Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру




    Залишити відгук
    Strong Testimonials form submission spinner.

    Обов'язкове поле

    Яка ваша адреса електронної пошти?
    rating fields
    Ваша оцінка дуже важлива для нас!
    Що ви про нас думаєте?

    Мамографія

    Мамографія – це обстеження структури молочних залоз за допомогою рентгенівського дослідження. Це найбільш точний спосіб обстеження здоров’я грудей для жінок віком від 40 років. Така діагностика дозволяє виявити онкологію на ранніх стадіях – в середньому за 15 – 25 місяців до того, як з’являться перші симптоми або можна буде пропальпувати зміни в молочній залозі.

    Важливе значення при цьому має якість мамографа. Тому запрошуємо вас до Спеціалізованого мамологічного центру (СМЦ), щоб пройти мамографію у Києві на інноваційному обладнанні. Якщо є показання, скринінгову цифрову мамографію треба робити один раз на два роки.

    Показання до проведення мамографії

    Мамографічне обстеження може бути профілактичним (скринінг) та діагностичним. Для профілактики його необхідно проходити після 35-40 років щорічно, обираючи правильний день відповідно до фази менструального циклу.

    Діагностичне обстеження грудей потребується, якщо пацієнтка:

    1. Знайшла у грудях ущільнення чи збільшені лімфовузли під пахвами або біля ключиці під час самообстеження (або їх виявив мамолог під час консультації);
    2. Відчуває біль, дискомфорт у молочній залозі;
    3. Скаржиться на почервоніння, зростання місцевої температури грудей (або й підвищення температури тіла);
    4. Виявила виділення із сосків;
    5. Помітила зміну форми грудей, ареоли чи соска, посилену пігментацію або лущення шкіри чи інші підозрілі симптоми.

    Тобто, з метою діагностики мамографію проводять при ознаках запалення, пухлинних захворювань грудей (фіброаденоми, кісти, ліпоми, різних видів раку). Якщо для встановлення діагнозу недостатньо рентгенологічного обстеження, далі пацієнта можуть направити на біопсію чи інші дослідження. Також цю процедуру проводять вже під час лікувального курсу – для оцінки ефективності консервативної терапії або хірургічного лікування.

    Протипоказання до мамографії

    Для рентгенографії молочної залози не встановлено абсолютних протипоказань, у разі гострої необхідності її проводять всім жінкам, а також чоловікам. Обмеження стосуються лише наступних випадків:

    • Якщо пацієнтка вагітна, оскільки дослідження чинить променеве навантаження. Хоча воно й невелике, для плоду навіть незначне опромінення небажане. Проте при підозрі на рак обстеження дозволяється проводити, тому що це необхідно для порятунку життя майбутньої матері.
    • Якщо у пацієнтки знижена проникність молочних залоз для рентгенівських променів (висока мамографічна щільність – через переважання залозистої та фіброзної тканини над жировою, що спостерігається зазвичай до 35-40 років, іноді довше). Однак при симптомах онкозахворювання навіть у таких випадках радять зробити мамографію, адже вона може показати характерні патологічні зміни.

    Підготовка до мамографії

    Підготуватись до мамографії нескладно. Потрібно:

    1. Правильно обрати день дослідження (з 5 по 9 день менструального циклу). Ця рекомендація не актуальна для вагітних, жінок після менопаузи, а також при виражених ознаках хвороби.
    2. Не використовувати дезодоранти, скраби та інші косметичні чи доглядові засоби в області грудей і під пахвами (якщо у них містяться часточки металу, вони створюватимуть артефакти на мамограмах, що може призвести до отримання хибнопозитивних результатів). Важливість цього пункту підготовки обговорюється у багатьох наукових дослідженнях.
    3. Взяти з собою результати попередніх обстежень молочних залоз, якщо ви їх маєте.

    Як проводиться мамографія

    Мамографія проводиться на апараті, який пропускає крізь молочні залози рентгенівські промені. Так само, як при рентгені кісток чи легень, утворюється чорно-білий знімок, на якому більш щільні тканини (залозисті, фіброзні) виглядають світлими, а більш проникні для променів (жирові) – виглядають темними. Завдяки цьому, можна розгледіти внутрішню структуру молочної залози та виявити патології.

    Як роблять мамографію

    Для пацієнток, які вперше проходитимуть це дослідження, важливо знати – як проводиться мамографія, оскільки існує багато побоювань щодо такого обстеження. Процедура, яка раніше виконувалася на старих апаратах, викликала досить сильні больові відчуття, через які жінки намагалися уникати обстеження. Це нерідко призводить до того, що хвороби грудей залишаються невиявленими та переходять у занедбані стадії. Однак сучасна мамографія – на інноваційному мамографі FUJIFILM AMULET Innovality у Спеціалізованому мамологічному центрі – цілком комфортна процедура, не здатна зашкодити молочним залозам, навіть якщо у них встановлені імпланти. Саме тому про мамографію відгуки наших пацієнтів позитивні.

    Для проведення рентгену молочних залоз потрібно зняти весь одяг вище пояса та аксесуари, підійти до мамографа. Лікар-рентгенолог допоможе зайняти правильне положення, щоб розташувати молочні залози між пластинами апарата. Далі груди притискаються пластинами, і лікар переходить у сусідню кімнату. За сигналом потрібно затамувати дихання та виключити будь-які інші рухи, щоб мамограма вийшла чіткою. Знімки кожної молочної залози зазвичай робляться у двох проекціях. При виявленні змін нез’ясованого характеру робиться прицільний знімок цієї ділянки – збільшений, деталізований, для кращої візуалізації найдрібніших анатомічних особливостей. Особливі види мамографії – з контрастним підсиленням і томосинтез – також доступні у нашому центрі.

    Дізнатися більше про проведення, види мамографії, вартість дослідження у СМЦ ви можете під час запису на процедуру. Зателефонуйте нам, напишіть у чаті або відправте онлайн-заявку, і ми оберемо зручний час для обстеження та відповімо на ваші запитання.

    Запис на мамографію

      Що вас стримує, якщо треба робити мамографію молочних залоз

      Я боюсь почути діагноз “онкологія”

      За даними Американської спільноти раку, на ранній стадії 99 % пацієнтів з онкологією молочної залози мають п’ятирічне виживання. На пізніх стадіях раку показники виживання становлять 24 %. Якщо ви робите вибір “краще не знати”, це тільки ускладнює ситуацію, адже хвороба спочатку прогресує безсимптомно. Регулярно проходячи обстеження, ви будете знати, що здорові, або дізнаєтесь про хворобу на ранній стадії і збережете жіноче здоров’я.

      Я не хочу просто так опромінюватися

      Допустима річна доза радіації – до 10 мзв, променеве навантаження під час звичайної мамографії – 0,2 мзв, тобто в 50 разів менше. Мамографія є безпечною до того часу, поки ви проходите її у відповідних закладах, сертифікованих регулюючими органами. В Спеціалізованому мамологічному центрі ми притримуємося встановлених стандартів проведення процедури. За допомогою апарата FUJIFILM AMULET Innovality, який ми використовуємо для мамографії (Київ), обстеження проходить швидко і з низьким променевим навантаженням. Це значить, що наші пацієнтки мають короткий контакт з наднизькою дозою опромінення.

      Ціна мамографії висока, у мене не вистачить грошей

      Якщо ви хочете зекономити гроші на лікуванні, проходьте профілактичні огляди. У 2025 році ціна мамографії на профільному обладнанні – ніщо в порівнянні із втратою здоров’я. Також ми в Спеціалізованому мамологічному центрі не нав’язуємо ніяких додаткових діагностик пацієнтам і робимо тільки ті процедури, які ви хочете пройти.

      Я читала, що мамографія заборонена при імплантах

      Існує безпідставна думка, що імпланти “перекривають” відображення, і проведення якісної діагностики ускладнене. Наш мамограф автоматично визначає ступінь компресії (тиску) молочної залози. Також ми користуємось спеціальними підкладками, що виключає можливість травматизму. Якщо у вас є імпланти, попередьте про це спеціаліста. Досвідчені рентгенологи знають, як обережно стискати груди для покращення видимості, зберігаючи імпланти.

      Я думаю, що це боляче і травматично

      Під час дослідження молочна залоза притискається компресійною платою, щоб відображення вийшло більш чітким. При цьому пацієнтка може відчувати дискомфорт. Якщо з’являється біль, може відбутись пошкодження залозистої тканини. Під час кваліфікованого дослідження у нас такий ризик виключений.

      Первый и ЕДИНСТВЕННЫЙ в Украине маммограф AMULET Innovality — в Маммологическом центре!

      Фото 1. Мамограф FUJIFILM AMULET Innovality.

      Де зробити мамографію грудей в Києві

      Мамографію молочних залоз можна зробити в Спеціалізованому мамологічному центрі. Ми маємо 6 головних переваг.

       

      Лікарі-практики вищої категорії

      Наші лікарі-рентгенологи спеціалізуються на мамографії. За більше 10 років роботи вони описали 12 000+ знімків. Спеціалісти центру точно можуть відрізнити, де патологія, а де норма. І відгуки про лікарів підтверджують їх експертність.

      Профільні спеціалісти

      Ми — єдиний центр в Києві, який спеціалізується на захворюваннях молочної залози. Після процедури вас консультує мамолог. Він ставить діагноз, дає рекомендації і відповідає на питання.

      Обладнання експерт-класу

      Для діагностики застосовуємо FUJIFILM AMULET Innovality (Японія). Апарат виконує цифрову обробку знімків і допомагає виявити і оцінити утворення від 0,2 мм на стадії, коли ніяких симптомів ще немає.

      Знімки з високою якістю

      Якщо ви захочете проконсультуватися в іншого спеціаліста або в зарубіжній клініці, якість знімків дозволяє зробити це. При необхідності ми також даємо диск з записом дослідження в форматі DICOM.

      Діагностика за показаннями

      При необхідності замінюємо або доповнюємо УЗД й іншими дослідженнями. Ми визначаємо доречність кожного дослідження і не робимо мамографію без вагомих на те причин.

      Атмосфера спокою

      Доброзичлива атмосфера центру допомагає побороти страхи. Наших спеціалістів відрізняє чутливість і делікатність: ми розуміємо, що ви хвилюєтесь.

      Запис на мамографію

        Перевірте, чи належите ви до групи ризику

        Обстеження у мамолога необхідно проходити кожній повнолітній жінці один раз на рік. Додаткова діагностика в форматі скринінгової мамографії призначається, якщо:

        • вам більше 40 років;
        • у вашому сімейному анамнезі (у мами, сестри, дочки, бабусі або тітки) був рак молочної залози чи яєчників;
        • ви хворіли мастопатією (доброякісні зміни / утворення в грудях);
        • у вас є серйозні хвороби по гінекології, проблеми із щитовидною залозою або печінкою.

        Фото 2. Главное в лечении заболевания груди — диагностировать недуг на раннем этапе

        Фото 2. Головне в лікуванні захворювання грудей – діагностувати хворобу на ранньому етапі.

        Лікар призначив мамографію грудей. Ваші дії

        Прийдіть в призначений час в діагностичний центр. Розкажіть лікарю, як себе почуваєте і що турбує. Після виконання мамографії одержіть диск з записом результатів обстеження в форматі DICOM. Вислухайте лікаря, задайте йому питання, що цікавлять, якщо залишились незрозумілі моменти.

        Оберіть кращий момент для обстеження. Кращий варіант – з 5 по 12 день циклу, починаючи з першого дня останньої менструації. Тоді структура грудей максимально наближена до норми, залози найменш чутливі до болю.

        Використовуйте мінімум косметики по догляду і парфумів або зовсім відмовтеся від них, коли йдете на обстеження молочних залоз. Залишки тальку з антиперспіранту і деяких парфумних з’єднань вносять погрішності в зображення, через це можуть дати помилкові результати.

        Візьміть з собою попередні мамограми (знімки рентгену грудей), результати УЗД і МРТ, якщо робили їх не в нашому Спеціалізованому мамологічному центрі. Це допоможе лікарю порівняти теперішні і попередні результати і прослідкувати динаміку змін в молочних залозах.

        Зручно одягніться. Процедура проводиться на голе тіло, треба буде роздягатися до поясу. Через це оберіть одяг, який можна легко зняти і відчувати себе комфортно під час діагностики.

        Якщо бажаєте зробити мамографію в Києві, чекаємо в нашому профільному центрі.

        Залишайте заявку на сайті, щоб записатися.

        Скільки коштує мамографія, ви також можете дізнатися у менеджера або подивитись у відповідному розділі сайту.

        FAQ

        Як часто можна робити мамографію?
        Чи можна на мамографії не побачити рак?
        Чи можна виконувати мамографію жінкам з грудними імплантами?
        Чи шкідливо робити мамографію?
        Що краще: УЗД чи мамографія?
        З якого віку можна робити мамографію

        Спеціалісти з напрямку мамографії