- Годуючим мамам
Напевно, чули це висловлювання – “правильне прикладання”. Чи дійсно це так потрібно? Чи варто майбутнім мамам готуватися до цього завчасно?
Те, яким чином дитина захоплює сосок під час годування, дуже впливає не тільки на відчуття мами, яка годує. Якщо дитина прикладається до грудей правильно, то “плюси” будуть такими:
● дитині буде легше висмоктувати достатню кількість молока;
● дитина буде ситою і більш спокійною, її не потрібно буде підгодовувати молочною сумішшю, яка далека від користі для дитячого здоров’я;
● дитина буде добре додавати у вазі;
● годування не буде приносити мамі дискомфорт;
● груди будуть рівномірно і ефективно віддавати молоко;
● це буде хорошою профілактикою застійних явищ в молочних залозах і ефективною допомогою в період прибування молока;
● це запорука тривалої лактації і успішного грудного годування;
● це відмінна можливість для мами прикладати мінімум зусиль під час годування і просто відпочивати, поки дитина смокче груди.
По великому рахунку, від того, наскільки годування будуть комфортними для самої жінки, залежить її висновок “годувати грудьми легко, добре і я буду продовжувати це робити” або “це надто складно, боляче, це не для мене”.
10 правил правильного прикладання:
● дитина розміщена близько до тіла матері, притиснута до неї животиком;
● тіло і головка дитини знаходяться на рівній прямій лінії, головка не зігнута до плеча;
● дитина обличчям і всім тілом повернута до матері;
● головка дитини трохи відведена назад;
● ротик дитини широко відкритий, щічки під час смоктання округлюються;
● нижня губка малюка вивернута назовні;
● підборіддя близько торкається до ареоли;
● більша частина ареоли знаходиться в роті дитини, до того ж переважно захоплюється нижня її частина (це називається ознакою асиметричного прикладання);
● дитина активно ссе, чутно, як вона ковтає молоко.
Ще однією із ознак правильного прикладання може бути те, що мамі не боляче, коли вона годує грудьми. Проте відчуття в грудях залежать не тільки від того, як малюк захоплює сосок.
Як правильно відпрацювати цю техніку
Вище були наведені більш детальні ознаки правильного прикладання.
Як жінка може зрозуміти, чи правильно її дитина прикладається до грудей?
Допомогти мамі, яка годує, самостійно зрозуміти техніку правильного прикладання зможе її материнська інтуїція, а також багато інформації з описанням ознак правильного прикладання, відеоматеріалів, спеціальних ресурсів, присвячених питанням лактації. “Очну” допомогу можуть також надати інші жінки, які мають позитивний досвід годування грудьми. Серед кваліфікованих спеціалістів такими помічниками також можуть бути педіатр, неонатолог або мамолог-консультант по лактації.
Якщо ви відчуваєте біль під час годування грудьми, не втрачайте час і не чекайте, коли проблема вирішиться сама. Причин болю багато, застосовуйте всі доступні способи, щоб знайти рішення або отримати допомогу. Біль в соску через неправильне прикладання виникає на початку годування і може тривати весь час годування. Це пришвидшує виникнення тріщини на ніжній шкірі соска і не дає новонародженому необхідне харчування. Краще всього, звичайно, проконсультуватися із спеціалістом, компетентним в питаннях грудного годування. Врахуйте, що співробітники родового будинку не є такими просто по замовчуванню. Не соромтесь запитати прямо: “Ви спеціаліст по грудному годуванню?”
Під час скарг на біль при годуванні спеціаліст повинен побачити, як саме мама прикладає до грудей свою малечу. За словесним описом далеко не завжди можна зрозуміти, як проходить годування. Якщо причина болючості годувань саме в неправильному прикладанні – це досить швидко вирішується. Навіть якщо на соску вже є тріщина, в багатьох випадках виправлене прикладання приносить значне полегшення майже одразу.
Важливо знати! Що не допомагає в налагодженні правильного прикладання:
● тимчасовий перехід дитини на суміш, щоб груди відпочили;
● скорочення частоти і / або тривалості годувань з тією ж метою;
● крем, масло на сосках (без виправлення прикладання не працює саме по собі);
● накладки на соски (вони хороші в деяких випадках під час втягнутих сосків, але ніяк не при тріщинах через неправильне прикладання);
● пустушки, годування із пляшечки зцідженим молоком. Не робіть цього!
Щоб утримати сторонній предмет в роті, дитина стискає його деснами, не відкриваючи ротик широко. Практикою доведено, що пустушки і пляшечки дуже заважають дітям, особливо новонародженим, правильно прикладатися до грудей. Не існує ніяких “анатомічних пустушок” – це комерційний хід.
Якщо у вас виникли складнощі з прикладанням до грудей, необхідна допомога або додаткова інформація – спеціалісти “Спеціалізованого мамологічного центру” завжди готові допомогти, поділитися своїми знаннями і досвідом, вчасно звернути увагу на важливі дрібниці, щоб процес годування приносив радість і зберіг здоров’я вам і вашій малечі!
Записатися на візит до центру