Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом

    Мастектомія (операція по видаленню кісти молочної залози)

    Найбільш естетично неприйнятна операція під час лікування раку молочної залози – мастектомія. Вона призначається в крайніх випадках і в основному залежить від росту поширення ракових клітин в здорові тканини молочної залози, а також від локалізації пухлини.

    Хорошим рішенням не тільки для збереження здоров’я пацієнтки, але і її психіки, є мастектомія з одномоментною реконструкцією або пластикою грудей. В ході такої операції видаляється вражена хворобою тканина, а на її місце, в залежності від особливостей кожного окремо взятого випадку, за допомогою грудного імпланта або власних тканин формується нова тканина молочної залози. Безумовно, якість подібного лікування і зовнішній вигляд грудей після операції напряму залежить від досвіду і кваліфікації хірурга-мамолога.

    В своїй практиці ми більше спираємося на більш зберігаючі ефективні методи лікування, йдемо по шляху органозберігаючих хірургічних методів, намагаємося залишити хоча б частину тканин молочної залози. Проте, інколи, якщо існує ймовірність рецидиву молочної залози – тоді не ризикуємо.

    Основними показаннями до проведення органозберігаючої операції під час раку молочної залози можна вважати:

    • дуже маленькі груди (пухлина, як правило, вражає всю молочну залозу, велика ймовірність поганого косметичного ефекту);
    • опухла і запалена маститоподібна форма злоякісного процесу, яка вражає всю молочну залозу (намагаємося до операції максимально зменшити запалення, але не завжди це повністю можливо);
    • злоякісні осередки, розташовані в різних частинах однієї молочної залози ( якісним вважається видалення множинних пухлин в одному комплексі);
    • центральна локалізація пухлини в межах однієї молочної залози ( коли після видалення неможливо буде надати залозі красиву форму, а імплант правильно не поміститься);
    • наявність інших потенційно неблагоприємних зон в молочній залозі ( може відбутися рецидив хвороби під час органозберігаючої операції).

    Видалення молочних залоз під час раку може проходити декількома способами.

    № 1. Радикальна мастектомія.

    Мастектомія, буквально – видалення грудей, операція, яка виконується у жінок, а іноді у чоловіків, хворих на рак грудної залози. Вперше методика була офіційно запропонована в 1892 році Вільямом Стюардом Холстедом, на честь якого і була названа. Префікс “радикальна” цей метод мастектомії носить через те, що в ході операції видаляється вся грудна залоза з покриваючою її шкірою, великою і малою грудними м’язами, всією жировою клітковиною, разом з лімфатичними вузлами, що знаходяться в ній (знаходяться в підм’язовій, підлопаточній, підключичній ділянках, а також між великою і малою грудними м’язами). В бувшому Радянському Союзі і, відповідно, в Україні до 80 – х років минулого століття ця мастектомія була єдиною операцією, яку робили жінкам , хворим на рак молочної залози. Ми до даної операції вдаємося тільки в край занедбаних стадіях, коли процес із тканини молочної залози перейшов вже на сусідні ділянки.

    Інші види мастектомій, не дивлячись на те, що вони виконуються з дотриманням всіх ознак онкологічного радикалізму, називаються “модифікованими”.

    № 2. Мастектомія по Пейті.

    Із середини минулого століття з’явилася світова тенденція до зменшення об’єму операцій під час раку грудних залоз. Перша модифікована мастектомія була запропонована Пейті і Дайсоном і полягала у видаленні грудної залози з прилеглою фасцією, малою грудною м’язою і підпахвовою клітковиною, міжм’язовою, підлопаточною і підключичною ділянок із розміщеними в ній лімфатичними вузлами. Велика грудна м’яза при цьому зберігається. Даний вид операції застосовується в основному у випадку більш пізніх стадій злоякісного процесу, але при умові, що процес не перейшов на велику грудну м’язу.

    № 3. Мастектомія по Маддену.

    Наступною модифікацією була операція, запропонована Очінклоссом, і трохи пізніше Мадденом. Ця модифікація мастектомії пропонує видалення грудної залози з прилеглою фасцією і підпахвовою клітковиною, міжм’язовою, підлопатковою і підключичною ділянками з розміщеними в ній лімфатичними вузлами. Дана операція передбачає збереження не тільки великої, але й малої грудних м’язів. Цей вид операції найбільш актуальний під час лікування захворювань на ранніх стадіях раку молочної залози.

    Модифіковані мастектомії (їх ще називають зберігаючими функції операції) дозволяють помітно знизити частоту виникнення післяопераційних ускладнень – так названого постмастектомічного синдрому, який супроводжується контрактурою (обмеженістю рухомості) в плечовому суглобі, болем в плечовому поясі, лімфостазом (опухлістю) руки.

    Профілактична мастектомія

    Останнім часом після історії видалення грудей у голлівудської актриси Анджеліни Джолі, набрала поширення тенденція до т. н. профілактичної мастектомії. Як лікарі, ми не є прибічниками ампутації здорового органу, виходячи тільки з почуття страху. Але, якщо випадок дійсно викликає тривогу у мамологів і має підвищений ризик виникнення раку молочної залози, безумовно, проводимо і такий вид операцій, який об’єднуємо з обов’язковою пластичною операцією по відновленню форми, об’єму і краси молочної залози.

    Реконструкція грудей після видалення залози

    За бажанням пацієнта і клінічних показаннях до цього, ми проводимо операцію по видаленню молочної залози з одномоментним протезуванням високоякісними пластичними (силіконовими) імплантатами, реконструкцію власними тканинами (м’якими тканинами, м’язами і шкірою власного тіла), корекцією форми грудей за допомогою ліпомоделювання або об’єднання обох компонентів. Такі операції можуть проводитись як одночасно, так і відтерміновано на деякий час після первинної операції, зазвичай після завершення хіміопроменевої терапії.

    Під час виконання відтермінованої (через деякий час, а не одразу під час операції по видаленню залози) реконструкції грудей імплантами звичайно дана процедура проходить в два етапи. Такі операції проводять як правило тоді, коли для порятунку життя пацієнта довелося забрати досить м’яких тканин та шкіри молочної залози і нормальний імплант правильного розміру вже не поміститься. Перший етап – встановлення еспандера для розтягування тканин і утворення “кишені”, тобто порожнини для подальшого встановлення імпланту. Другий етап – видалення еспандера і встановлення постійного імпланту.

    Розуміючи і беручи до уваги складність для пацієнта даного періоду життя, ми підготували зручну форму прийому також і для приїжджих пацієнтів. Загальний підготовчий, операційний і відновлювальний періоди займають від 7 до 20 днів. Термін реабілітації звичайно трохи індивідуальний і коливається біля 6 – 9 місяців.

    Запис на візит до центру