Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру

  Запис на прийом

  Ліпома молочної залози: як виявити, чи необхідно видаляти?

  Ліпома молочної залози: як виявити, чи необхідно видаляти?
  8 Лютого 2022

  Ліпома молочної залози: як виявити, чи необхідно видаляти?

  🔹 Ліпома молочної залози — пухлина доброякісного характеру, що розвивається зі зрілих жирових клітин. Це рухливе, еластичне новоутворення округлої форми, щільної структури. Таке утворення може бути присутнє не лише в молочних залозах, а й в будь-якій частині тіла, де є жирова тканина.

  Ліпома в грудях найчастіше виявляється у жінок після 40 років, що вступають у період менопаузи. Ризик переродження та розвитку злоякісного процесу у тканинах жирової пухлини вкрай незначний.

  🔹 Як виявити ліпому молочної залози?

  Виявити жирове утворення можна випадково при дослідженні чи пальпації молочної залози. Найчастіше область локалізації новоутворення — верхня частина молочної залози. Утворення може мати одиничний чи парний характер. Больовий синдром при ліпомі є дуже рідко. Його поява пов’язана з розростанням пухлини та здавлюванням м’язової тканини або судин, що стає причиною порушення кровообігу та травмуванням тканин.

  👨🏼‍⚕️ Починати лікування ліпоми молочної залози слід якомога раніше, тому що пухлина, яка росте, може стати причиною деформації, гіпертрофії грудних залоз. В запущених випадках — призвести до некрозу тканин через порушений кровообіг ❗️

  💢 Консервативні методи лікування ліпоми молочної залози — неефективні. Єдиний метод радикального порятунку — хірургічне видалення ліпоми.

  Консультація мамолога — перший крок на шляху до одужання. Під час огляду лікар виконає пальпацію грудних залоз та направить пацієнтку на апаратну діагностику (мамографія, УЗД). Тільки фахівець може поставити правильний діагноз та вибрати тактику лікування.

  Для запису на консультацію до мамолога СМЦ телефонуйте 📲:

  044-594-70-75
  068-862-62-00