fbpx
Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Видалення фіброаденоми молочної залози

    Видалення фіброаденоми молочної залози

    Згідно статистики, фіброаденома – це найбільш поширене доброякісне утворення в молочній залозі. Зустрічається частіше всього у молодих жінок, віком від 16 до 35 років. Пухлина розвивається по багатьом причинам, але найчастіше – гормональне порушення. За посиланням можна ознайомитися з симптомами і методами діагностики захворювання. Зараз мова йде про оперування по видаленню фіброаденоми молочної залози – найбільш поширеному і ефективному методі лікування.

    Чи можливо обійтися без оперування

    Якщо мамолог діагностував у вас фіброаденому грудей на ранній стадії, вона одинична і не перевищує 2 см в діаметрі – можна обійтися без хірургічного втручання. Консервативне лікування зводиться до корекції гормонального фону, прийому вітамінів і йодистих препаратів, позбавлення від зайвої ваги. Повний курс лікування займає до півроку. Після цього проводиться повторне обстеження.

    Але врахуйте, що новоутворення розвивається практично безболісно і безсимптомно, тому самостійно виявити його на ранній стадії жінка може вкрай рідко. Варто вдатися до допомоги профільного сучасного обладнання і вузькоспеціалізованих лікарів.

    Фото 1 - Видалення фіброаденоми молочної залози

    Фото 1. Фіброаденому на ранній стадії може розпізнати тільки лікар після апаратної діагностики

    Чекати, що велике утворення фіброаденоми в молочній залозі самостійно “розсмокчеться” , також не треба. Звичайно, доброякісні пухлини переростають у злоякісні тільки в 2 – 3 % випадків, але лікарі вважають за потрібне не гратися зі своїм пацієнтом в рулетку. Тим більше, що ризик озлоякіснення фіброаденом підвищується, якщо:

    • у ваших кровних родичів були або є злоякісні пухлини;
    • ви вагітні або плануєте дитину;
    • ви проходите курс замісної гормональної терапії;
    • розмір пухлини перевищує 2 см, вона активно росте і змінює свою структуру;
    • фіброаденома утворилася більше року тому, є декілька утворень в обох молочних залозах;
    • вам більше 40 років.

    Щоб уникнути ризику трансформації доброякісного утворення фіброаденоми в злоякісне, роблять хірургічне висічення пухлини молочної залози.

    Записатися на візит до мамолога

      Як видаляють фіброаденому молочної залози: види оперативної допомоги

      Секторальна резекція грудної залози

      Найбільш ранній вид хірургічної допомоги, який зараз рідко застосовується через неестетичність післяопераційних рубців. Шкіру розрізають косметичними доступами (по краю ареоли / параареолярно), рідше радикально (по направленню від ареоли до пер ферії грудей), хоча можливі й інші варіанти.

      Розріз фізіологічний, не викликає пересічення протоків грудної залози. Пухлина видаляється разом з оточуючою її здоровою тканиною на віддалі 0,5 – 2 см (все індивідуально). Післяопераційну рану зашивають пластами. Якщо ми в Спеціалізованому мамологічному центрі робимо секторальну резекцію, тоді застосовуємо параареолярний доступ до пухлини. У такому випадку слідів після операції практично не видно.

      .

      Енуклеація (видалення фіброаденоми шляхом вилущування)
      Найбільш типовий хірургічний метод. Проводиться під місцевим і загальним наркозом.До пухлини роблять доступ по краю ареоли (параареолярний спосіб), але є виключення. Під час операції енуклеації фіброаденоми хірург робить “тунель” від лінії розрізу шкіри до пухлини підшкірно. Через створений доступ новоутворення видаляється в межах капсули, яка його покриває. Так під час одного розрізу можна видалити декілька фіброаденом. Головна перевага операції – відмінний естетичний ефект.
      Підшкірна ампутація грудної залози з її одномоментною реконструкцією імплантами
      Проводиться виключно під загальною анестезією. Виконується у випадку наявності мутації генів BRCA першого і / або другого типу, пов’язаних з високим ризиком розвитку раку молочної залози. У ході операції видаляється вся тканина молочної залози і замінюється внутрішнім протезом (імплантатом). Ендопротез (імплантат) розміщується підшкірно або під велику грудну м’язу. Лімфатичні вузли, на відміну від мастектомії, під час цієї операції не видаляються, тому ускладнення виникають відносно рідко. Часто така операція виконується одночасно з обох сторін, завдяки чому досягається повна симетрія молочних залоз, а ризик розвитку раку грудей знижується на 98 %.

      Незалежно від обраного способу хірургічного втручання, у нашому Спеціалізованому центрі застосовується високоточна розмітка під УЗ-контролем, а операції проводять хірурги-мамологи з великим досвідом і навичками в пластичній хірургії.

      Фото 2 - Видалення фіброаденоми молочної залози

      Фото 2. Ми зберігаємо красу і здоров’я ваших грудей.

      6 етапів проведення операції у Спеціалізованому мамологічному центрі

      Регулярний огляд. Враховуючи природу виникнення фіброаденоми, показано повторний огляд через 1, 3 і 6 місяців після операції.

      Реабілітація. Необхідно стежити за раною, обробляти її антисептичними засобами. Шви знімають на 8 – 10 день. Важливо в період відновлення берегти груди від травм, не піднімати важкого, більше відпочивати.

      Перебування в стаціонарі протягом доби. Необхідно, щоб переконатися, що ви добре себе почуваєте і ніякого побічного ефекту немає. За вами спостерігають 24 / 7, а наступного ранку виписують.

      Проведення операції. Триває від 30 хвилин до години. Після видалення фіброаденоми і зашивання рани, накладається косметичний шов. Приблизно через 5 – 10 хвилин після хірургічного втручання, ви приходите до свідомості.

      Передопераційне обстеження і консультація анестезіолога. Спеціаліст оцінює ваш стан перед процедурою і допускає до операції. Вам буде призначено спинальний або загальний наркоз.

      Консультація хірурга. Лікар визначає метод оперування, підбирає техніку, дає прогноз по результату.

      Комплексні послуги по видаленню фіброаденоми в Києві

      Після операції по видаленню фіброаденоми молочної залози може виникнути ряд наступних операційних ускладнень – утворюватися келоїдні рубці, тривалі гематоми, проявлятися деформації форми грудей. Запобігти виникненню подібних побічних ефектів можуть тільки умілі і досвідчені руки хірурга, який спеціалізується на операціях на молочних залозах. Наш центр готовий бути вам корисним в цьому, провести лікування на високому професійному рівні і зберегти ваше здоров’я, нерви і гроші. Для цього у нас є:

      • профільні хірурги, які спеціалізуються на лікуванні фіброаденоми;
      • якісне обладнання експерт-класу, яке дозволяє розпізнати новоутворення розміром від 0,2 мм;
      • мамологи з досвідом роботи 10+ років, які діагностують зміни структури (фіброаденоматоз, мастопатія) на ранній стадії.

      Вартість хірургічної допомоги при аденомі молочної залози залежить від категорії її складності. З цінами нашого центру ознайомитись за посиланням.

      Детально про те, скільки коштує і як проходить операція, ви також можете дізнатися у нашого менеджера за телефоном: 044-344-73-56.