- Що ми лікуємо
- Консультація
- Діагностика
- Оперативне лікування
- Мамопластика (пластика грудей)
- Підтяжка грудей (мастопексія)
- Годуючим мамам
Що таке мамопластика?
Мамопластика – це комплекс хірургічних втручань, спрямованих на збільшення або зменшення молочних залоз, зміну їх форми, пластику сосків та ареоли. Операція допомагає відновити бажану форму грудей після лікування раку, вагітності та годування груддю, позбутися вроджених і набутих дефектів внаслідок травм.
Збільшення грудей проводиться за бажанням пацієнтки при відсутності протипоказань після завершення статевого дозрівання. Операції дозволено робити після 18 років, але лікарі рекомендують виконувати пластику не раніше 22 років, коли молочні залози повністю сформувалися.
Види мамопластики
Під мамопластикою розуміють різні види хірургічних втручань:
- Збільшення грудей. Об’єм молочних залоз збільшується завдяки ендопротезам або власній жировій тканині пацієнтки (ліпофілінг). Операція може знадобитися при невеликому розмірі або в разі, коли одна молочна залоза більша, ніж інша.
- Корекція грудей. Необхідна при вроджених аномаліях або зміщенні раніше встановленого імпланта.
- Редукційна мамопластика. Зменшення молочних залоз при їх надмірно великому обсязі.
- Підтяжка (мастопексія). Допомагає позбутися птозу (опущення) молочних залоз після грудного вигодовування або в результаті вікових змін.
- Корекція сосків. Зміна їх розташування або форми необхідна при вроджених і набутих дефектах.
- Реконструкція грудей. Проводиться після мастектомії (хірургічного видалення раку разом з молочною залозою) або серйозних травм. Для відновлення грудей застосовуються імпланти або шкірно-жирова тканина пацієнтки.
Показання для мамопластики
Пластична операція грудей проводиться в таких випадках:
- маленький розмір грудей;
- асиметричність молочних залоз;
- зміна форми або поява дефектів після травм, видалення злоякісних або доброякісних новоутворень;
- опущення молочних залоз;
- витягнуті соски, розтягнуті ареоли;
- надмірно великі молочні залози;
- вроджені аномалії розвитку;
- втрата об’єму грудей після вагітності та грудного вигодовування.
Мамопластику роблять і молоді дівчата, і зрілі жінки, які бажають мати ідеальну форму молочних залоз, хочуть позбутися вроджених або набутих дефектів.
Запис на огляд мамолога у центрі
Протипоказання до пластики грудей
Пластика грудей проводиться за бажанням жінки за умови відсутності протипоказань. Робити операцію не можна при таких проблемах зі здоров’ям:
- захворювання крові, зокрема, порушення згортання;
- інфекційні хвороби, включаючи застуду;
- цукровий діабет;
- загострення хронічних хвороб нирок, печінки або інших органів;
- артеріальна гіпертонія у важкій формі;
- варикозне розширення вен;
- серцево-судинні захворювання;
- психічні розлади;
- злоякісні пухлини;
- мастит.
Відкласти операцію слід також при вагітності та лактації.
Чи впливає пластика грудей на розвиток онкології?
Сучасні грудні імпланти виготовляються з гіпоалергенних матеріалів, які не містять канцерогенів, тому ризик розвитку злоякісних пухлин зведений до нуля. Доведено, що пластика грудей ніяк не пов’язана з раком молочних залоз.
Один із міфів свідчить, що після мамопластики не можна годувати дитину грудьми, тому робити операцію слід після вагітності. Наші пластичні хірурги проводять операції таким чином, що тканини, які відповідають за вироблення молока, залишаються незміненими. До того ж в імплантатах міститься безпечний наповнювач, який не впливає на склад материнського молока. Після збільшення грудей жінки можуть виносити дитину та вигодувати її грудьми.
Підбір грудного імпланта
Якщо запланована пластика грудей, лікар підбирає протези за кількома параметрами:
- Наповнювач. Бувають протези з силіконовим гелем та фізіологічним розчином. Перевага віддається першому типу, оскільки ці імпланти здатні «запам’ятовувати» форму і не деформуються з часом.
- Форма. Збільшення грудей проводиться круглими і краплевидними протезами. Останні забезпечують природну форму молочних залоз.
- Поверхня. Виробники випускають ендопротези з гладкою і текстурованою поверхнею. Досвідчені хірурги використовують переважно шорсткі імпланти, оскільки вони вростають в оболонку молочної залози і не зміщуються, а також запобігають утворенню щільної фіброзної капсули.
Підготовка до операції
Щоб мінімізувати ризик розвитку ускладнень, всі пацієнтки в нашому мамологічному центрі проходять комплексне обстеження, яке допомагає отримати об’єктивну інформацію про стан здоров’я та виявити протипоказання до операції. Зазвичай проводяться такі дослідження:
- Рентген легень або флюорографія;
- УЗД молочних залоз/мамографія;
- ЕКГ;
- лабораторні дослідження (загальний і біохімічний аналіз крові, коагулограма, загальний аналіз сечі, дослідження крові на вірусні інфекції, імуноглобуліни та ін.).
Обов’язково необхідна консультація анестезіолога. Додатково може знадобитися консультація мамолога, онколога або інших вузьких фахівців при сумнівних результатах досліджень.
На етапі підготовки до операції пацієнтці слід суворо дотримуватися рекомендацій лікаря:
- За 3-4 тижні необхідно припинити прийом деяких лікарських препаратів (нестероїдні протизапальні ліки, аспірин та інші медикаменти, що розріджують кров, глюкокортикоїди та гормональні контрацептиви). Іноді під заборону потрапляють навіть вітамінні комплекси, оскільки вони можуть сприяти утворенню рубців після операції.
- За 1 місяць потрібно виключити алкоголь і куріння.
- За 7 днів необхідно змінити раціон. Рекомендується вживати білково-вуглеводну їжу, яка легко засвоюється.
- Останній прийом їжі повинен бути за 12 годин до хірургічного втручання.
- В день операції не можна пити та вживати їжу. Можна прийняти душ і видалити волосся в пахвових западинах без травмування шкірних покривів. Користуватися туалетною водою або дезодорантами не можна.
Способи виконання пластичної операції грудей
Грудний імплант встановлюється через розріз завдовжки близько 4 см. Виділяють три основні способи проведення пластики грудей у залежності від розташування розрізу:
- Субмамарний. Розріз виконується за лінією складки, розташованої під молочною залозою. Оскільки при такому способі відкривається прямий шлях для встановлення протеза, операція проходить швидко. Незважаючи на те, що наші хірурги роблять все, щоб рубці були непомітними, при близькому розгляді їх видно.
- Периареолярний. Розріз розташовується по периметру ареоли. Якщо пластична операція грудей проведена грамотно, рубці після загоєння тканин залишаються невидимими. Наші хірурги найчастіше використовують цей метод.
- Аксилярний. Розріз виконується в пахвовій зоні. При цьому способі відсутні шрами на молочних залозах, але збільшується ризик виникнення ускладнень, оскільки встановлення протеза відбувається наосліп.
Встановлення імпланта виконується різними методами:
- При підзалозовому методі протез встановлюється під молочну залозу. В процесі операції лікар не зачіпає грудний м’яз, що може бути важливо для жінок-спортсменок.
- При пахвовому способі імплант встановлюється під грудний м’яз. Цей метод добре підходить для худих пацієнток.
- При комбінованому методі тільки верхня частина імпланта знаходиться під грудним м’язом.
Методику установки протезів лікар підбирає індивідуально для кожної пацієнтки з урахуванням статури, розміру грудей, наявних дефектів.
Реабілітація після операції
Після пластичної операції грудей жінці важливо дотримуватися низки рекомендацій та обмежень, щоб реабілітація пройшла легко і без ускладнень. Під час відновного періоду потрібно дотримуватись таких правил:
- Не можна піднімати руки вгору.
- Слід відмовитися від занять спортом і фізичних навантажень, якщо нещодавно виконана пластика грудей.
- Не можна купатися у водоймах і басейнах, ходити в сауну або лазню.
- Потрібно утриматися від засмаги на сонці та в солярії.
- Спати потрібно тільки на спині.
- Необхідно носити компресійну білизну.
- Не можна вживати алкоголь і курити.
- Вагітніти рекомендується не раніше, ніж через 6 місяців.
Наш хірург після операції розповість, як доглядати за швами, та дасть інші докладні рекомендації. Повне відновлення організму займає від 6 до 12 місяців, але суворих заборон потрібно дотримуватися від декількох тижнів до 2-3 місяців.
Вартість мамопластики
Ціна пластики грудей розраховується в кожному випадку індивідуально в залежності від типу операції, імплантів, бажаних результатів та інших чинників. Вартість окремих послуг наведена в прайс-листі нашого мамологічного центру. Дізнатися точну ціну операції можна під час консультації у лікаря.
Записатися на консультацію до хірурга
Пластичні операції грудей в нашому центрі роблять провідні хірурги з великим досвідом. До нас приїжджають пацієнтки з усієї України. У клініці можна пройти комплексне обстеження перед операцією.
Якщо ви хочете зробити підтяжку або збільшення грудей, записатися на прийом до лікаря можна по телефону або через онлайн-форму на сайті.