- Оперативне лікування
Обов'язкове поле
Лампектомія (секторальна резекція молочної залози)
Лампектомія, або секторальна резекція молочної залози – це органозберігаюча операція, при якій видаляється уражена хворобою або ушкоджена внаслідок травми частина молочної залози. Такі операції успішно проводяться у Спеціалізованому мамологічному центрі (СМЦ) з комфортом та максимальним збереженням жіночої краси.
Показання до проведення лампектомії
Лампектомія молочної залози проводиться пацієнткам, у яких наявні:
- Доброякісні пухлини невеликого розміру (фіброаденома, ліпома, кіста, внутрішньопротокова папілома);
- Злоякісні пухлини невеликих розмірів на ранній стадії розвитку;
- Мастит – запалення грудей у занедбаній формі, з розвитком гнійно-запального процесу, некрозу;
- Значні ушкодження тканин після травми грудей;
- Необхідність проведення ексцизійної біопсії для гістологічного дослідження патологічно змінених тканин.
Записатися на візит до центру
Переваги лампектомії
Важливою перевагою резекції грудей є те, що це органозберігаюча операція, завдяки чому у жінки залишається лише незначний косметичний дефект або він практично непомітний. Це забезпечує психологічний комфорт пацієнтки, дозволяє уникнути повної втрати молочної залози, як при мастектомії, а отже зберігає жіночність тіла. Збереження залозистої тканини дає змогу у майбутньому вигодовувати дитину грудьми. Оскільки масштаб втручання менший при секторальній резекції, ніж при мастектомії, реабілітаційний період проходить швидше та легше переноситься. У всьому світі лікарі все частіше віддають перевагу лампектомії, що підтверджується статистичними даними, наведеними у статті американських дослідників з Меморіального онкологічного центру Слоуна-Кеттерінга (Нью-Йорк, США).
Підготовка до лампектомії
Перед операцією потрібно пройти обстеження, щоб перевірити можливу наявність протипоказань та визначити важливі особливості захворювання, які враховуватимуться під час хірургічного втручання:
- Клінічний аналіз крові;
- Коагулограма;
- Біохімічний аналіз крові;
- Лабораторні дослідження для виявлення інфекційних захворювань;
- ЕКГ;
- Консультація мамолога, терапевта, анестезіолога, та інших фахівців за потреби.
Під час консультації лікар СМЦ надасть рекомендації відносно прийому медичних препаратів (у тому числі – щодо тимчасового припинення прийому антикоагулянтів). Бажано обмежити тютюнопаління, вживання алкоголю та солодощів перед хірургічним втручанням.
Як проходить лампектомія
Лампектомію проводять натщесерце, під загальним наркозом. У ході операції лікар робить розрізи шкіри, видаляє пухлину, некротизовані чи ушкоджені тканини. За потреби після лампектомії встановлюється дренаж. Накладаються шви, які завдяки майстерності наших хірургів будуть максимально непомітними. Якщо була видалена пухлина, її відправляють до лабораторії на гістологічний аналіз, щоб уточнити діагноз, визначити, чи потрібне подальше лікування та яким воно має бути.
Реабілітаційний період після лампектомії
Зазвичай після секторальної резекції молочної залози не потребується тривале перебування у стаціонарі. У СМЦ можна оформити після лампектомії лікарняний. Протягом перших днів потрібно робити перев’язки. У період відновлення не можна допускати:
- Фізичні навантаження;
- Перегрів тіла;
- Відвідування басейну, сауни, лазні, солярію;
- Засмагання на сонці;
- Купання у водоймах;
- Вживання алкоголю;
- Прийому препаратів, які не призначав лікар.
Прооперовану зону потрібно оглядати, перевіряючи можливу наявність почервоніння, набряку та інших ознак запалення, при виникненні яких необхідно звернутися до лікаря.
Сильні сторони нашої клініки
Лікарі Спеціалізованого мамологічного центру мають багаторічний досвід проведення лампектомії до клімаксу та після його настання, пацієнткам з різними діагнозами та патологіями різного ступеню тяжкості. У кожному випадку ми знаходимо оптимальне вирішення проблеми, піклуючись як про здоров’я, так і про збереження жіночої краси. У цьому нам допомагає не тільки наш безцінний досвід та володіння різними методиками хірургічного лікування, але й інноваційне обладнання центру, наших операційних блоків, стаціонарного відділення. За вашим бажанням у СМЦ можна провести пластичну операцію – реконструкцію після видалення частини молочної залози, щоб повністю позбутися будь-яких естетичних дефектів грудей.
Якщо ви підозрюєте у себе захворювання молочної залози або вже пройшли діагностику і знаєте, що потребуєте проведення операції, зверніться якомога швидше до СМЦ, щоб вчасно пройти лікування і уникнути небезпечних наслідків. Записатися на прийом до нашого експерта можна зараз за телефоном, за допомогою онлайн-заявки або у чаті.
Записатися на візит до центру