Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру




    Вишкрібання порожнини матки
    Залишити відгук
    Strong Testimonials form submission spinner.

    Обов'язкове поле

    Яка ваша адреса електронної пошти?
    rating fields
    Ваша оцінка дуже важлива для нас!
    Що ви про нас думаєте?

    Вишкрібання порожнини матки

    Вишкрібання порожнини матки – це процедура, під час якої гінеколог видаляє поверхневий шар ендометрію з діагностувальною або лікувальною метою (часто вони поєднуються). Зробити чистку з максимальним комфортом можна у Спеціалізованому мамологічному центрі (СМЦ) у Києві.

    Вишкрібання порожнини матки

    Показання до проведення вишкрібання

    Діагностичне вишкрібання матки є інвазивною процедурою, відноситься до малих хірургічних втручань, тому його застосовують у гінекології лише у тих випадках, коли інші методи недостатньо інформативні для встановлення остаточного діагнозу. Потреба у проведенні кюретажу виникає, якщо у пацієнтки є симптоми, характерні для ендометріозу, внутрішньоматкових синехій, поліпів матки, міоми, наявності новоутворень різного характеру, плідного яйця при завмерлій вагітності. Це можуть бути:

    • Маткові кровотечі;
    • Поява міжменструальних виділень;
    • Нерегулярний менструальний цикл;
    • Кров’янисті виділення після настання менопаузи;
    • Труднощі із зачаттям дитини;
    • Самовільні викидні, звична невиношуваність вагітності;
    • Больові відчуття, дискомфорт нез’ясованого генезу під час статевих актів, дефекації, сечовипускання, напруження.

    Для лікування зазначених вище захворювань та патологічних станів проводиться лікувальне вишкрібання матки. Воно може здійснюватися послідовно з вишкрібанням шийки матки (роздільне вишкрібання матки), а також поєднуватися з гістероскопією – візуальним оглядом порожнини органу за допомогою гістероскопа. Ефективність такого підходу, зокрема для лікування маткових кровотеч, описана у статті спеціалістів із Центральної лікарні Хюе та Університету Хюе (В’єтнам). В окремих випадках є потреба у повторному вишкрібанні матки, наприклад, якщо частина плідного яйця залишилася після проведеної процедури. Вишкрібання матки після пологів виконується, якщо плацента вийшла після народження дитини не повністю.

    Протипоказання

    Не можна проводити вишкрібання стінок порожнини матки пацієнткам, у яких:

    • Виражений інфекційно-запальний процес у статевих шляхах;
    • Є перфорація стінки матки;
    • Важкі хронічні хвороби у стадії загострення;
    • Порушене згортання крові;
    • Підозрюється вагітність;
    • Гостре респіраторне або інше інфекційно-запальне захворювання, у тому числі – якщо його ознаки простежуються за результатами аналізів;
    • А також під час менструації.

    Підготовка до вишкрібання матки

    Перед гінекологічною чисткою пацієнтка проходить обстеження:

    • Гінекологічний огляд;
    • Аналізи крові (загальний, коагулограму, дослідження для виявлення інфекцій);
    • Аналіз сечі;
    • Бактеріологічне та цитологічне дослідження (мазки);
    • ЕКГ;
    • Консультація анестезіолога;
    • Інші види досліджень та консультації лікарів – за потреби.

    Якщо у пацієнтки є виражений інфекційно-запальний процес у статевих органах, перед вишкрібанням ендометрію проводиться антибактеріальна терапія, і після отримання задовільних результатів повторних аналізів здійснюється чистка. За цим алгоритмом діють у всіх випадках за виключенням тих, коли вишкрібання має проводитися невідкладно – якщо після пологів у матці залишаються фрагменти плаценти.

    З лікарем обговорюється тимчасове припинення прийому антикоагулянтів та інших препаратів, які приймає пацієнтка. За 5-7 днів необхідно відмовитися від інтимної близькості, застосування вагінальних свічок, спринцювання. За 12 години перед чисткою матки потрібно утриматися від прийому їжі, а у день проведення операції – не пити воду. Перед хірургічним втручанням проводяться гігієнічні процедури в інтимній зоні.

    Як проводиться вискоблювання матки

    Вишкрібання матки проводиться під наркозом. Пацієнтка знаходиться на оглядовому кріслі, гінеколог розширює цервікальний канал. За допомогою кюретки (схожого на ложку інструмента) спеціаліст вилучає поверхневий шар стінки матки, а разом з ним (якщо це лікувальна процедура) видаляються поліпи, залишки плідного яйця, спайки чи інші патологічні утворення. Отриманий біоматеріал відправляється на дослідження – гістологію після вишкрібання.

    Як проводиться вискоблювання матки

    Відновлення після вишкрібання порожнини матки

    У період реабілітації після чистки ендометрію важливо дотримуватися порад лікаря, щоб не допустити розвитку негативних наслідків. У цей час не можна піднімати важкі речі чи допускати інші фізичні навантаження, жити статевим життям, купатися у гарячій воді та відвідувати лазні або сауни, купатися у басейнах та водоймах. Приблизно упродовж тижня після вишкрібання будуть спостерігатися кров’янисті виділення. У цей час слід ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, правильно підмиватися, регулярно змінювати гігієнічні прокладки (використовувати тампони забороняється). Не можна спринцюватися та приймати медичні препарати на власний розсуд, без призначення від лікаря.

    Вагітність після вишкрібання матки може наступити за відсутності інших факторів, здатних цьому перешкоджати. Однак потрібно планувати зачаття дитини не раніше, ніж через півроку після операції та орієнтуватися на рекомендації гінеколога.

    Можливі ускладнення після процедури

    Після вишкрібання порожнини матки можливі деякі ускладнення:

    • Перфорація стінки матки;
    • Розвиток інфекційно-запального процесу;
    • Виникнення гематометри – накопичення крові у порожнині матки;
    • Утворення спайок;
    • Травмування шийки матки.

    Ризик таких наслідків буде мінімальним, якщо процедура проводиться висококваліфікованим та відповідальним лікарем, а пацієнтка виконує всі його рекомендації щодо підготовки до операції та реабілітації після неї.

    Переваги нашої клініки

    Чистка матки – досить серйозне втручання, від успішності проведення якого залежить жіноче здоров’я та можливість у майбутньому зачати і виносити дитину. Тому довіряти виконання цієї процедури варто лише лікарям клініки з гарною репутацією та позитивними відгуками пацієнток. Таким медичним центром є СМЦ. Сучасне оснащення операційної та володіння всіма основними схваленими методами лікування гінекологічних захворювань дає нам змогу надавати якісну допомогу у випадках різного ступеню складності.

    Наші лікарі з розумінням ставляться до психологічного напруження пацієнтки перед такою процедурою, як вишкрібання матки. Ми піклуємося про емоційне благополуччя жінок, що проходять у нас діагностику та лікування, надаємо вичерпні консультації, детально пояснюємо, як проходить вишкрібання матки, та відповідаємо на всі питання, які цікавлять. Це дозволяє уникнути зайвого стресу та відновитися після операції у найкоротший час.

    Вже зараз ви можете запланувати консультацію гінеколога для проведення вишкрібання порожнини матки у СМЦ. Для запису потрібно зателефонувати, заповнити онлайн-форму на сторінці сайту або написати повідомлення у чаті.

    Запис на візит в центр

      FAQ

      Що не можна робити після вишкрібання?
      Коли почнуться місячні після вишкрібання?

      Спеціалісти з напрямку вишкрібання порожнини матки