- Пластична хірургія
Обов'язкове поле
Вторинна ринопластика
Для корекції результатів первинної пластики носа через об’єктивні причини чи суб’єктивні побажання пацієнта може бути проведена повторна ринопластика. Ця процедура дозволяє виправити недоліки, отримані в результаті попередніх операцій, та вдосконалити зовнішній вигляд носа. Іноді обсяг робіт з ринопластики настільки великий, що її не можна проводити в один етап. Наприклад, якщо є ЛОР проблеми та є потреба використовувати місцеву тканину для зміни форми.
Що таке вторинна ринопластика: відмінності та особливості процедури
Нажаль лікарям СМЦ іноді доводиться не тільки пояснювати пацієнтам, що таке вторинна ринопластика, а й проводити її після невдалих операцій в інших медичних закладах. Навіщо потрібна вторинна ринопластика:
- скоригувати наслідки первинно проведеної операції;
- виправити асиметрії, деформації або інші дефекти носа;
- покращити функціональність дихальних шляхів.
Іншими словами, якщо внаслідок попередніх операцій пацієнт залишився незадоволений зовнішнім виглядом, або у нього з’явились проблеми з диханням, проводиться вторинна ринопластика. Операція потребує більш складної техніки втручання, оскільки потрібно працювати з вже зміненою тканиною носа. Її не можна проводити відразу після першої процедури, бажано почекати близько року.
Для кожного пацієнта в СМЦ розробляється індивідуальний план операції для досягнення максимально природного результату та усунення проблем. Хірурги клініки мають багаторічний досвід проведення операцій та застосування трансплантатів за потреби. Надточне обладнання та сучасні методи дозволяють успішно проводити вторинну ринопластику кінчика носа чи повну пластику.
Як проходить операція: етапи процедури
Перш ніж зважитись на операцію, потрібно дізнатись про можливість проведення цієї процедури в конкретній клініці. Адже не всі медичні заклади можуть запропонувати таку операцію. У виборі допоможуть на вторинну ринопластику відгуки та спілкування безпосередньо з лікарем. На консультації пластичний хірург з’ясує побажання та проведе огляд, щоб виявити можливі супутні проблеми з органом дихання. За допомогою комп’ютерного моделювання пацієнт може оцінити, як буде виглядати ніс після вторинної ринопластики та погодити вартість операції.
При підготовці до операції потрібно:
- здати клінічні аналізи крові;
- зробити КТ і рентген;
- пройти риноскопію.
Операція проводиться під загальною або місцевою анестезією, залежно від складності втручання. Попередньо пацієнт зустрічається із анестезіологом для узгодження. Саме хірургічне втручання може включати:
- виправлення форми носа;
- корекцію тканин;
- зміцнення хрящів або кісток;
- відновлення дихальних перегородок.
Операційний доступ до тканин здійснюється по попередньому рубцю, щоб уникнути зайвих пошкоджень. Після того, як дефекти первинної ринопластики сокриговані, лікар накладає знімні та незнімні шви, та стрипи, після цього спинка носа фіксується за допомогою гіпсової лангети. Вся операція триває від 2 до 4 годин, в залежності від складності. Ще певний час пацієнт перебуває під наглядом лікаря. Зазвичай на наступний день він може повернутись додому.
Реабілітація після вторинної ринопластики
На 2-3 день знімають пов’язку, а знімні шви після 7 днів. В цей період можлива поява синців, які зникають через 10 дв. Перші дні потрібно приділяти увагу обробці зони хірургічного втручання, робити рекомендовані фізіопроцедури.
Пацієнт має уникати фізичної активності до місяця, такий самий період не можна носити окуляри. Також в цей час потрібно спати на високій подушці, уникати ушкодження носа та попереджувати ЛОР захворювання. Протягом першого місяця можуть спостерігатися набряки, що є нормальним процесом після операції. Повне загоєння та відновлення носа займає від 3 до 6 місяців.
Результат операції: фото до і після
Результати вторинної ринопластики можуть значно покращити естетичний вигляд носа та функціональність дихальних шляхів. Зазвичай пацієнти помічають поліпшення після повного відновлення — через 3-6 місяців. Якщо потрібна вторинна ринопластика в Києві, звертайтесь до хірургів СМЦ. Наші лікарі застосовують малоінвазивні методи втручання, які забезпечують точність до міліметра та скорочують період реабілітації.