fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом
  Ендокринолог

  Ендокринолог

  Лікар-ендокринолог— спеціаліст вузького профілю, який лікує захворювання ендокринної системи. Враховуючи те, що молочна залоза- гормонозалежний орган, зміни гормонального фону в організмі можуть призвести до патології грудної тканини.

  Від яких гормонів залежить здоров’я молочної залози

  У регулюванні діяльності молочних залоз значну роль відіграють гормони гіпофізу, яєчники та інші залози внутрішньої секреції.

  Естрогени сприяють розмноженню клітин, які вистилають протоки і з’єднувальний каркас грудей. Якщо кількість гормону зростає, залозиста тканина збільшується. Однак, надлишок естрогенів або їх неправильний метаболізм може призвести до міоми матки, гіперплазії ендометрію, рецидивуючим молекулярним кістам яєчників та іншим хворобам.

  Прогестерон відповідає за ріст залозистої тканини та активізацію роботи залозистих клітин. Його дефіцит призводить до надлишкового росту грудних тканин, що може спровокувати застій молока під час лактації і, як наслідок, фіброзно-кістозні зміни.

  Пролактин є основним гормоном, який відповідає за правильне функціонування молочної залози в період годування. Значне підвищення рівня пролактину може бути причиною хворобливості органу, спровокувати зміни в структурі грудей.

  Формування клітин епітелію молочної залози залежить також від гормонів щитовидної залози, рівня інсуліну в організмі, кількості кортизолу в крові.

  Будь-яке ендокринне захворювання призводить до порушення стану молочної залози. Це є частиною репродуктивної системи жінки, тому часто пацієнтки скаржаться на порушення менструального циклу та ендокринне безпліддя. В таких випадках необхідно діяти комплексно. Відновити роботу всієї репродуктивної системи можливо, якщо вилікувати гормональні порушення. В такому разі консультацію ендокринолога не уникнути.

  7 симптомів, при виникненні яких необхідне обстеження у лікаря клініки

  1. З’явилося відчуття спраги та сухості в роті без певної причини, часте і рясне сечовипускання, шкірний свербіж.
  2. Стрибки у вазі: вона різко зменшується або навпаки. Безконтрольний апетит або його зникнення на тривалий час.
  3. Постійне відчуття втоми, слабкість навіть при наявності повноцінного і хорошого відпочинку та збалансованого харчування.
  4. Виникнення проблем в сексуальному плані: відсутність потягу, зниження потенції, порушення менструального циклу та інше.
  5. Зниження настрою та концентрації уваги, безсоння, підвищена знервованість та плаксивість.
  6. Напади пришвидшеного серцебиття та задухи, різкі перепади тиску крові без суттєвих причин.
  7. Випадіння волосся та облисіння (алопеція) , погіршення стану нігтів та шкіри, рясна пітливість.

  Запис на обстеження ендокринолога

   Ендокринні захворювання, при яких частіше всього виникають зміни у структурі молочної залози

   • Захворювання щитовидки (гіпотиреоз, тиреотоксикоз, вузловий зоб).
   • Гіперпролактинемія.
   • Порушення функції наднирників.
   • Синдром полікістозних яєчників.
   • Метаболічний синдром.

   До групи ризику важкої патології молочних залоз належать жінки з гіперпластичними захворюваннями статевої системи (гіперплазія, ендометрія, поліпи, ендометріоз).

   Ендокринолог

   Фото 1. Груди не можуть бути здоровими без гормонального балансу в організмі.

   Коли жінці потрібна консультація ендокринолога

   За відсутності симптоматики, але для профілактичного огляду – у віці 45 років бажано відвідування лікаря-ендокринолога один раз в 2 – 3 роки, понад 45 років – щорічно.

   Якщо плануєте операцію по збільшенню, зменшенню розміру грудей або її форми, можна додатково провести гормональний фон.

   Якщо хочете схуднути або страждаєте від надлишкової ваги, пам’ятайте, що причина безуспішної боротьби з зайвими кілограмами може мати в основі гормональний дисбаланс.

   Відвідати спеціаліста доречно, якщо плануєте вагітність, збираєтесь вживати гормональні контрацептиви або вступаєте в період менопаузи.

   Переваги консультації ендокринолога в Спеціалізованому мамологічному центрі

   Для того, щоб запропонувати нашим пацієнтам комплексне рішення по діагностиці захворювань грудей, ми зібрали команду із спеціалістів-практиків вузького профілю. Серед них є лікарі і по гормонах, які працюють також в спеціалізованих центрах ендокринології. Їх напрямок роботи охоплює нормалізацію ваги тіла з урахуванням гормональних порушень та порушень обміну речовин. На ряду з іншим відновлення метаболізму і гормональних показників дозволяє зменшити ризики таких хвороб, як цукровий діабет, атеросклероз, онкологічну патологію (рак ендометрія, молочної залози).

   Прийом ендокринолога складається з трьох частин:

   1. Первинний огляд. Ви розповідаєте лікарю про те, що турбує, про видимі симптоми і наявність ендокринних захворювань у кровної рідні.
   2. Обстеження з застосуванням спеціального обладнання. Це може бути УЗД щитовидної залози, рентген, КТ або МРТ (магнітно-резонансна томографія).
   3. Отримання лікарського висновку з детальним описом, призначення лікування (якщо потрібно), відповіді на питання, які цікавлять.

   З вартістю прийому ендокринолога в Києві можна ознайомитись в розділі “Ціни” на нашому сайті.

   Якщо обираєте Спеціалізований мамологічний центр, ви одержуєте:

   • експертність – саме тут працюють практикуючі лікарі, які щорічно вдосконалюють свої знання і навички на профільних конференціях, навчаннях в Україні та закордоном;
   • точність – для діагностики ми застосовуємо обладнання експерт-класу: УЗД- апарати Toshiba Aplio 500, Siemens Acuson S2000 та Siemens Acuson S3000;
   • лояльність – наші спеціалісти розуміють ваші страхи та побоювання, через це створюють невимушену і комфортну атмосферу під час огляду.

   Щоб записатись на прийом, залишайте заявку на сайті або дзвоніть по телефону 044-344-73-56. Менеджер детально розповість, з якими скаргами звертаються до ендокринолога і зорієнтує по кінцевій вартості консультації. Також варто ознайомитись з відгуками інших пацієнтів про лікарів. Наша мамологічна клініка знаходиться в Солом’янському районі Києва, але ми раді проконсультувати клієнтів з інших міст та країн.