- Пластична хірургія
Обов'язкове поле
Герніопластика
Герніопластика – це операція, що проводиться для усунення грижі, вип’ячування внутрішнього органу за межі свого місця розташування. Лікарі Спеціалізованого мамологічного центру (СМЦ) мають багаторічний досвід успішного проведення таких хірургічних втручань.
Показання до герніопластики
Наявність грижі – пахової, пупкової, при якій внутрішні органи вип’ячуються за межі стінки черевної порожнини, – вже показання до операції, адже ефективних безопераційних методів усунення цієї патології не існує. Однак можливі два варіанти розвитку подій:
- За наявності грижі та відсутності ускладнень проводиться планова операція, яка може виконуватися лапароскопічним методом (малотравматична);
- При розвитку ускладнень грижі хірургічне втручання проводиться терміново, і перевага віддається традиційній (порожнинній) операції.
Протипоказання до герніопластики
Планове висічення грижі лапароскопічним методом не проводять, якщо є наступні протипоказання:
- Грижа велика;
- Виникли ускладнення – защемлення, непрохідність кишківника тощо;
- Порушення зсідання крові;
- Періоди вагітності та лактації;
- Ожиріння на занедбаній стадії;
- Важкі патології внутрішніх органів;
- Онкозахворювання;
- Наявність післяопераційних спайок;
- Інфекційні хвороби.
Важкий загальний стан пацієнта є єдиним протипоказанням до термінового видалення грижі, адже защемлення грижі, перитоніт або інші ускладнення самі по собі є загрозливими для життя і їх потрібно усунути за першої можливості. Після стабілізації стану пацієнта виконується операція.
Методи герніопластики
Як вже було зазначено, існують різні методи проведення герніопластики:
- Відкритий (традиційний): доступ до грижі створюється через розрізи шкіри. Під час такої операції може усуватися не лише грижа (у тому числі й великого розміру), але й її ускладнення – за потреби відновлюється прохідність кишківника, проводиться санація черевної порожнини у випадку перитоніту тощо.
- Лапароскопічна операція – проводиться за допомогою ендоскопічних інструментів, які вводяться через невеликі проколи шкіри. Виконання маніпуляцій контролюється візуально завдяки мініатюрній камері. Це сучасний, малотравматичний спосіб усунення грижі за відсутності ускладнень. Реабілітація після такого хірургічного втручання проходить швидше, менше виражений больовий синдром.
Герніопластика залежно від виду грижі
Відповідно до локалізації грижі, можуть застосовуватися різні методи герніотомії.
Пахова грижа
Герніопластика пахової грижі може проводитися із встановленням сітчастого імпланта або без нього, за допомогою наступних способів:
- TEP (totally extraperitoneal) – з позачеревним доступом;
- eTEP – з розширеним позачеревним доступом;
- TAPP (transabdominal preperitoneal) – з доступом з боку черевної порожнини.
Пупкова грижа
Пупкова грижа може видалятися методом натяжної пластики, коли ушивається пупочне кільце у крайніх місцях апоневрозу. Однак більш ефективною є операція ненатяжної герніопластики, під час якої встановлюється сітчастий імплант для зменшення ризику рецидиву. Переваги цього методу підтверджуються науковими дослідженнями, зокрема мексиканських спеціалістів з Мексиканського інституту соціального забезпечення та Університетського центру біомедичних досліджень Університету Коліми.
Підготовка до герніопластики
Якщо герніопластика грижі проводиться планово, операції передує ретельна підготовка, що включає:
- Консультацію хірурга;
- Передопераційне обстеження (рентгенографія, УЗД, лабораторні аналізи);
- Консультацію анестезіолога;
- Дотримання дієти, відмову від вживання алкоголю;
- Прийом рекомендованих лікарем препаратів та тимчасове припинення прийому антикоагулянтів (а також деяких інших засобів – після консультації зі спеціалістом).
У випадку термінового проведення грижосічення підготовка проводиться у стислі терміни, адже пацієнту потребується невідкладна допомога.
Хід процедури герніопластики грижі
Деталі проведення герніопластики відповідають обраному виду операції. Хірургічне втручання може проводитися під загальним наркозом або з регіонарною анестезією. Лікар створює доступ до грижі, відновлює нормальне положення органу, за необхідності встановлює сітчастий імплант і накладає шви.
Правильна підготовка до операції, її майстерне виконання та високий рівень медичного супроводу у реабілітаційному періоді – необхідні складові успішної пластики грижі. Всі вони забезпечуються у Спеціалізованому мамологічному центрі, до якого ви можете звернутися при підозрі на наявність такого захворювання або вже зі встановленим діагнозом.
Щодо герніопластики у СМЦ відгуки пацієнтів свідчать про високий рівень задоволеності результатом та комфорту під час перебування у центрі. Повне забезпечення операційних блоків найякіснішим обладнанням, уважність медичного персоналу та затишність стаціонарного відділення допомагають безпечно та якомога швидше подолати захворювання і відновитися.
Запишіться на консультацію до лікаря у СМЦ, щоб почати підготовку до операції – зателефонуйте, напишіть повідомлення або заповніть заявку на сторінці сайту. Дізнатися всі деталі про герніопластику і точну вартість хірургічного втручання ви зможете після огляду спеціаліста.
Часті питання про герніопластику
Що буде, якщо не вирізати грижу?
Якщо планове хірургічне втручання не проводиться вчасно і пацієнт живе з грижею, вона може у будь-який момент защемитися та призвести до серйозних ускладнень, які загрожують життю. При цьому зникає можливість зробити малотравматичну операцію, оскільки для усунення всіх наслідків ускладнення необхідна порожнинна операція. Таким чином, лікування буде більш важким, тривалим та з гіршими наслідками для здоров’я.
Скільки років може бути грижа?
Грижа може існувати протягом багатьох років, однак погіршення стану можливе у будь-який момент. Тому не варто покладатися на відсутність вираженого болю чи інших симптомів – необхідно звернутися до лікаря та пройти професійну діагностику, а надалі – провести планову операцію з видалення грижі.
Який термін реабілітації після грижі?
Після герніопластики пупкової або пахової грижі тривалість реабілітації варіюється, адже методи виконання операції різні, можливе більш довге відновлення після ускладнень. Реабілітаційний період після лапароскопії може зайняти 1-2 місяці, тоді як після порожнинної операції він продовжується від 1 до 6 місяців.