- Оперативне лікування
В операційному лікуванні пацієнтів з наявністю онкопатології лімфодисекції (вона ж лімфаденектомія) є невід’ємна частина грамотного і комплексного підходу в вирішенні проблем, пов’язаних з раком молочної залози.
Орієнтовно до середини 70-х років поширеним методом хірургічного лікування раку молочних залоз були розширені мастектомії. В ході такої важкої і для організму, і для психіки пацієнта операції, крім зараженої хворобою молочної залози, видалялися м’язи грудей, підключично-пахвово-підлопаточні жирові клітини з лімфовузлами, а також парастернальні і навіть медіастинальні лімфатичні вузли. Такі операції часто приводили до деформації грудної стінки, важкої рухомості в плечовому суглобі і лімфостазу (набряк, болючість, потовстіння шкіри і т.п.) верхньої кінцівки. Так, додаючи значний дискомфорт і травмуючи психологічно, пацієнти часто важко проходили період соціальної реабілітації від подібного лікування. Враховуючи достатню кількість важких наслідків, які бувають після операції мастектомії, провідні хірурги постійно працювали над пошуком найбільш щадних і дієвих методів хірургічної допомоги під час онкології молочних залоз.
На даний час стандартом хірургічного лікування раку молочних залоз стали органозберігаючі операції, які проводяться в нашому центрі. У ході попередньої діагностики точно визначаються уражені хворобою “сторожові” лімфатичні вузли і групи лімфовузлів, які безпосередньо беруть участь у лімфовідтоці і пов’язані з ділянкою, ураженою пухлиною, в кожному окремо взятому випадку. Наявність метастазів у лімфатичному колекторі є приводом для проведення лімфодисекції.
Таким чином, метою операції є не тільки видалення самої пухлини, але й ураженого патологією регіонарного лімфатичного колектора, який складається з лімфатичних капілярів, судин, які відходять, шляхів лімфовідтоку з регіонарними і віддаленими лімфовузлами, оточуючої клітковини. Ці операції значно покращують якість життя пацієнта після операції і допомагають якнайшвидшій реабілітації.
Види операцій лімфодисекції, які ми робимо. Характеристика. Відновлення.
Наш багатий досвід, постійне прагнення до самовдосконалення і скрупульозне ставлення до збереження не тільки здоров’я, але й психіки клієнта, мотивує нас на пошук не типових, а кращих рішень в лікуванні раку молочної залози. Особливо, якщо рішення зводиться до оперативного лікування.
При клінічній необхідності ми комбінуємо інші операційні методики з такими видами лімфодисекції, як:
- пахвово-підлопаточно-підключично-міжм’язова лімфодисекція -виконується як етап радикальної мастектомії. Включає видалення перерахованих груп лімфатичних вузлів;
- пахвово-підлопаточно-підключична лімфодисекція – видалення вказаних груп лімфатичних вузлів. Виконується при метастазуванні злоякісних пухлин шкіри в пахвові лімфатичні вузли. Допустима, як щадний варіант лімфодисекції при модифікованих мастектоміях;
- медіастинальна лімфодисекція – видалення лімфатичних вузлів переднього межистіння в даний час виконується рідко, зазвичай ендоскопічно. Показанням є метастазування раку грудної залози у вказаний лімфоколектор.
Під час виконання операції лімфодисекції дотримуються принципів:
- Зональності. Операція зачіпає одну анатомічну ділянку з пухлиною. У пацієнта післяопераційний період проходить легше.
- Футлярності. Видалення опухолевих вузлів у межах анатомічних “футлярів”. Таким чином ми знижуємо ризик виникнення метастазів.
- Моноблочність. Видалення опухолевих вузлів у комплексі з прилягаючими тканинами. Так у пацієнта зводимо до нуля ризик інтраопераційного метастазування.
Оскільки видалення лімфатичних вузлів викликає порушення прохідності лімфатичних шляхів, що призводять до різних ускладнень, до визначеності доцільності відсікання того чи іншого лімфатичного вузла ми підходимо дуже зважено і педантично, оперуючи дійсно тільки потрібне. Даний підхід дозволяє знизити кількість післяопераційних ускладнень і покращити якість життя наших пацієнтів.
Запис на візит до центру