fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом
  Гіперплазія молочної залози

  Гіперплазія молочної залози: важливе про поширену хворобу

  Гіперплазія молочної залози – узагальнююча назва всіх видів фіброзно-кістозних змін в грудях (попередня назва – мастопатія). Супроводжується характерними для кожної окремо хвороби симптомами. Згідно статистики, третина жінок відчуває на собі одні або інші форми прояву фіброзно-кістозної хвороби, маючи по суті в основі захворювання конкретний варіант гіперплазії молочної залози.

  Синоніміка понять

  Назва “гіперплазія залозистої тканини молочних залоз” знайома мало кому. Це пояснюється тим, що у хвороби немало синонімів, які на слуху. Найбільш впізнавані:

  Дисгормональна гіперплазіяЗалозиста дисплазія грудейГіперплазія епітелію молочної залози
  Дифузна дисгормональна фіброзно-кістозна хворобаОсередкова гіперплазіяПротокова фіброзно-кістозна хвороба
  Атипічная протокова гіперплазіяВузлові фіброзно-кістозні зміни Долькова гіперплазія молочної залози
  Жирова гіперплазіяДоброякісні пухлини

  Симптоматика захворювання

  Якщо з питанням “Що таке гіперплазія?” ми розібрались, слід розуміти, як діагностувати хворобу. Як правило, вона протікає приховано і тривалий час жінка навіть не здогадується про проблему. Діагностувати хворобу може лікар-мамолог після пальпаційного огляду і обстеження за допомогою УЗД-сканера або мамографа. Під час самоогляду приводом для хвилювання можуть стати такі симптоми:

  • наявність в молочних залозах вузлових ущільнень розміром від 0,5 до 1,5 мм у діаметрі;
  • підвищена чутливість і болючість у грудях в перші дні менструального циклу;
  • збільшення розміру грудей без видимих для цього причин, набрякання в окремих ділянках;
  • прозорі, водянисті або молочні виділення із соска, які не пов’язані з вагітністю або періодом лактації;
  • збільшення лімфатичних вузлів біля грудей, больові відчуття в плечі та пахвовій западині.

  Зверніть увагу, що це загальні особливості, які супроводжують процеси деформації тканин молочної залози. У кожної форми хвороби своя симптоматика. Наприклад, залозиста дисплазія грудей супроводжується больовими відчуттями, а опухолеві новоутворення дископодібні і рухомі.

  Запис до лікаря на огляд

   Причини гіперплазії

   Захворювання зустрічається у жінок до 20 років. Сприятливими факторами до розвитку запального процесу вважають гормональне порушення в організмі, генетичну схильність, перенесені потрясіння і хвороби ендокринної системи. Також хвороба розвивається на фоні довготривалого періоду годування грудьми, контакту з шкідливими хімічними речовинами, через механічні травми грудей і вживання гормональних препаратів.

   Вказані причини для розвитку гіперплазії молочних залоз пацієнту на перший погляд не здаються пов’язаними і серйозними захворюваннями грудей. На практиці ж це привід для хвилювання з боку лікаря-мамолога. Лікування гіперплазії молочних залоз різної складності не буде ефективним, якщо якісно не усунути при цьому першопричину. В іншому випадку можливий рецидив.

   Гіперплазія молочної залози: важливе про поширену хворобу

   Фото 1. Добре розпізнається – добре лікується.

   Ризик розвитку онкології

   Більшість видів гіперплазії не потребують радикального лікування. Беручи до уваги тип і стадію захворювання, лікар складає план дії. Якщо це рання фаза – виявляє і усуває причини виникнення ущільнень в грудях. Якщо ж в молочній залозі знайдено новоутворення великого розміру або у жінки атипічна гіперплазія, може знадобитись оперативне втручання.

   Ми в Спеціалізованому мамологічному центрі надаємо всі послуги по лікуванню: від діагностики і встановлення діагнозу до операцій і післяопераційного спостереження. Кожній пацієнтці клініки детально розповідаємо про результати аналізів, зрозумілими словами пояснюємо непросту медичну термінологію, відповідаємо на питання, які цікавлять.

   У центрі працюють лікарі вищої категорії, які щорічно підвищують навички на профільних конференціях,форумах та симпозіумах Окрім мамологів і діагностів, у нас є ендокринолог, який має 10+ років досвіду у вирішенні гормональних проблем жінок. Щоб встановити єдино правильний діагноз і призначити потрібне лікування, лікарі можуть зібратися на спільну раду.

   Апаратне обстеження проводимо з застосуванням техніки експертного класу..Вона дозволяє нам бачити найменші зміни в тканині молочної залози на ранній стадії.

   Обстеження у мамолога кожній жінці необхідно проходити щонайменше раз на рік. Якщо ви давно не були у лікаря, записуйтесь на прийом за номером 044 – 344 – 65 -28 або залишайте заявку на сайті.