fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом
  Променевий терапевт

  Лікар-радіолог (Київ)

  Променева терапія або радіотерапія як метод лікування раку молочної залози застосовується не перший десяток років. Але тільки в останні роки, завдячуючи більш сучасній техніці і новітнім тактикам лікування раку, вдається досягти позитивного результату, не опромінюючи навколишні патологічні утворення організму.

  Локальна променева терапія застосовується як інструмент комплексної або комбінованої схеми лікування і залежить від стадії злоякісного процесу. Так, на початкових стадіях онкологічного захворювання в комбінації з іншими методами дозволяє досягти повного одужання, а на останніх – значно збільшити якість і тривалість життя. Відмінні результати даний метод показує в комплексному лікуванні з хірургічним видаленням пухлини грудної залози або хіміотерапією. Кращий ефект в таких випадках має променева терапія на лінійних прискорювачах. У випадках невеликих пухлин і можливості зберегти частину грудної залози, лікування має ще й профілактичну мету для попередження рецидивів хвороби.

  Існує багато міфів про важкі побічні ефекти курсу променевої терапії. Ми не переслідуємо мету переконати, що ця інформація абсолютно не достовірна. Однак, хочемо надати об’єктивні факти наших спостережень за пацієнтами, оскільки радіотерапія є частиною успішного лікування, а страх і надлишок недостовірної інформації створюють бар’єри під час вибору ефективного лікування. Побічними ефектами променевої терапії є:

  • загальна стомлюваність, яка після закінчення курсу проходить самостійно;
  • короткочасні напади тупих, ниючих, стріляючих болей в молочній залозі;
  • психологічне пригнічення.

  Ми співпрацюємо з провідними спеціалістами-радіологами, які мають постійний успішний досвід. В даний момент це променеві терапевти Українського центру томотерапії (м. Кропивницький). У наших партнерів пацієнт проходить курс променевої терапії, знаходячись при цьому під обов’язковим контролем свого лікуючого мамолога-онколога.

  Тривалість курсу променевої терапії і його особливості

  Перед призначенням курсу в Спеціалізованому мамологічному центрі аналізується кожен випадок онкозахворювання на міждисциплінарному консиліумі за участі хіміотерапевтів, онко-хірургів, лікарів променевої діагностики, за необхідності запрошується терапевт. На такому консиліумі з обов’язковою присутністю пацієнта відпрацьовується тактика лікування з урахуванням висновків лабораторних методів дослідженняУЗД молочних залоз і лімфатичних вузлів, мамографії, комп’ютерної томографії (КТ), результатів таких чутливих методів, як імуногістохімія та інших. Тільки завдяки комплексному підходу, з залученням кращих спеціалістів, ми можемо створити найбільш ефективний алгоритм лікування пацієнта із стійким результатом.

  Запис на візит до центру