fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом
  Стереотаксис

  Стереотаксис молочної залози

  Стереотаксис молочної залози допомагає встановити злоякісний або доброякісний характер новоутворення. Методика важлива в діагностиці раку молочної залози, в тому числі й на ранніх стадіях, коли симптоматика відсутня або слабко виражена.

  Що таке стереотаксична біопсія молочної залози?

  Мамографія або УЗД допомагають виявити пухлини в молочних залозах. Але, щоб визначити їх характер (доброякісний або злоякісний), потрібне проведення біопсії, тобто взяття зразків тканин з ущільнення або пухлини. Надалі тканини відправляються на гістологічне дослідження.
  Особливість стереотаксичної біопсії полягає в тому, що голка для взяття зразка вводиться під контролем рентгенівських променів на мамографі. Це допомагає лікареві направити голку в осередок патології, а не брати клітини наосліп. Тому результати дослідження відрізняються високою точністю.

  Показання

  Діагностика проводиться при пальпованих і непальпованих новоутвореннях, які можна виявити тільки при мамографії. Процедура призначається лікарем, якщо під час ультразвукового дослідження грудей або мамографії виявлені:

  1. ущільнення тканин та інші порушення;
  2. ділянка з патологічними змінами в тканинах;
  3. мікрокальцинати (осередки кальцієвих відкладень малих розмірів).

  Діагностика проводиться при виявленні патологічних змін після проведеного лікування раку молочної залози.
  Є обмеження щодо проведення процедури під час вагітності, оскільки рентгенівське випромінювання може негативно вплинути на розвиток плода. Також не рекомендується проводити діагностику в період лактації.

  Чи потрібна підготовка до процедури?

  Якщо запланована трепан-біопсія молочної залози під контролем мамографії, від пацієнтки потрібна мінімальна підготовка:

  1. За кілька днів до дослідження потрібно припинити вживання ліків, що розріджують кров.
  2. В день дослідження на молочні залози й пахвові западини не можна наносити косметичні засоби, включаючи креми, дезодоранти. Приймати душ перед обстеженням дозволяється.
  3. Обмежень в прийомі їжі й води перед діагностикою немає.
  4. Напередодні рекомендується відмовитися від вживання спиртних напоїв.

  Як відбувається стереотаксис молочної залози?

  Стереотаксис молочної залози проводиться в кабінеті зі спеціальним обладнанням. Пацієнтка роздягається до пояса. Також їй необхідно попередити лікаря про алергічні реакції та медикаменти, які приймає. Будь-які металеві предмети з себе потрібно зняти, інакше вони можуть спотворити результати рентгенівського дослідження.
  Далі жінка розташовується на спеціальному столі животом вниз або у спеціальному кріслі. Молочні залози поміщаються в мамограф. Лікар робить місцеву анестезію, тому під час процедури пацієнтка не відчуває болю. Потім фахівець вводить голку в ущільнення для взяття його зразків для дослідження. Всі дії виконуються під контролем рентгенівських променів, що дозволяє контролювати положення голки й точно підвести її до вогнища патології.
  Забір тканин проводиться різними способами. Патологічні клітини можуть вирізатися голкою. Метод називається трепан-біопсія, оскільки для процедури застосовується спеціальна порожниста голка. При іншому способі відбувається втягування клітин в ємність під тиском. При вакуумній біопсії голка вводиться в груди одноразово.
  Після забору тканин голка витягується з молочної залози, а отриманий зразок відправляється на гістологічне дослідження. У підозрілому місці лікар залишає маркер. Надалі він застосовується для відстеження динаміки захворювання. Жінка при цьому не відчуває болю або якихось незручностей.
  Через деякий час проводиться контрольна мамографія. По закінченню всіх маніпуляцій лікар накладає тугу пов’язку, щоб зупинити кровотечу. Процедура триває близько 1 години в амбулаторних умовах.

  Запись на обследование грудной железы

   Переваги та можливі ризики

   Стереотаксисна біопсія молочної залози налічує чимало позитивних характеристик:

   1. Після процедури на тілі пацієнтки не залишається дефектів і шрамів. Слід від проколу швидко затягується.
   2. У порівнянні з хірургічною біопсією стереотаксис молочної залози має менший ризик розвитку ускладнень.
   3. Обстеження вважається безболісним. Реабілітація проходить легко і триває всього кілька днів.
   4. Методика дозволяє взяти зразки клітин навіть з мікровогнищ, не травмуючи навколишні тканини.
   5. Попри те, що товстоголчата біопсія проводиться з використанням мамографа, жінка отримує мінімальну дозу опромінення, безпечну для здоров’я.

   Ускладнення при стереотаксичній біопсії виникають вкрай рідко (не більше 1% від усіх випадків). До можливих ризиків можна віднести наступне:

   • через кровотечу в області взяття зразка може утворитися гематома;
   • виникнення алергічної реакції на місцеву анестезію;
   • існує ризик розвитку запального процесу через інфікування тканин;
   • іноді виникають хворобливі відчуття в грудях після процедури через особливості будови тканин.

   У пацієнток нашого медичного центру ускладнення спостерігаються вкрай рідко. Для стереотаксису молочної залози ми використовуємо стерильні інструменти та витратні матеріали, строго дотримуємося правил асептики й антисептики, щоб не допустити випадкового інфікування. Збираємо анамнез перед діагностикою, уточнюємо, чи були випадки алергічних реакцій, які препарати приймає жінка та ін.

   Вартість процедури

   Ціна стереотаксичної біопсії нижча, ніж традиційного хірургічного методу взяття зразків, при цьому процедура відрізняється більш високою інформативністю. У нашій клініці лояльна цінова політика – вартість послуги доступна для більшості жінок. Точну ціну можна подивитися в прайс-листі або уточнити у лікаря під час консультації.

   Записатися на стереотаксис

   Якщо вам потрібен стереотаксис молочної залози, записатися на процедуру в нашому медцентрі можна по телефону або через онлайн-форму на сайті. Залиште свої контакти, і незабаром ми зв’яжемося з вами.
   Діагностику у нас проводять досвідчені лікарі на сучасному обладнанні, що гарантує інформативність та безпеку.