- Пластична хірургія
Обов'язкове поле
Абдомінопластика
Естетичні недоліки зовнішності часто бувають пов’язані із наслідками зміни ваги, наприклад під час вагітності. В цей період шкіра розтягується, виникають розтяжки, а після пологів може залишитись “зайва” шкіра, яка починає обвисати. Така ситуація може виникнути не лише через вагітність, а й в результаті різкої втрати ваги та з віком. На жаль повністю вирішити цю проблему самостійно за допомогою фізичних навантажень, масажів чи дієт неможливо.
Швидко і назавжди прибрати зайву шкіру може лише хірургічна підтяжка живота. Ця операція називається абдомінопластикою, і за допомогою її можна відновити пружність шкіри та підтягнути м’язи передньої черевної стінки. В СМЦ в Києві абдомінопластику (операції на живіт) проводять хірурги вищої категорії, що гарантує кожному пацієнту безпеку, комфорт та прогнозований якісний результат.
Показання до проведення абдомінопластики
Що таке абдомінопластика — це пластична операція, спрямована на поліпшення форми та зовнішнього вигляду живота. Під час процедури:
- видаляють надлишки шкіри, жирових відкладень;
- коригують розходження м’язів передньої черевної стінки (діастаз);
- повертають природній, естетичний вигляд пупка (перенесення пупка).
Абдомінопластика підходить для людей, які хочуть повернути животу підтягнутий і гармонійний вигляд, покращуючи при цьому пропорції тіла та відновлюючи впевненість у собі. Окрім бажання пацієнта прибрати зайву шкіру на животі за будь-яку ціну, у абдомінопластики є чіткі показання:
- обвисла шкіра живота після вагітності чи різкого схуднення;
- наявність «фартуха» з жирової та шкірної тканини;
- розтяжки на шкірі, що не піддаються косметичному коригуванню;
- діастаз (розходження) м’язів передньої черевної стінки;
- післяопераційні рубці, що погіршують естетичний вигляд живота.
Частіше за все про абдомінопластику замислюються люди, які не задоволені виглядом свого живота з тих чи інших причин. Їх цікавить, скільки коштує операція зі зменшення живота та вигляд до і після абдомінопластики на реальних фотографіях.
Результати абдомінопластики до і після в нашій клініці
Які види абдомінопластики бувають?
В СМЦ в Києві проводиться сучасна хірургія живота:
- лазерна абдомінопластика поєднана з ліпосакцією. Цей тип операції дозволяє видалити значні жирові відкладення та прибрати розтягнуту шкіру зі значною кількістю розтяжок. Процедура проводиться під загальним наркозом, вона є досить складною та потребує тривалого реабілітаційного періоду;
- класична, що виконується шляхом видалення надлишків тканин через горизонтальний або вертикальний розріз на передній черевній стінці зі спеціальним медичним інструментом – “канюлею”;
- ендоскопічна абдомінопластика. Призначається, коли потрібно зшити м’язи (при діастазі), але при цьому у пацієнта немає надлишку жирової тканини та шкіри;
- мініабдомінопластика. При цьому типі операції розріз роблять не посередині живота, а над лобком. Ця процедура достатньо ефективна для пацієнтів, у яких є невеликі шкірно-жирові відкладення в сукупності з деформацією передньої черевної стінки.
Операція може бути поєднана з іншими процедурами, часто з ліпосакцією. Яка саме потрібна абдомінопластика, ціну хірургічного втручання повідомляє лікар на консультації після огляду.
Як проходить процедура абдомінопластики: етапи проведення операції
Будь-яка операція має початись з консультації. На ній лікар оцінює стан шкіри, м’язів та жирових відкладень, обирає оптимальний метод та розказує про нього пацієнту. Також він повідомляє про всі ризики і протипоказання до процедури, важливі моменти у передопераційній підготовці та відновленні. Після цього пацієнту необхідно здати аналізи та скоригувати харчування і прийом певних препаратів перед операцією.
В призначений день відбудеться операція:
- спочатку роблять знімки, щоб зафіксувати, яким був живіт до абдомінопластики на фотографії;
- потім вводять анестезію. В залежності від складності операції вона може бути загальна або місцева;
- під час операції видаляються зайві тканини, за необхідності відкачується жир та ушиваються м’язи;
- передостаннім формується контур живота, м’язів, за необхідності лікар пересуває пупок;
- після накладання швів операція вважається проведеною.
Пацієнта ще раз оглядають, дають йому рекомендації щодо гігієни та носіння компресійного білизни. Загальна тривалість операції становить 2-4 години, в залежності від обсягу роботи.
Оцінка ефекту та переваги: які результати очікувати?
Оскільки абдомінопластика є досить складною операцією, пацієнт має знаходитись в стаціонарі від 1 до 3 діб для попередження ускладнень. Після цього він може вирушити додому, де продовжить відновлення. До повного загоєння рубців потрібно носити пов’язку, а компресійну білизну від 1 до 1,5 місяців. Після цього терміну вже можна явно побачити результат абдомінопластики. Якщо в перші дні живіт має нерівності на може бути набряклим після операції, то за 1,5 місяці він вже має красивий рельєф. А після 3-х місяці можна повернутись до звичайного життя і більше не згадувати про зайву обвислу шкіру і розтяжки.