fbpx
Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Гематоми фібрози олеогранулеми

    Фіброз молочної залози

    Олеогранулема молочної залози

    Олеогранулема – новоутворення молочної залози запального характеру. Причиною виникнення варто вважати реакцію залози на травму того чи іншого характеру або реакцію запалення на контакт з чужорідним матеріалом. Травмою можна вважати також просту ін’єкцію і оперативне втручання на молочній залозі.
    Якісь-то клітини залози запалюються. Потім, наприклад, може омертвіти частина жирової клітковини, відбувається розростання з’єднувальної тканини навколо зони реакції або навколо чужорідного матеріалу (ін’єкції жирів і масел). На місці травми, в зоні запалення, пізніше з’являється післязапальне утворення неспецифічного характеру.
    Запалення супроводжується виникненням опухолеподібних доброякісних новоутворень. З огляду на характеристики клінічного прояву олеогранулеми, її можуть часто сплутати з проявами злоякісного процесу. На щастя, олеогранулеми рідко стають злоякісними. Через це небезпека їх більше в тому, що під “маскою” олеогранулеми може зародитися і розвиватись онкологічний процес.

    Вирізняють 3 найбільш поширених причини розвитку олеогранулеми молочної залози:

    Внаслідок контакту з чужоріднимматеріалом (синтетичні нитки, силікон після операцій, ін’єкції жирів, масел та ін. в тканині), що викликає запальну реакцію, яка має обмежений характер;
    Після операції на молочній залозі (пластична операція, секторальна резекція, органозберігаючі операції, нерідко після мастектомії) як наслідок реакції тканин на шовний матеріал або на силікон імплантів;
    Після механічних травм молочної залози (часто супроводжуються некрозом жирових клітин).
    Ознаки прояву олеогранулеми – частіше больові відчуття. Можливо визначити щільне болюче утворення, яке в подальшому інкапсулюється і набуває щільності за рахунок кальціонування оболонки. Дрібні вузли часом здатні самознищитись, залишаючи після себе тільки незначне ущільнення тканини. “Старі” кальциновані утворення не здатні до регресії і переходу до “стану сну”.

    Діагностика і профілактика

    Ми діагностуємо цю патологію в Києві дуже ретельно, щоб не втратити важливих для майбутнього здоров’я пацієнтки дрібниць.Наше обстеження включає клінічний огляд у досвідченого мамолога з детальним розбором анамнеза. УЗ-дослідження з еластографією або цифровою мамографією для вивчення структури утворення, обов’язкове цитологічне чи гестологічне його дослідження для розуміння причини процесу і відсутності онкопатології.

    Консервативному лікуванню олеогранулеми не піддаються. Метод їх видалення тільки хірургічний. Обов’язковим кроком якісного лікування олеогранулем після їх видалення є наступна протизапальна терапія. Олеогранулема (лікування доступне просто зараз) – це складна патологія, яка вимагає уважних профільних спеціалістів.

    Фіброз молочної залози

    Фіброз є патологічним розростанням з’єднувальної тканини (строми), що часто призводить до формування рубцевих новоутворень. Стимулятором хвороби можуть бути патологічні і фізіологічні процеси: гормональний дисбаланс і причини, що його поглиблюють, присутність запальних процесів, раніше перенесене оперативне втручання на грудях, вікові зміни структури молочної залози. В чистому вигляді фіброз зустрічається досить рідко, частіше в складі такої патології як фіброзно-кістозна мастопатія.

    Сам по собі фіброз не є хворобою з високою ймовірністю розвитку онкопатології. Однак він небезпечний тим, що під “невинною маскою” цієї патології можна пропустити дійсно серйозні процеси в молочній залозі.

    Доброякісне утворення фіброзу проявляється безболісним ущільненням, зосередженим в певному місці, частіше в поверхнево-зовнішніх квадрантах молочної залози. Також супутніми симптомами можуть бути зміни кольору шкіри, присутність виділень, виникнення суттєвого дискомфорту в грудях.

    Класифікація утворень різноманітна: локальні і дифузні, вузлові і кістозні, перидуктальні ( навколо протоків) і дуктальні (ураження молочних протоків, яке частіше спостерігається в клімактеричний період, лінійні (вони ж міждолькові, супроводжуються виникненням кіст), інволютивні (пов’язані з віковими змінами молочної залози).

    Лікування фіброзу грудної залози

    Оскільки фіброз може служити несприятливим фоном для розвитку інших патологій, а хвороба фіброзно-кістозної мастопатії на даний час є одним із найпоширеніших захворювань молочної залози, ми підходимо до діагностики даної патології дуже ретельно, знаходячи і коректуючи супутні порушення ендокринної системи.

    Наша діагностика полягає в клінічному огляді у мамолога, який, при підтвердженні наявності фіброзу, призначає додаткове проведення мамографії або УЗ-дослідження, а також консультацію ендокринолога, дослідження гормональної панелі, пункційну біопсію утворення (при необхідності) для контролю відсутності онкозахворювання.

    Грамотне лікування фіброзу має на увазі комплексне усунення не тільки існуючого доброякісного розростання фіброзної тканини, але й гормональних причин, що призвели до його виникнення. Хірургічна корекція застосовується дуже рідко.

    Варто відзначити, що лікування фіброзу, до речі, як і інших хвороб молочних залоз, що мають в своїй основі гормональне порушення, буде проходити більш ефективно при корекції супутніх зовнішніх факторів. Має велике значення: унормування психоемоційного стану, вітамінотерапія та вживання дефіцитних мікроелементів (фолієва кислота, йодистий калій), унормування режиму праці та відпочинку, збалансування раціону харчування, відмова від шкідливих звичок, гармонія регулярного статевого життя та інше.

    Безумовно, виявити, який із факторів найбільш значимий в кожному конкретному випадку, можливо тільки при детальному зібранні анамнеза життя і хвороби, і під силу лише досвідченому ендокринологу, який зустрічався з подібними проблемами неодноразово. Ми допоможемо вам побороти фіброз молочної залози, лікування якого проходить максимально гладко і ефективно в нашому київському центрі.

    Гематома молочної залози

    Гематома (внаслідок забиття, травми, ушкодження) молочної залози – це обмежене накопичення крові в тканинах, що виникло через ушкодження кровоносних судин, яке не має здатності до переродження в злоякісне утворення. Гематома – досить рідкісне явище в нашій мамологічний практиці, приблизно до 2 % від усіх виявлених патологій.

    В більшості випадків до гематоми призводить забиття грудей. Незначні локальні ушкодження тканини молочної залози регенеруються досить швидко і самостійно. Однак, велика гематома потребує медичного контролю, оскільки вона небезпечна можливою кровотечею, нагноєнням, значними больовими відчуттями, а також здатна трансформуватись в олеогранулему.

    Спеціалізований мамологічний центр у Києві

    Ми проводимо діагностику гематоми в процесі клінічного огляду мамолога, діагноз базується на наявності зафіксованих ушкоджень в анамнезі. Додатково застосовуємо УЗ-діагностику або мамографію. При необхідності виконуємо пункцію новоутворення з метою уточнення діагнозу (одержана кров в пунктаті підтверджує діагноз). Пункція в такому випадку має позитивний ефект, так як зменшує кількість крові, яка повинна самостійно розсмоктатись.

    Зовнішні прояви гематом не завжди бувають видимими, як при звичайних синцях та забоях. Іноді груди можуть бути просто набряклими, мати больові відчуття без зміни кольору шкіри і наявності ущільнень. В такому випадку віднайти наслідки забою може тільки досвідчений спеціаліст за допомогою методів діагностики, що вказані вище. Гематома молочної залози, лікування якої може бути простим у випадку своєчасного звернення, оглядається виключно кваліфікованим спеціалістом. Самолікування недопустимо.

    Лікування гематом молочної залози переважно консервативне і може займати до 6 тижнів. Іноді, для активації процесу регенерації тканин, застосовується аспіраційна пункція з метою дренажу серцевини гематоми (видалення зайвої рідини). В окремих випадках гематома може загноїтись, і хвороба перейде в абсцес молочної залози, який вимагає хірургічних засобів лікування.

    Запис на візит до центру