Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Хіміотерапія

    Хіміотерапія під час раку молочної залози.

    Курс хіміотерапії під час раку молочної залози

    Хіміотерапія – один із методів лікування злоякісних пухлин. За рахунок цитостатичного (перешкоджає росту і діленню ракових клітин) і цитотоксичного (токсичний вплив на клітину) дій хіміотерапевтичні препарати знищують опухолеві клітини. Про цей метод говорять, що інколи трапляється диво і пухлина практично зникає.

    Хіміотерапію призначає тільки спеціалізований лікар-хіміотерапевт. Це лікар-онколог, який має спеціалізацію і досвід лікування онкохворих спеціальними медикаментами – хіміопрепаратами.

    Лікар-хіміотерапевт повинен володіти сучасними схемами лікування онкохворих і мати досвід застосування хіміопрепаратів у відповідності з останніми рекомендаціями онкологічних лікувальних спільнот Європи та Америки.

    Застосовувати хіміопрепарати можна тільки за певними схемами, які науково обгрунтовані і доказово ефективні, застосовуються в усьому світі.

    В обов’язковому порядку потрібно розраховувати і застосовувати індивідуальні дози препаратів із згаданих вище схем лікування (як правило, доза розраховується, виходячи з маси тіла, зросту пацієнта і площі поверхні тіла).

    Також, крім індивідуальності дози, має значення індивідуальний тип гістології пухлини. Оскільки зараз найдієвіші медикаменти мають селективну ефективність (тобто вибіркову дію на певний вид пухлини), значення того, з яких клітин складається пухлина (рак) буде мати вирішальне значення в одужанні пацієнта.

    Хіміотерапія під час раку молочної залози

    Під час виявлення раку молочної залози, крім гістологічного дослідження, необхідно провести ще й імуногістохімічне типування пухлини (тобто дослідження чуттєвості пухлинних клітин до певних хіміопрепаратів).

    Імуногістологічне типування пухлини має важливе значення в тактиці вибору послідовності методів лікування – рішенням міждисциплінарного консиліума на основі вказаних результатів досліджень обирається послідовність хіміотерапевтичного, хірургічного і променевого методів комплексного лікування. Тобто, чи буде спочатку пухлина піддаватися хіміотерапії, а потім хірургічному видаленню, спочатку буде хірургічне видалення пухлини, а потім хіміотерапія, або в якомусь із випадків буде приєднано променеве лікування.

    Хіміотерапія під час лікування раку грудної залози

    У деяких спірних випадках застосовується флуоресцентна гібридизація in situ або хромогенна гібридизація. В залежності від стадії захворювання (яку ставить клінічний онколог на основі всього комплексу проведених досліджень), обирається:

    • Час проведення хіміотерапії – ад’ювантна (після операції) і / або неад’ювантна (перед операцією).
    • Схема проведення хіміотерапії, комбінація хіміотерапевтичних препаратів (поліхіміотерапія), або один препарат (монотерапія, монорежим).
    • Дозування і кількість введень.
    • Схема обов’язкової терапії супроводження (для зменшення можливих ускладнень і підтримки функцій організму), яка дозволяє пацієнтам жити комфортно і не відчувати побічних ефектів хіміотерапії.

    На початку лікування пацієнтці важливо отримати всю інформацію про хід лікування і можливі наслідки, дізнатись, на що потрібно звертати увагу і в яких випадках терміново дзвонити лікарю.

    Під час призначення хіміотерапії молочної залози обов’язково враховуються загальний стан пацієнтки, результати додаткових методів дослідження, наявність супутніх патологій і, звичайно, фінансові можливості. Не можна призначати хіміотерапію і не контролювати стан пацієнтки після введення препарату до наступного курсу, обов’язково проводяться дослідження крові (загальний і біохімічний аналізи крові).

    Запис на візит до центру