fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом
  Фіброліпома молочної залози

  Ліпома молочної залози

  Найчастіше утворення в підшкірній та міжм’язовій жирових клітинах рахуються фіброліпома та ліпома (ліпобластома, жировик, жирова пухлина), що переважно зустрічаються у жінок за 40.

  Лікування молочної залози: ліпома, фіброліпома

  Фіброліпома і ліпома – це доброякісні пухлини (утворення), які, на щастя, дуже рідко перероджуються в злоякісні (ліпосаркома). Такі утворення з’являються в будь-яких органах з наявністю жирової тканини. Молочна залоза має значний відсоток підшкірно-жирової клітковини і саме через це є “сприятливим” місцем для розвитку фіброліпоми і ліпоми різних видів та локалізації. Такі утворення бувають множинними, повільно ростуть, рідко мають вияв фізичного характеру, швидше як естетичний дефект на молочній залозі. Частіше знаходяться в підшкірних пластах м’яких тканин або в ретромамарному просторі (за залізистою тканиною молочної залози), рідше зустрічаються між дольками жирової клітковини грудної залози, і тоді проявляються в деформації тканини залози та виразним болем.

  Причини, що стимулюють розвиток фіброліпоми і ліпоми, остаточно не виявлені. Існує досить наукових теорій, але жодна з них офіційно не доведена. Однак багато джерел визначають 3 групи ризику – це люди з зайвою вагою тіла, гормональним дисбалансом, пацієнти, що тривалий період страждають латентною формою цукрового діабету. Так, деякі дослідження виділяють наступні моменти, що є “сприятливою” основою для розвитку фіброліпоми або ліпоми в молочній залозі, і навіть якщо вони знаходяться не в прямій залежності, зберігати пильність нікому не завадить:

  • травми молочної залози;
  • наявність чисельних розтяжок на молочній залозі;
  • вживання гормональних контрацептивів (порушення природної регуляції грудної залози);
  • незбалансоване харчування з надлишковим вмістом жирів та вуглеводів;
  • шкідливі звички;
  • малорухомий спосіб життя, що провокує порушення лімфовідтоку;
  • надмірне опромінення.

  Опис, характеристика, симптоми

  В залежності від будови, локальності (підшкірне або міжм’язове) ці доброякісні утворення поділяються на види:

  • ангіоміоліпома. Характеризується наявністю і кровоносних судин, і м’язових волокон. Переважно вражає нирки;
  • міоліпома. Має у своєму складі м’язові волокна;
  • фіброліпома. Щільна жирова пухлина, яка має в своїй структурі з’єднувальну тканину;
  • вузлувата ліпома. В основному характеризується наявністю капсули;
  • дифузна ліпома. Вона не має капсули й оточена розростаннями жирової тканини. Зустрічається рідко.

  Діагностика та лікування фіброліпоми або ліпоми полягає в наступних кроках:

  Первинний огляд у досвідченого лікаря-онколога, в ході якого обов’язково визначаються скарги, анамнез, супутні хвороби, проводиться зовнішній огляд та пальпація ущільнень. Виключається можливість наявності схожих хвороб, наприклад, прояви целюліту, злоякісних пухлин або їх метастазів. Як правило, ліпома характеризується м’якими, рухомими, безболісними, частковими утвореннями.

  Після пальпації та зовнішнього огляду лікар визначає найбільш необхідний інструментальний метод для об’єктивного підтвердження діагнозу, так як при пальпаторному методі визначити природу утворення неможливо. Додатковим засобом діагностики є УЗД з еластографією або мамографією, МРТ м’яких тканин, пункційна біопсія для кліткового підтвердження діагнозу.

  Лікування фіброліпоми і ліпоми в більшості випадків хірургічне: оскільки медикаментозних засобів лікування не існує, ці утворення мають тенденцію до росту і наступного зростання ускладнень, або внаслідок стискання суміжних ділянок, або загрозою переродження.

  В залежності від характеристик та кількості ліпоми (фіброліпоми), ми проводимо їх лікування в амбулаторних і стаціонарних умовах. З метою контролю обов’язково направляємо взятий матеріал на гістологічне дослідження.

  Завжди операцію завершуємо косметичним швом і, якщо є необхідність і бажання пацієнтів, робимо пластику м’яких тканин в зоні операції. Наш центр знаходиться в місті Київ, де ви можете пройти ефективне лікування. Ціна всіх послуг вказана на сайті Спеціалізованого мамологічного центру.

  Запис на візит до центру