Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом

    Кіста молочної залози

    Кіста молочної залози часто діагностується у жінок у віці від 25 до 45 років, але зустрічається й у молодих дівчат, і у літніх дам. Провокує зміни зазвичай порушення гормонального фону. Підступність патології в тому, що на ранніх стадіях вона протікає безсимптомно, а при запущених змінах збільшується ризик розвитку ускладнень.

    Про те, чим небезпечна патологія і чи можна повністю вилікувати кісту молочної залози, ви дізнаєтеся далі.

    Що таке кіста молочної залози?

    Кістою молочної залози називається порожнина, обмежена капсулою і заповнена рідиною. Буває круглої або овальної форми, рідше зустрічаються порожнини складних форм. Кіста має чіткі межі, а її розміри можуть варіювати від 1-2 мм до декількох сантиметрів. Утворюється патологічна порожнина при розширенні молочної протоки, а потім поступово наростає обсяг і відповідно кіста збільшується в розмірах.

    Причини виникнення

    Часто кіста молочної залози утворюється через гормональні збої, викликані різними факторами, але спровокувати її утворення можуть також інші порушення. Найбільш поширені причини виникнення:

    • тривалий або неконтрольований прийом гормональних ліків (короткі перерви між курсами);
    • тривалий або сильний стрес;
    • захворювання щитовидної залози;
    • порушення обміну речовин, зокрема, ожиріння, яке впливає на гормональний фон;
    • патології ендокринної системи;
    • захворювання яєчників та інших органів репродуктивної системи.
    • шкідливі звички;
    • вплив токсичних речовин.

    Також кіста в грудях може розвиватися на тлі цукрового діабету, після травм або перенесених оперативних втручань.

    Симптоми

    На ранніх стадіях новоутворення невеликих розмірів не турбує жінку, а тому може бути випадково виявлене при проведенні мамографії або УЗД. У міру збільшення кісти з’являються такі симптоми:

    • болючість молочних залоз, яка посилюється перед і під час місячних;
    • при пальпації можна виявити невелике ущільнення, яке добре зміщується;
    • виділення із соска білого, зеленого або жовтого кольору;
    • біль, печіння і дискомфорт при стисненні грудей, носінні тісного бюстгальтера;
    • збільшення лімфовузлів у пахвових западинах;
    • хворобливі відчуття під пахвами;
    • збільшення грудей під час місячних;
    • огрубіння сосків і шкіри навколо них;
    • деформація, значне збільшення однієї залози (при великій кісті).

    При значному збільшенні або гнійному процесі посилюється біль, піднімається температура тіла, спостерігаються інші ознаки інтоксикації організму (слабкість, відсутність апетиту та ін.).
    При появі перелічених симптомів потрібно відразу ж звернутися до лікаря. У нашому медичному центрі працюють досвідчені мамологи, які допоможуть впоратися з проблемою. Також у нас можна пройти комплексне обстеження для встановлення причини нездужання.

    Запис на огляд до мамолога в клініку

      Види кіст молочної залози

      Залежно від походження виділяю такі види кіст:

      1. Протокова кіста. Радикальне розширення протоки.
      2. Атипова кіста.
      3. Солітарна кіста.
      4. Багатокамерна кіста.

      Також зустрічаються множинні кісти, які характеризуються наявністю численних утворень різних розмірів.

      Діагностика

      Складність діагностики кістозного утворення зумовлена схожістю з іншими патологіями молочних залоз. Перші підозри у жінок виникають, коли вони проводять пальпацію грудей з метою самодіагностики або у лікаря при плановому огляді.
      Далі проводиться диференціальна діагностика для уточнення діагнозу:

      1. Мамографія – допомагає визначити розташування кісти, її розміри, особливості структури. Часто патологія, особливо новоутворення невеликих розмірів без виражених симптомів, діагностується при профілактичному проведенні процедури. Досвідчений лікар добре знає, як виглядає кіста, і може відрізнити її від інших новоутворень.
      2. Ультразвукове дослідження дозволяє уточнити, де розташовується кіста молочної залози та які розміри має.
      3. Тонкоголкова аспірація або пункція спрямована на забір рідини для подальшого дослідження. Лікар вводить голку під контролем УЗД і робить аспірацію вмісту новоутворення.
      4. Цитологічне дослідження рідини допомагає виявити атипові клітини й діагностувати передраковий стан.
      5. Гормональні аналізи допомагають встановити причину патології.

      Якщо турбують симптоми захворювання або є підозри на кістозне новоутворення, під час прийому лікар розповість, які аналізи здають при кісті молочної залози.

      Чи небезпечна кіста молочної залози?

      Часто пацієнтки сумніваються, чи потрібно видаляти кісту в молочній залозі, якщо вона не турбує. Патологія нерідко стає причиною тривожного стану і психологічного дискомфорту, оскільки жінка думає, що у неї рак і сильно переживає. Психологічний дискомфорт підсилюють видимі ознаки захворювання, наприклад, збільшення однієї залози або їх деформація.
      Доброякісна кіста не перероджується в злоякісне новоутворення, але часто заважає проведенню якісної діагностики, адже може закривати окремі ділянки грудей на мамограмі.
      Якщо турбує питання, чи небезпечна кіста, слід знати, що в її порожнині створюються ідеальні умови для розмноження бактерій. При проникненні інфекції всередину розвивається гнійне запалення, яке може перерости в абсцес. При відсутності лікування кіста, наповнена гноєм, здатна лопнути, що призведе до розвитку важких ускладнень, аж до сепсису.

      Як лікувати кісту молочної залози?

      Схема терапії в кожному випадку розробляється персонально. Якщо кіста виявлена при вагітності, застосовується вичікувальна тактика за умови відсутності загрози для жінки та плода. Враховуються розміри новоутворення, симптоми та інші фактори.
      Як усунути кісту? Зробити це можна консервативним і хірургічним методом. Медикаментозне лікування спрямоване на відновлення обміну речовин і нормалізацію гормонального фону. Жінці призначають гормональні ліки, вітамінні комплекси, препарати рослинного походження. Також можуть призначатися гепатопротектори, сечогінні препарати та імуномодулятори. При кісті великого розміру додатково проводиться пункція із забором рідини.
      Хірургічне видалення кісти молочної залози потрібне в наступних випадках:

      • консервативна терапія не дає бажаних результатів;
      • новоутворення збільшується в розмірах;
      • кіста повторно утворюється після курсу лікування;
      • в порожнині міститься гній або кров;
      • високий ризик переродження в злоякісну пухлину.

      При одиничній кісті проводиться лапароскопічна операція. Видаляється новоутворення через невеликі розрізи. У рідкісних випадках (при кістах складних форм і глибокому розміщенні) потрібна класична операція.

      Записатися на прийом до лікаря

      Якщо у вас виявлена кіста молочної залози або є підозра на її розвиток, пройти комплексне обстеження та лікування в Києві пропонуємо в нашому медичному центрі. На вас чекає якісне обслуговування та прийнятні ціни.
      Записатися на консультацію до мамолога можна по телефону або через онлайн-форму на нашому сайті. Вартість лікування розраховується персонально для кожної пацієнтки в залежності від застосовуваних методів.