fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Біль в молочних залозах: симптоми, причини виникнення

  Біль в молочних залозах: симптоми, причини виникнення
  12 Березня 2021

  Біль в молочних залозах: симптоми, причини виникнення

  Якщо вас почав турбувати біль в молочних залозах, причини для цього можуть бути різноманітні. Вони можуть бути об’єктивними сигналами виникнення або прогресування розвитку патологічного стану і різних захворювань.

  Характерно для цієї ситуації те, що больові відчуття звичайно поширюються тільки на молочну залозу, але ніяк не на всю ділянку грудей. Подібний біль в межах молочної залози може бути не тільки в правій, але і лівій ділянці грудей, турбувати одразу обидві, мати гострий або хронічний прояв.

  Характер прояву також дуже відрізняється – від пульсуючої і гострої, до слабко і рідко вираженої. Досить часто виникнення такого болю пов’язане з певними днями в період менструального циклу. Поза залежністю від причини, біль в межах молочної залози не треба залишати поза увагою і зневажати нею. Тільки лікар може виявити реальні причини вашого поганого самопочуття і позбавити від нього.

  Чому буває біль в молочних залозах: чому не варто панікувати

  Виникати в грудях біль може з різних причин. При цьому кожен симптом може свідчити про різні хвороби.

  До основних причин відносимо:

  • гормональні збої при овуляції або під час менструального циклу в принципі
  • зміни, що відбуваються в жіночому організмі при вагітності
  • захворювання молочної залози
  • травмування грудей
  • перенесення операції
  • захворювання і збої в органах травлення, ШКТ і т.п.

  Періодично сильні болі в молочних залозах стають причиною носіння незручної і тісної білизни. Не забувайте і про інфекційно-запальні хвороби.

   

  Боли в молочных железах

  Ниючий біль в молочній залозі може сигналізувати про розвиток мастопатії. Тоді біль буде локальний і циклічний. Періодичний біль може вказувати на утворення кіст або навіть виникнення пухлини в залозах.

  У такому випадку неприємні відчуття будуть односторонніми, тягучими і ниючими. Вони будуть іншими, ніж біль перед менструацією або після.

  Обумовленість болю може бути і механічною через травми грудей. Тоді жінка звичайно гострий біль, як при натисканні, так і в стані спокою. В будь-якому випадку професійний огляд лікаря-мамолога стане обов’язковим і необхідним. Перед цим рекомендуємо провести самообстеження в домашніх умовах. Все інше вам підкаже лікар.

  Біль в молочних залозах перед менструацією: характерні ознаки

  Такий вид болю вважається найпоширенішим і циклічним. Так виникати можуть болі в молочній залозі після місячних, перед і під час. В основному неприємні відчуття починають турбувати жінку за декілька днів до початку менструації і повністю проходити після її закінчення.

  Боль в молочных железах перед менструацией

  Біль може загостритися в середині циклу, перед його початком. А ось в кінці циклу біль повинен проходити.

  Якщо такого не трапилося, обов’язково зверніться до лікаря за консультацією. Коли вас почнуть турбувати болі в молочній залозі після місячних, зверніть вашу увагу на стан нервової, ендокринної і серцево-судинної систем, спосіб життя та інші зовнішні фактори.

  Біль в молочних залозах у годуючих

  Болючість відчуттів у цьому випадку виникає у зв’язку з лактацією і початком підготовки до неї. Під час вагітності в жіночому організмі відбуваються серйозні гормональні збої, в результаті яких клітини залозистих тканин починають рости, пролактин підвищується, тому збільшується об’єм самих залоз. Через це на нервові закінчення тканин відбувається тиск, що і призводить до неприємних відчуттів і болю.

  Боли в молочных железах у кормящих мам

  Біль в молочних залозах у годуючих звичайно виникає і від того, що до грудей надходить великий потік молока. Це може призвести до його застою, тому лікарі рекомендують проводити регулярну зціджування. Не забувайте перевіряти ареоли і соски – вони вважаються “воротами” для проходження інфекцій.

  Тому болі в молочних залозах у годуючих можуть бути обумовлені і таким фактором.

  Біль в молочній залозі під час клімаксу

  Як і вагітність, менопауза супроводжується серйозними змінами в організмі жінки. І досить часто вони призводять до захворювання молочних залоз. У більш молодому віці менопауза викликає порушення в менструальному циклі. Це примушує жінок йти до лікаря і, відповідно, своєчасно виявляти проблему.

  Боль в молочной железе при климаксе

  Але в більшості випадків біль в молочній залозі при клімаксі (особливо очікуваному) може стати єдиним показником розвитку хвороби. Болі в даному випадку можуть бути короткочасними або періодичними, тягучими і ниючими.

  Незалежно від виду болю, ми рекомендуємо не відкладати візит до спеціаліста.

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги