Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру




    Пластика діастазу
    Залишити відгук
    Strong Testimonials form submission spinner.

    Обов'язкове поле

    Яка ваша адреса електронної пошти?
    rating fields
    Ваша оцінка дуже важлива для нас!
    Що ви про нас думаєте?

    Пластика діастазу

    Пластика діастазу — це хірургічна операція, спрямована на усунення розходження прямих м’язів живота (діастазу) та відновлення анатомічної форми передньої черевної стінки. Під час процедури хірург проводить зшивання м’язів живота, повертаючи їх у правильне положення, і за потреби усуває супутні дефекти, наприклад, грижі. Ця операція не лише покращує зовнішній вигляд, але й вирішує функціональні проблеми: відновлює м’язовий корсет, допомагає позбутися болю в спині, покращує поставу та стабілізує роботу внутрішніх органів. Лікування діастазу в Києві в СМЦ проводять хірурги з багаторічним досвідом.

    Пластика діастазу

    Що таке діастаз і коли потрібна пластика?

    Що таке діастаз живота? Це розходження прямих м’язів живота, яке виникає внаслідок надмірного розтягнення передньої черевної стінки. Ця проблема поширена серед жінок після вагітності. У чоловіків вона зустрічається значно рідше, і може виникати через різке збільшення ваги або значні фізичні навантаження.

    В нормі прямий м’яз живота розділений тонкою лінією (смугою сполучної тканини). Якщо черевна порожнина розтягується (у вагітних, через надмірну вагу або великі навантаження), а сполучна тканина втрачає свою еластичність щілина між м’язами не закривається повністю. У результаті виникає діастаз — помітний дефект у структурі черевної стінки.

    Однією з основних ознак діастазу є випирання живота, навіть якщо загальна вага тіла в нормі. Це випирання зазвичай видно в області вище або нижче пупка. У деяких випадках діастаз супроводжується болем у попереку чи ослабленням черевних м’язів, що ускладнює фізичну активність. Щоб прибрати цей дефект, потрібна операція діастазу. Її рекомендують:

    • при значному розходженні м’язів (більше 2 см);
    • якщо після вагітності неможливо відновити м’язи живота за допомогою вправ;
    • якщо діастаз супроводжується грижею або втратою функціональності м’язів;
    • у разі естетичного дискомфорту через непропорційний вигляд;
    • за наявності хронічних болей в спині через ослаблення м’язового корсета.

    Операція з видалення діастазу дозволяє повернути пружність живота, відновити функцію м’язів та усунути дискомфорт. Це ефективний спосіб вирішення як медичних, так і естетичних проблем, пов’язаних із цією патологією. В СМЦ в Києві проводять хірургічне лікування діастазу прямих м’язів живота. На операцію ціна залежить від складності випадку та супутніх процедур.

    Симптоми і ознака діастазу живота

    Діастаз живота проявляється як помітна нерівнісь або «гребінь», що з’являється по середній лінії живота, особливо видно його під час напруження м’язів. Часто стан супроводжує відчуття слабкості в черевній стінці, що ускладнює фізичну активність і може створювати дискомфорт. Через діастаз може відчуватись біль у попереку, адже порушується підтримка хребта. У важких випадках можуть виникати проблеми з травленням або грижі через ослаблення м’язового корсету, нетримання сечі, біль в області тазу.

    Симптоми і ознака діастазу живота

    Показання та протипоказання

    Діастаз і пластика живота рекомендовані при:

    • розходженні прямих м’язів живота більше ніж на 2 см;
    • постійному випинанні живота, яке не зникає після фізичних вправ чи дієт;
    • болях у спині або попереку, які спричинені ослабленням черевних м’язів.
    • бажанні відновити форму живота;
    • слабкість м’язів живота, “желеподібний живіт”;
    • наявності грижі (пупкової або вентральної), яка може супроводжувати діастаз.

    Протипоказання до процедури:

    • гострі запальні процеси в організмі;
    • онкологічні захворювання або підозра на них;
    • вагітність або планування вагітності найближчим часом;
    • порушення згортання крові;
    • декомпенсовані хронічні захворювання (серцево-судинної, дихальної системи, цукровий діабет тощо);
    • нестабільна вага або ожиріння;
    • період грудного вигодовування;
    • якщо не минуло 12 місяців після пологів.

    Перш ніж усувати діастаз в хірургії, потрібно пройти обстеження. На попередній консультації лікар проведе огляд, відповість на всі питання пацієнта та розкаже, скільки коштує операція на діастаз для конкретного пацієнта.

    Як проводиться пластика діастазу?

    Операція зазвичай проходить під загальним наркозом. Перед операцією проводяться консультації з хірургом і анестезіологом, пацієнт здає необхідні аналізи.

    Параллельно можна проводити процедуру абдоминопластики та ліпосакції за необхідності. На попередній консультації узгоджують, які саме процедури потрібні пацієнту. Їх можна виконати одночасно і прибрати дістаз, ціна при цьому буде більш вигідна, ніж за окремі втручання.

    Підготовка до процедури

    Перед процедурою:

    1. Лікар може рекомендувати припинити прийом деяких медикаментів
    2. Також варто закінчити грудне вигодовування, якщо воно ще триває, адже частіше за все виникає діастаз після пологів і операція спрямована на його усунення унеможливлює подальше ГВ.
    3. Потрібно виключити вживання алкоголю та тютюну.
    4. Пройти ЕКГ для перевірки стану серця.
    5. Пройти УЗД черевної порожнини для оцінки стану м’язів і тканин.

    Також варто організувати домашній побут, щоб після операції було кому взяти на себе догляд за дитиною та інші хатні справи.

    Підготовка до пластика діастазу

    Етапи операції

    Перед операцією хірург наносить маркування на живіт, щоб визначити ділянки, які будуть коригуватися під час втручання. В нижній частині живота, зазвичай в області, що легко ховається під білизною проводиться розріз. Також розріз може бути в районі пупка. Через нього хірург отримує доступ до м’язів. Він їх зшиває по білій лінії, відновлюючи природну анатомічну структуру. Для процедури використовуються міцні нитки, що забезпечують надійну фіксацію. Якщо є надлишки шкіри або жирової тканини, їх видаляють. Коли все готово, лікар накладає внутрішні та зовнішні шви, а операційне поле закривається стерильними пов’язками.

    Реабілітація після операції діастазу

    Після операції пацієнт залишається під наглядом лікарів на 1-3 дні. Надалі необхідно:

    • носити компресійну білизну;
    • дотримуватися рекомендацій щодо фізичного навантаження та догляду за швами;
    • проводити процедури для зняття набряклості;
    • дотримуватись збалансованої дієти та пити достатньо води, щоб уникнути запорів, які можуть створити додатковий тиск на черевну стінку.

    Набряки в зоні операції є нормальними й можуть тривати до кількох тижнів. Вони поступово зникають у процесі відновлення. У перші 1–2 тижні потрібно максимально обмежити фізичну активність. Повертатися до легких фізичних навантажень можна через 4–6 тижнів, після дозволу лікаря.

    Огляд ефекту та результат процедури

    Дотримання рекомендацій лікаря у реабілітаційний період допоможе уникнути ускладнень і забезпечить максимальну ефективність операції. Через кілька тижнів можна буде оцінити діастаз до і після операції. Повне відновлення триватиме приблизно 3 місяці, але зміни будуть помітні і через 3 тижні.

    Запис на візит до центру

      Спеціалісти з напрямку пластики діастазу