Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Скринінг раку молочної залози

  Мамографічний скринінг (мамографія)

  Масове планове обстеження молочних залоз у тих, хто не має ніяких скарг або симптомів захворювань, вигадали не просто так. І це не “світова змова” виробників мамографів. Багаточисельними клінічними дослідженнями доведено, що скринінгове обстеження жінок групи ризику знижує смертність від раку молочних залоз на 20 – 25 %.

  В усьому світі скринінг раку молочної залози – це рутинне дослідження. У нашій країні багато хто звертається до лікарів на пізніх стадіях онкології. Захворюваність зростає. І у кожної з тих, хто роками не йде до лікаря, – свої причини відкладати необхідне обстеження, страхи і виправдовування. Ми зібрали найпоширеніші. Впізнаєте?

  Мамологічний скринінг раку молочних залоз: хвилювання

  № 1. “А раптом щось знайдуть”

  За критеріями ВООЗ, мамографічне обстеження визнано “золотим стандартом” в діагностиці захворювань молочних залоз.

  В 35 – 39 років кожній жінці рекомендується одноразово пройти мамографію.

  З 40 років скринінг раку молочної залози проводиться кожні 2 роки.

  З 50 років – щороку до 65 (70) років.

  Якщо у близьких родичів був діагностований рак молочної залози, скринінг щорічно проводиться на 10 років раніше стандартних рекомендацій, тобто з 30 років.

  Ви, як свідома людина, розумієте, що “політика страуса” – не кращий вибір, коли справа стосується турботи про здоров’я молочних залоз. Ризик захворіти становить приблизно 1 до 8, а після 40 років він ще підвищується. За допомогою сучасної цифрової апаратури видно утворення розміром 1 – 2 мм. Якщо звернутися на цій стадії, шанси на одужання сягають 97 – 100 %.

  Фото 1 - Скринінг раку молочної залози

  № 2. “Опромінюватися шкідливо“

  На сучасному мамографі опромінення трохи більше такого, як під час рентген-обстеження у дантиста. Ніхто і не збирається робити це просто так. До 35 років скринінгове обстеження не проводиться безпідставно. Однак якщо у вас в сім’ї були випадки раку молочних залоз, скринінг призначається з 35 років один раз на рік. До 35 і при наявності приводу для хвилювання застосовують УЗД з додатковою функцією еластографії, у Києві пройти ці обстеження можна у Спеціалізованому мамологічному центрі.

  За допомогою сучасного цифрового мамографа в 97 % випадків можна одразу відрізнити підозрілу ділянку від здорових тканин.

  № 3. “А якщо доведеться видаляти груди?”

  80 % утворень, виявлених під час скринінгу, – доброякісні. Видалення грудей, або мастектомія, як спосіб лікування застосовується зараз вкрай рідко навіть при лікуванні раку молочної залози. Наші лікарі, якщо дозволяє клінічна ситуація і стадія розвитку пухлини, завжди намагаються зберегти груди – це пришвидшує одужання і щадить психіку пацієнтки. Навіть коли потрібна мастектомія, є можливість одномоментно провести реконструктивну операцію і одразу повернути форму.

  Давайте розберемося, кому потрібно бути особливо уважними до свого здоров’я і проходити мамографічне обстеження частіше. Отже, найбільш значущі чинники ризику захворювань молочних залоз:

  • Обтяжена спадковість – якщо рак молочних залоз знайдений у близьких родичів.
  • Механічні травми і пошкодження молочних залоз, професійні чи побутові.
  • Нездоровий спосіб життя – вживання алкоголю, паління, стреси.
  • Вплив прямих сонячних променів.
  • Аборти, перші менструації у віці до 12 років, відмова від грудного годування, перші роди після 30 років, клімакс після 55 років.

  Виявлення хвороби на ранній стадії рятує життя. Не звертати уваги на чинники ризику раку молочної залози недопустимо.

  № 4. “А якщо мені поставлять неправильний діагноз?”

  Розуміємо, що ваші страхи мають під собою грунт. Ніхто не хоче витратити нерви, час і гроші на лікування, а потім дізнатися, що лікували не від того.

  Ми спеціалізуємося на хворобах молочної залози і знаємо про це все. Перш ніж поставити діагноз і озвучити його вам, ми перевіряємо все декілька разів. Є сумніви – робимо додатково УЗД і біопсію, залучаємо найбільш чутливе обладнання, експертів і консиліум лікарів – і приймаємо єдино правильне рішення.

  Наші мамологи-онкологи щоденно зустрічаються з випадками різного ступеню складності, рентгенологи виконують більше 6 000 знімків щорічно. Досвідчені лікарі УЗ-діагностики і цитології з 25-річним досвідом працюють, щоб результат кожного дослідження був максимально достовірним. Крім того, скринінг раку молочної залози не займає багато часу, всі обстеження можна пройти за один день. Виділити декілька годин для себе раз на кілька років – це ж не так складно, правда?

  Фото 2 - Скринінг раку молочної залози

  № 5. “А якщо дізнаються вдома / на роботі, що зі мною щось не так?”

  Не треба одразу програмувати себе на гірше. Ви вже знаєте, що 4 із 5 виявлених утворень у молочній залозі – доброякісні? Навіть якщо ситуація інша:

  По-перше, у СМЦ ми гарантуємо 100 % конфіденційність. Ніхто, крім вас і вашого лікаря, не дізнається про діагноз.

  По-друге, ми робимо все, що в наших силах. У нашому розпорядженні – найбільш сучасні ефективні методи діагностики і лікування раку молочної залози, міжнародні протоколи і багаторічний досвід.

  По-третє, ми не залишаємо своїх пацієнтів. Якщо у вас виникають сумніви, наш психолог готовий надати професійну допомогу: знизити тривогу, позбавити від депресії, налагодити спілкування з близькими і друзями, не залишатися з тяжкими думками один на один. І, звичайно, лікар завжди на зв’язку.

  № 6. “А якщо я позбудусь заощаджень? Лікувати рак молочної залози – це дуже дорого”

  Пам’ятайте, основний капітал – здоров’я. Лікування ранньої стадії раку молочної залози обійдеться приблизно в 100 разів дешевше, ніж лікування занедбаних форм. Крім того, дороге і “розпіарене” обстеження або лікування – не значить більш якісне і безпечне. Тому ми завжди шукаємо оптимальний варіант допомоги, не приймаючи необгрунтовано дорогих рішень ні в обладнанні, ні в медикаментах, щоб не підвищувати собівартість послуг для пацієнта. Наша мета – зберегти розумність і об’єктивність, не відстаючи від передових напрацювань.

  Скринінг раку молочної залози у Києві

  І на заключення. Самообстеження молочних залоз, проведене за правилами, – це, звичайно, потрібно. Однак пальпаторно виявляються вже достатньо великі новоутворення, покладатися тільки на цей метод без скринінгу і робити висновки про здоров’я не варто.

  Не дозволяйте страху і сумніву зламати ваше життя. Від вас так багато залежить. Турбуйтеся про себе. Пройдіть скринінгове обстеження – зробіть мамографію сьогодні. У Спеціалізованому мамологічному центрі у Києві ви можете перевіритися на рак молочної залози у зручний час. Записатися на діагностику можна за телефоном або за допомогою заявки на сторінці сайту.

  Запис на візит до центру