fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Скринінг раку молочної залози

  Мамографічний скринінг (мамографія)

  Масове планове обстеження молочних залоз у тих, хто не має ніяких скарг або симптомів захворювань, вигадали не просто так. І це не “світова змова” виробників мамографів. Багаточисельними клінічними дослідженнями доведено, що програма обстеження жінок групи ризику знижує смертність на 20 – 25 %.

  В усьому світі – це рутинне дослідження. У нашій країні багато хто звертається на пізніх стадіях. Захворюваність зростає. І в кожній з тих, хто роками не йде до лікаря – свої причини відкладати необхідне обстеження, страхи і виправдовування. Ми зібрали найпоширеніші. Впізнаєте?

  Мамологічний скринінг: хвилювання

  № 1. “А раптом щось знайдуть”

  За критеріями ВОЗ , мамографічне обстеження визнано “золотим стандартом” в діагностиці захворювань молочних залоз.

  В 35 – 39 років кожній жінці рекомендується одноразово пройти мамографію.

  З 40 років скринінг проводиться кожні 2 роки.

  З 50 років – кожного року до 65 (70) років.

  Якщо у близьких родичів був діагностований рак молочної залози, скринінг щорічно проводиться на 10 років раніше стандартних рекомендацій, тобто з 30 років.

  Ви, як свідома людина, розумієте, що “політика страуса” – не кращий вибір, коли справа стосується турботи про здоров’я молочних залоз. Ризик захворіти – 1 до 8, а після 40 він ще підвищується. За допомогою сучасної цифрової апаратури видно утворення розміром 1 – 2 мм. Якщо звернутися на цій стадії, одужання достигає 97 – 100 %.

  № 2. “Опромінюватися шкідливо“

  На сучасному мамографі опромінення трохи більше такого, як під час рентген-обстеження у дантиста. Ніхто і не збирається робити це просто так. До 35 років скринінгове обстеження не призначається без переконливих симптомів. однак, якщо у вас в сім’ї були випадки раку молочних залоз, скринінг призначається з 35 років один раз на рік. До 35 і при наявності приводу для хвилювання застосовують УЗД з додатковою функцією еластографії.

  За допомогою сучасного цифрового мамографа в 97 % випадків можна одразу відрізнити підозрілу ділянку від здорових тканин.

  № 3. “А якщо доведеться видаляти груди?”

  80 % утворень, виявлених під час скринінгу – доброякісні. Видалення грудей або мастектомія як спосіб лікування застосовується зараз вкрай рідко навіть при лікуванні раку. Наші лікарі, якщо дозволяє клінічна ситуація і стадія пухлини, завжди намагаються зберегти груди – це пришвидшує одужання і щадить психіку пацієнтки. Навіть коли потрібна мастектомія, є можливість одномоментно провести реконструктивну операцію і одразу повернути форму.

  Давайте розберемося, кому потрібно бути особливо уважними до свого здоров’я і проходити мамографічне обстеження частіше. І так, найбільш значимі чинники ризику захворювань молочних залоз:

  • Обтяжена спадковість – рак, знайдений у близьких родичів.
  • Механічні травми і пошкодження молочних залоз, професійні чи побутові.
  • Нездоровий спосіб життя – вживання алкоголю, паління, стреси, вплив прямих сонячних променів.
  • Аборти, перші менструації у віці до 12 років, відмова від грудного годування, перші роди після 30 років, клімакс після 55 років.

  Виявлення хвороби на ранній стадії рятує життя. Не звертати уваги на чинники ризику недопустимо.

  № 4. “А якщо мені поставлять неправильний діагноз?”

  Розуміємо, що ваші страхи мають під собою грунт. Ніхто не хоче витратити нерви, час і гроші на лікування, а потім дізнатися, що лікували не від того.

  Ми спеціалізуємося на хворобах молочної залози і знаємо про це все. Перш ніж поставити діагноз і озвучити його вам, ми перепровіряємо все декілька разів. Є сумніви – робимо додатково УЗД і біопсію, залучаємо найбільш чутливе обладнання, експертів і консиліум лікарів – і приймаємо єдино правильне рішення.

  Наші мамологи-онкологи щоденно зустрічаються з найскладнішими випадками, рентгенологи виконують більше 6 000 знімків. Досвідчені лікарі УЗ-діагностики і цитології з 25-річним досвідом працюють, щоб кожне дослідження було максимально достовірним. Крім того, обстеження не займає багато часу, все можна пройти за день. Виділити декілька годин для себе раз в декілька років – це ж не так складно, правда?

  № 5. “А якщо дізнаються дома / на роботі, що зі мною щось не так?”

  По-перше, не треба одразу програмувати себе на гірше. Ви вже знаєте, що 4 із 5 виявлених утворень в молочній залозі доброякісні, правда? Навіть якщо ситуація інша:

  По-перше, гарантуємо 100 % конфіденційність. Ніхто, крім вас і вашого лікаря не дізнається про діагноз.

  По-друге, робимо все, що в наших силах. У нашому розпорядженні найбільш сучасні ефективні методи діагностики і лікування, міжнародні протоколи і багаторічний досвід.

  По-третє, не залишаємо своїх пацієнтів. Якщо у вас виникають сумніви, наш психолог готовий надати спеціалізовану допомогу: знизити тривогу, позбавити від депресії, налагодити спілкування з близькими і друзями, не залишатися з тяжкими думками один на один. І, звичайно, лікар завжди на зв’язку.

  № 6. “А якщо я позбудусь заощаджень? Лікуватися – це дуже дорого”

  Пам’ятайте, основний капітал – здоров’я. Лікування ранньої стадії захворювань молочної залози обійдеться приблизно в 100 разів дешевше, ніж занедбаних форм. Крім того, дороге і “розпіарене” обстеження або лікування – не значить більш якісне і безпечне. Тому ми завжди шукаємо оптимальний варіант допомоги, не приймаючи необгрунтовано дорогих рішень ні в обладнанні, ні в медикаментах, щоб не підвищувати собівартість послуг для пацієнта. Наша мета – зберегти розумність і об’єктивність, не відстаючи від передових напрацювань.

  Мамографія

  І на заключення. Самообстеження молочних залоз, проведене за правилами, – це, звичайно, потрібно. Однак пальпаторно виявляються вже достатньо великі новоутворення, покладатися тільки на цей метод і робити висновки про здоров’я не варто.

  Не дозволяйте страху і сумніву зламати ваше життя. Від вас так багато залежить. Турбуйтеся про себе. Зробіть мамографію сьогодні.

  Запис на візит до центру