Обов'язкове поле
Бактеріоскопічне дослідження (мазок на мікрофлору)
Бактеріологічне дослідження, або мазок на мікрофлору, – це лабораторний аналіз для виявлення інфекційно-запальних процесів статевих органів. Бажаєте перевірити жіноче здоров’я з гарантією точних результатів? Тоді запрошуємо вас до Спеціалізованого мамологічного центру (СМЦ) у Києві.
Для чого призначають дослідження виділень статевих органів?
Бактеріоскопію у гінекології застосовують для:
- Профілактичного обстеження при підготовці до вагітності, під час виношування дитини (адже науково доведено, що інфекції статевих органів суттєво підвищують ризик передчасних пологів, викидня, асфіксії та низької ваги при народженні);
- Проходження медогляду;
- Перевірки можливого зараження після незахищеного статевого акту;
- Перевірки наявності інфекційного захворювання (трихомоніазу, гонореї, хламідіозу), якщо воно виявлене у статевого партнера;
- Діагностики інфекційно-запальних процесів – вагініту, цервіциту, які проявляються відповідними симптомами (подразнення, біль, свербіж, рясні виділення з неприємних запахом чи незвичним відтінком, підвищення температури тіла);
- Оцінки ефективності проведеного лікування.
Підготовка до бактеріоскопічного дослідження
Під час підготовки до мазка на бактеріоскопію необхідно пам’ятати про важливі нюанси:
- Аналіз на мікрофлору планують не раніше, ніж через 10 днів після застосування антибактеріальних препаратів для місцевого застосування, а також не менш, ніж через 1 місяць після завершення курсу прийому пероральних антибактеріальних засобів.
- Потрібно проводити аналіз не менш ніж через 2 доби після останнього статевого акту, проведення кольпоскопії або трансвагінального УЗД органів малого таза.
- Мазок не береться під час менструації або маткової кровотечі. Оптимально – через 3-5 днів після завершення менструації.
- Напередодні взяття біоматеріалу не можна спринцюватися, застосовувати вагінальні свічки, мазі.
- Перед візитом до медичного центру потрібно провести гігієнічні процедури без застосування мила, чистою теплою водою.
- За 2 години до взяття мазка потрібно утриматися від сечовипускання.
Методи бактеріоскопічного дослідження
Для бактеріоскопії мазок береться гінекологом у різних локалізаціях:
- З сечовипускального каналу;
- З піхви;
- З цервікального каналу (шийки матки).
Під час проведення процедури пацієнтка знаходиться на оглядовому кріслі. Процедура проходить швидко (близько 2 хвилин) і практично не викликає дискомфорту, тому наркоз та знеболення не потрібні. Лікар використовує зонд, яким доторкається до тканин потрібної зони, потім – переносить взятий біоматеріал на скло. У такому вигляді зразок відправляється до лабораторії на дослідження під мікроскопом. Лікар-лаборант проводить спеціальну обробку – фарбування мазка спеціальними препаратами для кращої візуалізації окремих компонентів і досліджує його на наявність та кількість клітин бактерій, грибів, лейкоцитів, слизу, клітин епітелію. Результати зазвичай можна отримати за 1-3 дні.
Що означають результати бактеріоскопічного дослідження
За допомогою бактеріоскопії урогенітального мазка визначається якісний і кількісний склад мікрофлори сечостатевих органів, наявність чи відсутність збудників захворювань – патогенних та умовно-патогенних бактерій, грибків. Підвищення кількості лейкоцитів свідчить про розвиток запального процесу. Епітелій у мазку має бути присутній, але у помірній кількості: підвищення показника свідчить про запалення, зниження – про гормональні розлади. Бактеріоскопія мазка у нормі показує невелику кількість слизу. Якщо його багато, це свідчить про запальний процес, порушення рівня гормонів або порушення правил підготовки до аналізу.
Головні переваги нашого центру
Якщо вам потрібно здати мазок на флору, це варто робити лише у такому медичному центрі, у якому дотримуються всі правила проведення процедури та застосовується якісне лабораторне обладнання для проведення досліджень. Адже від точності результатів безпосередньо залежить встановлення діагнозу, вибір методів лікування, швидкість одужання та ризик можливих ускладнень у випадку похибки. Лабораторна діагностика на вищому рівні проводиться у Києві у Спеціалізованому мамологічному центрі. Збором біоматеріалу для бактеріоскопії мазка та розшифровкою у нас займаються експерти з багаторічним досвідом.
Пройдіть дослідження у СМЦ у зручний для вас час – за попереднім записом. Для цього ви можете звернутися до наших адміністраторів за телефоном, у чаті на сайті або за допомогою онлайн-форми.