Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру




    ПАП-тест методом рідинної цитології
    Залишити відгук
    Strong Testimonials form submission spinner.

    Обов'язкове поле

    Яка ваша адреса електронної пошти?
    rating fields
    Ваша оцінка дуже важлива для нас!
    Що ви про нас думаєте?

    ПАП-тест методом рідинної цитології

    ПАП-тест методом рідинної цитології – це аналіз, який має ключове значення для своєчасного виявлення ракових клітин шийки матки. Високоточна та рання діагностика передракових станів та раку за допомогою найефективніших методів доступна у Спеціалізованому мамологічному центрі (СМЦ).

    ПАП-тест методом рідинної цитології

    Що таке рідинна цитологія (ПАП-тест)

    Так називається цитологічний аналіз клітин шийки матки, це “золотий стандарт” для виявлення змін клітин, що можуть свідчити про розвиток передракового стану (дисплазії, лейкоплакії) або появу злоякісної пухлини.

    Кому та коли потрібно робити ПАП-тест?

    Унікальність та цінність рідинної цитології – у можливості виявити патологічні зміни ще на тому етапі, коли симптоми захворювання відсутні, але лікування вже потрібне, і саме тоді воно проходить найбільш ефективно та безпечно. Така діагностика дозволяє не допустити розвитку занедбаних форм онкозахворювань. Аналіз характеризується високою точністю, якщо зіставити його результати з результатами гістологічного дослідження після біопсії, про що у своїй статті повідомляє команда хорватських вчених.

    Це дослідження рекомендовано проводити раз на 2-3 роки всім жінкам з метою профілактики (у рамках скринінгу раку шийки матки). При збільшеному онкоризику проводиться щорічно. Також аналіз призначається за наступними показаннями:

    • Симптоми передракових станів або раку шийки матки: мажучі виділення, дискомфорт внизу живота, маткові кровотечі;
    • Наявність ВПЛ, кондилом;
    • Наявність аборту в анамнезі;
    • Приналежність пацієнтки до групи підвищеного ризику розвитку раку шийки матки, обумовленого обтяженим сімейним анамнезом.

    Як проводиться рідинна цитологія

    Для отримання точних результатів аналізу на цитологію потрібно утриматися від статевого життя протягом 2 днів перед процедурою, не спринцюватися і не користуватися вагінальними свічками. Перед візитом до гінеколога слід провести гігієнічні процедури в інтимній зоні з використанням чистої води, без мила. Взяття біоматеріалу відбувається наступним чином:

    1. Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі;
    2. Гінеколог за допомогою шпателя та щіточки збирає біоматеріал з поверхні шийки матки;
    3. Зразок занурюється у пробірку з рідиною та направляється до лабораторії;
    4. У лабораторії проводиться спеціальна обробка зразка та його вивчення під мікроскопом.

    Різниця між звичайною та рідинною цитологією

    Від звичайного мазка для цитології цей метод відрізняється тим, що біоматеріал передається до лабораторії не на склі, а у пробірці зі спеціальною рідиною. Зразок піддається фарбуванню, завдяки чому ефективність виявлення атипових клітин зростає.

    Розшифровка результатів

    Нормою вважається негативний ПАП-тест, при якому повністю відсутні аномальні клітини епітелію. Існують різні варіантів позитивного результату, які свідчать про наявність:

    • Клітин плоского епітелію з атипією невизначеного значення, ASC US, атипових сквамозних клітин з невизначеними ознаками (зміни при запальному процесі чи легкій дисплазії).
    • Атипових залозистих клітин, AGC (виявлені клітини з внутрішньої частини шийки матки з нетиповою для здорової клітини будовою, можлива наявність захворювань матки).
    • Низького ступеню плоскоклітинного інтраепітеліального ураження, LSIL, (це слабка дисплазія, (CIN I), невеликі зміни будови клітин, викликані інфікуванням ВПЛ, лікування зазвичай не потребується).
    • Атипових клітин плоского епітелію, які не дають змогу виключити HSIL, ASC-H, (змінені клітини екзоцервіксу, без лікування можлива малігнізація).
    • Високого ступіню плоскоклітинного інтраепітеліального ураження HSIL (це помірні чи серйозні зміни, які зазвичай провокуються зараженням ВПЛ, помірна чи важка дисплазія – CIN II або CIN III, ризик озлоякіснення без лікування).
    • Аденокарциноми in situ AIS (виявлені великі зони ураження, передраковий стан, є ризик озлоякіснення за відсутності лікування).
    • Клітин раку шийки матки (виявлення злоякісно перероджених клітин).

    Пацієнтки, які отримали позитивний результат аналізу, з хвилюванням цікавляться у гінеколога: “ASCUS – що це таке?”, “NILM 2 виявлено – що це означає?” або “Плоскоклітинна метаплазія за ПАП-тестом – чи це небезпечно?”. Важливо розуміти, що при цитологічному дослідженні на атипові клітини розшифровкою має займатися лише спеціаліст. За допомогою ПАП-тесту можуть виявлятися патологічні зміни, але цей аналіз не дозволяє встановити остаточний діагноз. З позитивним результатом потрібно пройти консультацію онкогінеколога та комплексне обстеження. Точно визначити доброякісний чи злоякісний характер змін допомагає біопсія з проведенням гістологічного аналізу.

    Чому варто обрати нас

    У Спеціалізованому мамологічному центрі взяттям біоматеріалу для цитологічного дослідження шийки матки та розшифровкою результатів займаються експерти з багаторічним досвідом. Аналіз виконується за допомогою сучасного лабораторного обладнання. Завдяки цьому наші пацієнти можуть не хвилюватися щодо точності та достовірності діагностики. Також у центрі можна пройти широкий спектр інших гінекологічних досліджень для комплексного обстеження. Ми робимо все необхідне, щоб отримати всю необхідну інформацію для встановлення точного діагнозу та надати відповідну професійну медичну допомогу на високому рівні.

    Уточнити вартість, дізнатися, скільки днів робиться цитологія, та записатися на дослідження у СМЦ ви можете за телефоном. Також ви можете скористатися онлайн-формою запису або написати нам у чаті на сайті.

    Запис на візит в центр

      FAQ

      Чи є альтернативи ПАП-тесту?

      Спеціалісти з напрямку ПАП-тесту методом рідинної цитології