Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом
  Вакцинація від ВПЛ

  Вакцинація від ВПЛ

  Вакцинація від ВПЛ у спеціалізованому мамологчному центрі

  Вакцинація від ВПЛ є у списку рекомендованих в Україні. Щеплення від вірусу папіломи людини забезпечує ефективний та довготривалий захист організму не тільки від цієї вірусної інфекції, але й від декількох видів раку, причиною яких вона є, зокрема – раку шийки матки та колоректального раку. У Спеціалізованому мамологічному центрі проводиться вакцинація із застосуванням вакцин Гардасил та Церварикс у комплексі онкогінекологічної профілактики та лікування.

  Чому важлива вакцинація від ВПЛ?

  Вірус папіломатозу людини – збудник надзвичайно поширеної інфекції, якою у тому чи іншому віці заражається, за різними даними, від 75 до 90% населення. Це захворювання передається статевим шляхом, а також при контакті із шкірою інфікованої людини та під час пологів – від матері до дитини. Основним помітним проявом хвороби є поява папілом та кондилом на поверхні статевих органів та інших ділянках тіла. Захворювання може розвиватися безсимптомно протягом багатьох років, і косметичний дефект у вигляді шкірних новоутворень – не найбільша небезпека, яку воно у собі приховує.

  Найважливішим є те, що із зараженням ВПЛ пов’язано приблизно 70% випадків захворювання на рак шийки матки. Крім того, цей вірус збільшує ризик розвитку злоякісних пухлин чоловічих статевих органів, прямої кишки та гортані. Типи вірусу папіломатозу з високим онкогенним ризиком – 16 та 18, вони мають найвищу здатність до провокування злоякісного процесу в організмі.

  Вакцинація робить організм людини несприйнятливим до онкогенних типів ВПЛ. Після щеплення жінка отримує не лише стійкий імунітет до папіломатозу, але й забезпечує захист від низки небезпечних захворювань:

  • Раку шийки матки (ризик зменшується на 90%);
  • Раку вульви, піхви;
  • Колоректального раку;
  • Раку гортані;
  • Цервікальної внутрішньоепітеліальної неоплазії;
  • Внутрішньоепітеліальної неоплазії вульви, піхви;
  • Інших передракових та диспластичних станів.

  Кому показане щеплення проти ВПЛ?

  Найефективнішою є вакцинація від ВПЛ, яка проводиться ще до початку статевого життя, у 9-14 років. У віці до 27 років щеплення може проводитися дорослим жінкам, які не інфіковані ВПЛ. Крім того, вакцинація допускається у віці до 45 років, але потрібно проконсультуватися з лікарем-гінекологом щодо її доцільності.

  Як проводиться профілактичне щеплення від ВПЛ?

  Вакцинація не потребує особливої підготовки. Щеплення від ВПЛ проводиться у вигляді ін’єкції у плече, попередньо лікар оглядає пацієнта. Для формування належного імунного захисту потрібно пройти вакцинацію за схемами:

  • Вакцина Гардасил (від 16 та 18 типу ВПЛ): підліткам у віці 9-13 років вводять дві дози з інтервалом 6 місяців, або три дози за схемою 0, 2, 6 місяців. Починаючи з 14 років, вакцинація виконується за схемою 0, 2, 6 місяців.
  • Вакцина Церварикс (від 6, 11, 16 та 18 типу ВПЛ): підліткам у віці 9-14 років вводять дві дози (друга – через 5-13 місяців після першої). Починаючи з 15 років, щеплення роблять за схемою 0, 1, 6 місяців.

  Після щеплення імунітет зберігається протягом 8-12 років.

  Як пройти вакцинацію від ВПЛ у Києві?

  Пропонуємо вам звернутися до Спеціалізованого мамологічного центру у Києві, щоб пройти вакцинацію від ВПЛ:

  • Надійно;
  • Безпечно;
  • Із застосуванням якісних вакцин;
  • Під контролем висококваліфікованого лікаря;
  • Із суворим дотриманням встановлених вимог холодового ланцюжка та зберігання вакцин;
  • З можливістю отримати вичерпну консультацію від спеціаліста.

  Щоб зробити щеплення проти ВПЛ у нашому центрі, будь ласка, запишіться на прийом за телефоном, за допомогою онлайн-заявки або у чаті на сайті.