Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Вакцинація від ВПЛ

    Вакцинація від ВПЛ

    Вакцинація від ВПЛ у спеціалізованому мамологчному центрі

    Вакцинація від ВПЛ є у списку рекомендованих в Україні. Щеплення від вірусу папіломи людини забезпечує ефективний та довготривалий захист організму не тільки від цієї вірусної інфекції, але й від декількох видів раку, причиною яких вона є, зокрема – раку шийки матки та колоректального раку. У Спеціалізованому мамологічному центрі проводиться вакцинація із застосуванням вакцин Гардасил та Церварикс у комплексі онкогінекологічної профілактики та лікування.

    Чому важлива вакцинація від ВПЛ?

    Вірус папіломатозу людини – збудник надзвичайно поширеної інфекції, якою у тому чи іншому віці заражається, за різними даними, від 75 до 90% населення. Це захворювання передається статевим шляхом, а також при контакті із шкірою інфікованої людини та під час пологів – від матері до дитини. Основним помітним проявом хвороби є поява папілом та кондилом на поверхні статевих органів та інших ділянках тіла. Захворювання може розвиватися безсимптомно протягом багатьох років, і косметичний дефект у вигляді шкірних новоутворень – не найбільша небезпека, яку воно у собі приховує.

    Найважливішим є те, що із зараженням ВПЛ пов’язано приблизно 70% випадків захворювання на рак шийки матки. Крім того, цей вірус збільшує ризик розвитку злоякісних пухлин чоловічих статевих органів, прямої кишки та гортані. Типи вірусу папіломатозу з високим онкогенним ризиком – 16 та 18, вони мають найвищу здатність до провокування злоякісного процесу в організмі.

    Вакцинація робить організм людини несприйнятливим до онкогенних типів ВПЛ. Після щеплення жінка отримує не лише стійкий імунітет до папіломатозу, але й забезпечує захист від низки небезпечних захворювань:

    • Раку шийки матки (ризик зменшується на 90%);
    • Раку вульви, піхви;
    • Колоректального раку;
    • Раку гортані;
    • Цервікальної внутрішньоепітеліальної неоплазії;
    • Внутрішньоепітеліальної неоплазії вульви, піхви;
    • Інших передракових та диспластичних станів.

    Кому показане щеплення проти ВПЛ?

    Найефективнішою є вакцинація від ВПЛ, яка проводиться ще до початку статевого життя, у 9-14 років. У віці до 27 років щеплення може проводитися дорослим жінкам, які не інфіковані ВПЛ. Крім того, вакцинація допускається у віці до 45 років, але потрібно проконсультуватися з лікарем-гінекологом щодо її доцільності.

    Як проводиться профілактичне щеплення від ВПЛ?

    Вакцинація не потребує особливої підготовки. Щеплення від ВПЛ проводиться у вигляді ін’єкції у плече, попередньо лікар оглядає пацієнта. Для формування належного імунного захисту потрібно пройти вакцинацію за схемами:

    • Вакцина Гардасил (від 6, 11, 16 та 18 типу ВПЛ): підліткам у віці 9-13 років вводять дві дози з інтервалом 6 місяців, або три дози за схемою 0, 2, 6 місяців. Починаючи з 14 років, вакцинація виконується за схемою 0, 2, 6 місяців.
    • Вакцина Церварикс (від 16 та 18 типу ВПЛ): підліткам у віці 9-14 років вводять дві дози (друга – через 5-13 місяців після першої). Починаючи з 15 років, щеплення роблять за схемою 0, 1, 6 місяців.

    Після щеплення імунітет зберігається протягом 8-12 років.

    Як пройти вакцинацію від ВПЛ у Києві?

    Пропонуємо вам звернутися до Спеціалізованого мамологічного центру у Києві, щоб пройти вакцинацію від ВПЛ:

    • Надійно;
    • Безпечно;
    • Із застосуванням якісних вакцин;
    • Під контролем висококваліфікованого лікаря;
    • Із суворим дотриманням встановлених вимог холодового ланцюжка та зберігання вакцин;
    • З можливістю отримати вичерпну консультацію від спеціаліста.

    Щоб зробити щеплення проти ВПЛ у нашому центрі, будь ласка, запишіться на прийом за телефоном, за допомогою онлайн-заявки або у чаті на сайті.