Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру




    Дермоїдна кіста яєчника
    Залишити відгук
    Strong Testimonials form submission spinner.

    Обов'язкове поле

    Яка ваша адреса електронної пошти?
    rating fields
    Ваша оцінка дуже важлива для нас!
    Що ви про нас думаєте?

    Дермоїдна кіста яєчника

    Дермоїдна кіста яєчника – це утворення, яке складається з тканин, що не входять до складу яєчника у нормі і потрапляють сюди через порушення ембріонального розвитку. Вилікувати таку кісту безпечно і з мінімальним втручанням в організм можна у Спеціалізованому мамологічному центрі (СМЦ).

    Як утворюється дермоїдна кіста

    Дермоїдна кіста лівого або правого яєчника (тератома яєчника, дермоїд) формується ще у період внутрішньоутробного розвитку жінки. До органу потрапляють зачатки тканин, які не належать до його нормальної структури. З них розвиваються фрагменти кісткової, хрящової, жирової, нервової тканини, епітелію кишківника, волосся, зуби, нігті, потові та сальні залози. Дермоїдні кісти можуть мати різний ступінь диференціації клітин, незрілі утворення пов’язані з підвищеним ризиком озлоякіснення. При розриві кісти її фрагменти інколи імплантуються у черевній порожнині.

    Для формування дермоїдної кісти яєчника існує кілька причин, до них відносять фактори, які впливають на організм майбутньої матері та чинять тератогенний ефект під час вагітності. Це прийом деяких медичних препаратів, гормональні розлади, вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління, нестача поживних речовин, інфекції.

    Симптоми дермоїдної кісти

    Маленькі дермоїдні кісти не турбують жінок, і через повільне зростання можуть роками залишатися непоміченими. Однак вони здатні досягати значних розмірів. Наприклад, співробітники Університету Асьют (Єгипет) повідомляють про виявлення у дівчини-підлітка дермоїдної кісти розміром 20х20х18 см, у літературі є дані й про утворення розміром більше 30 см. По мірі зростання збільшується тиск на внутрішні органи, зростає ризик розриву її оболонки та перекруту ніжки (які є у значної кількості кіст). На наявність захворювання можуть вказувати такі симптоми:

    1. Біль з відчуттям важкості внизу живота (найчастіше з одного боку, оскільки двосторонні дермоїдні кісти зустрічаються рідко);
    2. Неприємні відчуття під час сечовипускання, напруження під час дефекації, фізичного навантаження, статевого акту;
    3. Порушення регулярності, тривалості менструального циклу;
    4. Погіршення самопочуття, різкий біль у животі, втрата свідомості, нудота – у випадку перекруту ніжки кісти або розриву оболонки.

    Діагностика дермоїдної кісти

    Виявити патологічне утворення, а також визначити, яка це кіста – дермоїдна, ендометріоїдна, фолікулярна – може лише гінеколог. Для цього проводиться:

    • Гінекологічний огляд;
    • УЗД органів малого таза (у частині випадків його інформативність для діагностики дермоїдної кісти знижена, оскільки вона має неоднорідну структуру та іноді погано візуалізується), додатково проводиться доплерографія для визначення особливостей кровопостачання утворення;
    • МРТ, КТ (у тому числі з контрастним підсиленням).

    Діагноз встановлюється за результатами комплексного обстеження, дермоїдна кіста яєчника за системою МКХ-10 визначається як N83.2 (Інші та неуточнені кісти яєчників).

    Лікування дермоїдної кісти

    Консервативних методів лікування цієї патології не існує, можливе лише хірургічне видалення дермоїдної кісти. Оптимальний варіант – якщо операція проводиться планово, ще до появи ускладнень, не допускаючи значного збільшення утворення. У цьому випадку є можливість проведення органозберігаючої операції – лапароскопії, під час якої через невеликі проколи стінки живота видаляється кіста та прилеглі уражені тканини, без потреби видалення всього яєчника – для збереження фертильної функції жінки на максимальному рівні. У більш складних випадках проводиться порожнинна операція, можуть видалятися яєчник з матковою трубою, а за потреби – й матка.

    Лікування дермоїдної кісти

    Можливі ускладнення

    Розвиток дермоїдних кіст може призводити до наступних ускладнень:

    • Розрив кісти, через який починається внутрішня кровотеча, розвивається перитоніт;
    • Перекрут ніжки, який створює перешкоду для кровоплину через стискання судин;
    • Розвиток злоякісного процесу.

    Переваги нашої клініки

    Спеціалізований мамологічний центр пропонує найсучасніший метод – лапароскопію в гінекології для видалення дермоїдної кісти з мінімальним навантаженням на організм жінки. Ви можете звернутися у нас до висококваліфікованого гінеколога, пройти комплексну діагностику, зробити операцію у комфортних умовах, із впевненістю в отриманні кращого результату. Наше інноваційне обладнання дозволяє проводити всі необхідні маніпуляції безпечно, у відповідності до актуальних медичних протоколів і рекомендацій.

    Маєте сумніви щодо жіночого здоров’я або вже дізналися про наявність кісти? Запишіться на прийом до лікаря СМЦ, щоб пройти діагностику, лікування та реабілітацію у найкоротший час. Звернутися до нас можна за телефоном, у чаті на сайті, за допомогою запису онлайн.

    Запис на візит в центр

      FAQ

      Що буде, якщо не лікувати дермоїдну кісту?
      Як відрізнити кісту яєчника від раку?

      Спеціалісти з напрямку лікування дермоїдної кісти яєчника