- Пластична хірургія
Обов'язкове поле
Вагінопластика
Для відновлення або корекції анатомії вагінальної області застосовують спеціальну пластичну операцію, що називається вагінопластика. Процедура дозволяє скоригувати розміри та форми, усунути дефекти, які виникають внаслідок травм або можуть бути вродженими, покращити чутливість та впевненість в собі. Частіше за все роблять вагінопластику після пологів, але також вона може допомогти усунути сексуальний чи повсякденний дискомфорт.
Що таке вагінопластика?
Операція вагінопластики — це хірургічна процедура, яка включає:
- відновлення або звуження стінок піхви;
- виправлення дефектів після пологів, вікових змін чи травм;
- відновити еластичність тканин;
- зміцнити м’язи тазового дна.
Разом із цим усуваються рубці та розриви, покращується зовнішній вигляд інтимної зони та підвищується її чутливість.
Коли варто зробити вагінопластику та які проблеми вирішує процедура?
Вагінопластика рекомендована у випадках, коли є як естетичні, так і функціональні зміни в інтимній зоні, які заважають жінці комфортно жити та насолоджуватись статевим життям. Показаннями до операції є:
- післяпологові зміни, такі як розриви, шрами, втрата еластичності тканин, надмірне розтягнення м’язів піхви після природних пологів;
- випадіння піхви, шийки матки або самої матки;
- вікові зміни, наприклад зниження тонусу м’язів та нетримання сечі;
- травми або попередні хірургічні втручання;
- незадоволення зовнішнім виглядом вагінальної області;
- дискомфорт у побуті чи інтимних стосунках;
- зниження чутливості та лібідо;
- больові відчуття під час статевих контактів.
Потреба у вагінопластиці виникає у жінок з різних причин: від фізичних змін через природні процеси до бажання підвищити комфорт в інтимному житті чи покращити естетику зони. Пластична операція піхви допомагає вирішити та емоційні проблеми, таким чином лікарі СМЦ повертають пацієнткам комфорт фізичні і впевненість у собі.
Як відбувається процедура вагінопластики?
Попередньо лікар проводить огляд і консультацію, на якій визначає метод втручання, обсяг роботи та вартість, покаже, як виглядає вагінопластика на фото до після. За призначенням може бути проведена лазерна вагінопластика або звичайна операція з використанням скальпеля. Потім пацієнтці призначають комплексне медичне обстеження, щоб виключити протипоказання, до яких належать:
- захворювання сечостатевої системи;
- вагітність;
- епілепсія;
- хвороби, що порушують згортання крові;
- захворювання серцево-судинної системи.
Також до консультації долучається анестезіолог, який підбере оптимальний тип наркозу.
Сама операція триває 1-2 години в залежності від складності та обсягу хірургічного втручання. Іноді пацієнтку можуть виписати зі стаціонару в день операції, в інших випадках в клініці потрібно пробути 1-2 доби.
Результати операції: чого очікувати, реабілітаційний період
Після операції пацієнтку переводять в стаціонар СМЦ, де вона може відпочити та перебувати до виписки. Під час перебування в клініці медперсонал допомагає з гігієнічними процедурами, перев’язками та обробкою місця втручання. Після виписки потрібно продовжувати обробляти шви та дотримуватись рекомендацій лікаря щодо гігієни та певних обмежень. Перші 2 тижня після операції не можна сідати рівно, тільки напівлежачи. 1-2 місяці не можна займатись спортом, стільки ж треба утримуватись від статевих відносин, відвідуванні басейну, сауни тощо.
Після повного загоєння проводиться огляд і всі обмеження знімаються, а жінка може повернутись до звичайного, але більш комфортного життя. Вагінопластика в Києві в СМЦ дозволяє відчути не лише фізичні зміни, а й значне покращення психологічного стану і впевненості в собі.