Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру




    Лапароскопія
    Залишити відгук
    Strong Testimonials form submission spinner.

    Обов'язкове поле

    Яка ваша адреса електронної пошти?
    rating fields
    Ваша оцінка дуже важлива для нас!
    Що ви про нас думаєте?

    Лапароскопія

    Лапароскопія – це найкращий спосіб пройти діагностику та хірургічне лікування без зайвого стресу для організму. Широкий спектр лапароскопічних операцій проводиться у Спеціалізованому мамологічному центрі (СМЦ) – під контролем досвідчених лікарів та з використанням інноваційного обладнання.

    Лапароскопія

    Показання до лапароскопії

    У гінекології широко застосовуються лапароскопічні дослідження, адже за допомогою такого обладнання можна отримувати точну інформацію про стан внутрішніх органів.

    Лапароскопічне хірургічне втручання дозволяє лікувати різні гінекологічні патології:

    1. Лапароскопія кіст яєчника – дозволяє усунути фолікулярні, дермоїдні, ендометріоїдні кісти та кісти жовтого тіла. Застосування лапароскопічного методу можливе, якщо кіста невелика та немає ускладнень з розвитком невідкладного стану у пацієнтки.
    2. Лапароскопія при полікістозі яєчників – проводиться, якщо через захворювання пацієнтка не може завагітніти, має проблеми з менструальним циклом, прояви гірсутизму тощо. Під час операції проколюються множинні кісти або виконується клиноподібна резекція надмірно збільшеного яєчника.
    3. Лапароскопія маткових труб – проводиться як для перевірки, так і для відновлення прохідності і цілісності маткових труб, видалення спайок. Також лапароскопічним методом може проводитися перев’язка маткових труб (тубальна лігація).
    4. Лапароскопія при позаматковій вагітності – дозволяє видалити ембріон, який локалізується поза маткою. Методика дає змогу провести маніпуляції з високою точністю, піклуючись про збереження життя жінки та її фертильності у майбутньому.
    5. Лапароскопія матки – виконується при міомах матки, передраковому стані або у випадку розвитку неінвазивного раку. Залежно від патології матки, обирається оптимальний метод – лапароскопія чи гістероскопія. Лапароскопічним методом лікуються патології, локалізовані ззовні матки у черевній порожнині, гістероскопія призначена для хірургічного лікування внутрішньої порожнини органу. При ендометріозі, непрохідності маткових труб ці методи можуть комбінуватися для комплексного вирішення проблеми.
    6. Інші показання – лікування пролапсу (опущення) органів малого тазу, вроджених аномалій їх розвитку, наслідків травм тощо.

    Якщо у пацієнтки гострий або хронічний тазовий біль, є проблеми із зачаттям дитини, порушений менструальний цикл, спостерігаються кров’янисті мажучі виділення та інші підозрілі симптоми, це може вказувати на наявність зазначених вище захворювань, при яких потрібно проведення лапароскопії з діагностичною або лікувальною метою.

    Протипоказання до лапароскопії

    Діагностична та оперативна лапароскопія можуть бути застосовані не завжди. Метод протипоказаний при:

    • Шоковому стані пацієнта;
    • Гострому запальному процесі;
    • Інвазивних формах раку;
    • Перитониті;
    • Порушеннях коагуляції крові;
    • Важких патологіях внутрішніх органів;
    • Наявності спайок у порожнині тіла, які ускладнюють проведення маніпуляцій;
    • Відсутності можливості видалити новоутворення без загрози його розриву.

    Плюси та мінуси лапараскопії

    Лапароскопія в гінекології має важливі переваги:

    • Малоінвазивність, можливість проводити органозберігаючі операції та максимально зберегти репродуктивну функцію;
    • Висока точність виконання маніпуляцій;
    • Можливість проведення як діагностики, так і лікування;
    • Менш виражені больові відчуття;
    • Скорочення періоду реабілітації після операції;
    • Чудовий косметичний ефект – практично повна відсутність слідів від проколів, у порівнянні зі слідами від порожнинної операції;
    • Знижений ризик ускладнень.

    У статті команди німецьких вчених з Університетської клініки Шлезвіг-Гольштейна, Університетського медичного центру Гамбург-Еппендорф, Університетської клініки Шаріте, а також італійських фахівців з Університету Інсубрії лапароскопія визнається одним з найвеличніших досягнень медицини.

    Недоліками лапароскопічного методу є:

    • Відсутність можливості видалити велике новоутворення;
    • Обмеження на проведення лапароскопії при ускладненнях гінекологічних захворювань (наприклад, перитоніті, спайках) та поширеному раку.

    Підготовка до лапароскопії

    Призначається передопераційне обстеження. Пацієнту потрібно здати аналізи крові (загальноклінічний, біохімічний, для дослідження коагуляції, для перевірки наявності інфекцій), аналіз сечі, пройти ЕКГ, УЗД малого таза та інші дослідження за потреби. Проводяться консультації гінеколога, анестезіолога, у разі необхідності – інших спеціалістів (наприклад, за наявності супутніх захворювань). Перед операцією слід дотримуватися дієти, яка знизить інтенсивність утворення кишкових газів. За згодою лікаря тимчасово забороняється прийом медичних препаратів (у першу чергу – антикоагулянтів). Напередодні хірургічного втручання потрібно уникати ситної вечері, зранку перед операцією не можна їсти та пити. Може бути рекомендоване застосування очисної клізми.

    Як проводиться лапароскопія

    Лапароскопію можуть проводити як під загальним наркозом, так і з епідуральною анестезією. Лапароскопічний доступ забезпечується через проколи внизу живота. Хірурги виконують наступні дії:

    1. Порожнина тіла через прокол наповнюється вуглекислим газом, щоб створити необхідні умови для застосування лапароскопічних інструментів;
    2. Через проколи вводяться інструменти та камера для діагностики та/або контролю виконання операції;
    3. Проводяться потрібні дії: оцінюється стан органу, особливості розвитку патології, у разі проведення операції – видаляється новоутворення, відновлюється прохідність маткових труб тощо;
    4. Інструменти вилучаються, газ частково виходить (решта – протягом кількох діб);
    5. За потреби встановлюється дренаж накладаються шви.

    Як проводиться лапароскопія

    Відновний період після лапароскопії

    Реабілітація після лапароскопії проходить з мінімальним навантаженням на організм і легко переноситься більшістю пацієнтів. Під час відновлення потрібно уникати:

    1. Надмірних фізичних навантажень;
    2. Відсутності фізичної активності;
    3. Перегріву тіла (забороняється сауна, баня, гаряча ванна та душ, засмагання);
    4. Статевого життя;
    5. Прийому ліків, що не були призначені лікарем;
    6. Вживання алкоголю та їжі, яка посилює газоутворення у кишківнику або провокує закрепи.

    Можливі ускладнення

    Після лапароскопічної операції ризик ускладнень невисокий за умови, якщо пацієнтка звертається до компетентних лікарів – таких, як експерти СМЦ, та дотримується їх рекомендацій. Однак виключити повністю їх розвиток неможливо. Такими ускладненнями можуть бути:

    1. Кровотеча;
    2. Травмування органів;
    3. Розвиток інфекційно-запального процесу;
    4. Газова емболія;
    5. Утворення гриж у місцях проколів.

    Лапароскопія для дітей

    Лапароскопія є щадливим методом, який дозволяє зберегти можливість дівчинки у дорослому віці народжувати дітей. Її застосовують при обстеженні та лікуванні юних пацієнток з такими патологіями, як:

    • Кіста яєчника;
    • Доброякісні пухлини;
    • Травми статевих органів;
    • Вроджені вади розвитку.

    Переваги Мамологічного центру

    У СМЦ створено всі необхідні умови для проведення лапароскопічних хірургічних втручань на високому рівні. Ми застосовуємо обладнання, яке дозволяє виконувати маніпуляції з ювелірною точністю. Наші хірурги безперервно підвищують рівень своєї кваліфікації та керуються схваленими протоколами і рекомендаціями. Ми дбаємо про те, щоб наші пацієнтки не лише були задоволені результатами лікування, але й відчували себе якомога комфортніше на всіх його етапах.

    На цій сторінці сайту ви можете заповнити онлайн-форму, щоб обрати час для консультації з гінекологом СМЦ. Також можна написати нам повідомлення у чаті або зателефонувати нашому адміністратору для запису.

    Запис на візит в центр

      FAQ

      Скільки за часом триває така операція?
      Чи є альтернатива лапароскопії
      Коли можна повертатися до звичного життя після такої операції?
      Яка вартість лапароскопії?

      Спеціалісти з напрямку лапароскопії