Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Розтин абсцесу молочної залози

    Абсцес молочної залози

    Гнійний мастит або абсцес молочної залози – це запальне захворювання, під час якого в тканинах грудей утворюється порожнина, яка заповнюється гноєм. У 85 – 90 % випадків з’являється в післяродовий період. Спостерігається переважно у жінок, хворих маститом, кістою, рідше під час раку грудей.

    Особливості хвороби, які потрібно знати

    Абсцес молочної тканини виникає у випадку лактостазу, пошкодження поверхні шкіри (подряпини, роздратування, тріщини і т.п.), недостатнього дотримання правил особистої гігієни або на фоні зниження імунітету.

    Причиною гнійного маститу може стати інфільтрат молочної залози, який характеризується підвищеною концентрацією лімфи та крові в тканинах, що збільшує об’єм грудей і ущільнює структуру органу.

    Під час гнійного маститу запалення супроводжується розплавленням тканин і їх нагноєнням. У 8 із 10 випадків йому часто сприяє регіонарний лімфаденіт (абсцес лімфатичних вузлів, розміщених поруч).

    У важких випадках можливий розвиток гангренозного маститу, якщо до гнійного запалення приєднується тромбоз судин або агресивні гнилісні і анаеробні збудники.

    Гнійна кіста молочної залози менш небезпечна, адже процес нагноєння обмежений – його стримує капсула кісти.

    Симптоми гнійного маститу

    КлючовіІнші
    Температура до 38,5 °CЗбільшення грудей за рахунок набряку
    Зменшення кількості молокаГнійні виділення із соска
    Відчуття печії в молочній залозіВтягування соска
    Підвищена чутливістьЗбільшення і болючість лімфовузлів
    Пульсуючий біль у грудях, неможливість годувати дитину через дискомфортЗагальні ознаки інтоксикації: нудота, слабкість, головний біль, відсутність апетиту

    Локалізація запалень

    Гній у грудній залозі зосереджується по-різному. Залежно від цього розрізняють 5 видів абсцесів.

    Ретромамарний. Розміщується в зоні між ретромамарною жировою клітчаткою і м’язами грудної клітини. Небезпечна форма хвороби, яка представляє ризик гнійного розплавлення м’язів і прориву абсцесу в грудну порожнину.

    Інтраканалікулярний. Означає запалення протоків. Галактофорит рідко буває уособленим або гнійним. Як правило, не потребує оперативного лікування і є елементом інших маститів.

    Інтрамаммарний. Виникає в товщі залозистої тканини молочної залози. Може з’єднуватися з протоковою системою чи ні.

    Субареолярний. Розміщується в навколососковій зоні. Частіше виникає у жінок, які годують.

    Підшкірний. Знаходиться поверхностно, через це гній просвічується і його легко побачити.

    Записатися на візит до мамолога

      Діагностика абсцесу

      Поверхневі форми захворювання діагностуються рано. Під час глибоких маститів (особливо ретромамарних) симптоми абсцесу з’являються пізніше. В процесі огляду і постановки діагнозу мамолог або хірург збирає анамнез, оглядає пацієнтку і виявляє характерні ознаки гнійного утворення: гіперемію шкіри (локальне почервоніння), чутливість певної ділянки, збільшення підпахвових лімфовузлів.

      В діагностиці абсцесів молочної залози велике значення має УЗД і мамографія. Важлива пункційна біопсія осередку з обов’язковим дослідженням мікроскопічного складу. Її проводять, щоб визначити збудник і його чутливість до антибіотиків.

      Зустрічаються складні клінічні випадки гнійного маститу з перевагою набряко-інфільтративної форми, який потрібно відрізнити від онкології молочної залози і раку в стадії розпаду. Нерідко хвороба супроводжується рожею, гематомою або алергічними процесами.

      Несвоєчасне звернення за медичною допомогою напряму впливає на об’єм ураження молочної залози і характер протікання захворювання. В подальшому це може розвинути стійкі зміни в грудях від рубцевої деформації до фіброзного маститу (цирозу молочної залози). Особливо важливо усвідомлювати, що своєчасна діагностика запальних процесів в молочній залозі і правильне лікування скорочують період хвороби, попереджають грубі зміни тканини грудей і зберігають її еластичний вигляд.

      Абсцес молочної залози
      Фото 1. Будьте уважні до себе і консультуйтеся зі спеціалістом, якщо помітили навіть найменші зміни в грудях.

      Абсцес молочної залози: розтин, дренування

      Лікування абсцесу в 99 % випадків – хірургічне. Від розміщення утвореної в тканинах молочної залози порожнини залежить не тільки клінічний прояв і складність виявлення гнійника, але й тяжкість стану, характер і об’єм оперативного лікування, вибір анестезії.

      Пункційна тактика лікування запалень молочних залоз застосовується, як правило, під час абсцедування кіст молочної залози.

      Лікування гнійного абсцесу хірургічним шляхом передбачає загальне знеболювання.

      Допустима місцева анестезія, яку комбінують з ретромамарною блокадою. Після розрізу рану оглядають, розтинають всі знайдені гнійники і з’єднують їх в одну площину, гній видаляють і промивають рану розчином антисептика. Потім встановлюють дренаж і рану частково зашивають.

      Розріз для розтину абсцесу лікар обирає в залежності від місця його локалізації в залозі. Після того, як вам розітнули гнійний мастит, призначається антибактеріальна терапія, перев’язки з промиванням порожнини абсцесу і заміни дренажів.

      Допомога експертів Спеціалізованого мамологічного центру

      Гострий мастит потребує швидкої постановки діагнозу. У нашій клініці працюють мамологи вищої категорії з досвідом від 10 років і є лікарі суміжних профілів. Для обстеження застосовуємо апарати експертного класу. Все це дає нам можливість швидко ставити єдиноправильний діагноз і допомагати жінкам зберегти здоров’я і красу.

      Операція по видаленню абсцесу в клініці не проводиться, але, якщо можливо, ми вирішуємо проблему іншим чином або даємо рекомендації.

      Вартість послуг мамологічного центру вказана у розділі “Ціни”. У блоці “Профілі лікарів” ви можете ознайомитися з фото і детальною інформацією про лікарів, а також відгуками інших пацієнтів.