Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом

    Все, що потрібно знати молодим мамам про хвороби:

    Лактостаз – це застій молока в залозі, поширене ускладнення грудного годування. З’являється у випадках, коли молочного секрету виробляється багато, а вихід недостатній через закупорки або вузькість протоків. Частіше всього розвивається у жінок, які народжують вперше, протягом декількох днів до 6 тижнів після родів.

    Причини лактостазу і фактори, що провокують застій молока

    ФізіологічніПобутові
    Через 2-3 дні після народження дитини починається активна лактація, але через вузькі молочні канали ще не проходить багато молокаНеправильне прикладання до грудей, через що відтік молока під час годування недостатній
    Плоскі (втягнуті) соски, які дитині важко правильно захопити і утриматиНаявність тріщин на сосках, що призводять до порушення ритму годування
    Наявність «молочної пробки», яка призводить до механічного припинення відтоку молокаТравми та забої грудей, носіння надміру щільної білизни
    Дифузні фіброзно-кістозні зміни, під час яких в залозах розростається щільна фіброзна тканина і стискає протокиНеправильне завершення лактації, відмова від грудного годування
    Переохолодження організму, стреси і фізичне навантаження, внаслідок чого молочні протоки звужуються
    Стискання грудей під час годування або сну

    Застій молока – це небезпечно?

    Сам по собі лактостаз не приносить шкоди здоров’ю мами. яка годує. Але, якщо не вирішити проблему, є ризик розвитку маститу – гострого запалення молочної залози. Через це потрібно уважно ставитись до найменших змін в відчуттях, зберігати пильність і дотримуватися медичних рекомендацій по веденню лактації, особливо в перші два тижні після родів.

    Симптоми лактостазу:

    • молоко під час спроби зціджування виходить тонкою цівкою, без натиску, з перервами;
    • груди стають твердими і болючими;
    • в залозі пропальповуються ущільнені ділянки;
    • підвищується температура тіла;
    • дитина під час годування швидко втомлюється і капризує;
    • з’являється біль в ділянці пахвової западини.

    Як лікувати лактостаз

    Мама, яка годує, може спробувати і достатньо ефективно впоратися з проблемою самостійно. Для цього керуйтесь 5 порадами.

    Багато відпочивайте, пийте достатню кількість води, не допускайте відчуття сильної спраги.

    Щоб полегшити відтік молока перед зціджуванням або годуванням,прикладіть до грудей теплий компрес на 3 – 5 хвилин. Пізніше ж можете скористатися чимось прохолодним, щоб зменшити набряк і біль.

    Обережно і регулярно робіть масаж молочної залози м’якими плавними рухами від периферії до центру. При цьому тканини грудей дуже не стискайте.

    Спробуйте зціджувати за допомогою рук або молоковідсосу, але пам’ятайте, що робити це можна максимум 2 – 3 рази на день. Якщо будете зціджувати молоко частіше, мозок сприймає це як сигнал до ще більш активного продуціювання молочного секрету.

    Частіше прикладати дитину до грудей.Під час годування змінюйте положення або ж кожного разу займайте різні положення.

    Пам’ятайте, що заходи по самостійному вирішенні проблеми застою молока не приносять полегшення миттєво. Зазвичай процес займає 2 – 3 дні. І якщо за цей час лактостаз не минув – не зволікайте з візитом до мамолога. Кваліфікований лікар завжди точно оцінить рівень “занепокоєння”, з яким необхідно поставитись до здоров’я грудей у вашому конкретному випадку.

    Запис на візит до лікаря

      Профілактика лактостазу у мам, які годують

      Часті лактостази -це, на жаль, не рідкість. Проте можна вберегти себе від неприємних ситуацій в період грудного годування. Для цього потрібно дотримуватись наступних простих рекомендацій.

      1. Забезпечити максимальний доступ повітря до уражених сосків. Не одягати незручний одяг чи білизну, яка тисне на груди. Відмовтесь на час вирішення проблеми від використання прокладок для грудей, якщо все ж використовуєте – змінюйте їх як можна частіше.
      2. Дотримуйтесь особистої гігієни: ретельно з милом мийте руки після туалету, зміни підгузника та підмивання дитини, перед кожним годуванням або самостійним масажем молочної залози.
      3. Щоб зняти набухання і зменшити больові відчуття, обмивайте соски теплим содовим розчином (1 чайна ложка на склянку води) після кожного годування і зціджування.
      4. Ретельно піддавайте стерилізації все, що торкається грудей (накладки, молоковідсос), частіше змінюйте білизну.
      5. Прикладайте дитину до грудей з будь-якого приводу – нехай смокче коли і скільки хоче. Годування під час лактостазу не повинно бути за розкладом.

      Все, що потрібно знати молодим мамам про хвороби:

      Фото 1. В перші тижні після родів прислухайтесь до свого організму, щоб помітити найменші зміни.

      Як діяти, якщо ви виявили ознаки лактостазу і маститу

      Записатися до лікаря. Застій в грудях під час годування – це дискомфортно, але не загрозливо. Про мастит так не скажеш. Це серйозна хвороба, яка вимагає грамотної діагностики і лікування. Якщо лактостаз довгий час залишається не лікованим, наслідками його може також стати абсцес (нагноєння) молочної залози.

      Лікування лактостазу народними методами без консультації лікаря категорично не рекомендується – можна нанести здоров’ю шкоду.

      В нашому Спеціалізованому мамологічному центрі працюють лікарі з досвідом від 10 років. Вони спеціалісти вузького профілю, які знають, як лікувати застій грудного молока і попередити розвиток серйозної хвороби.Лікарі делікатно оглянуть груди, дадуть рекомендації, покажуть, що робити, якщо молоко не зціджується.

      Клініка розташована в Солом’янському районі Києва. Записатися на візит можна по телефону 044 – 344 – 65 -28 або заповнити форму на сайті.

      Чекаємо всіх, кому не байдуже здоров’я своє і дитини.