fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом
  Мамографія з томосинтезом

  Мамографія з томосинтезом

  Коли лікар призначає процедуру мамографія з томосинтезом, жінки губляться в здогадах, що це таке. Інноваційний метод обстеження молочних залоз став проривом в діагностиці патологій, зокрема, злоякісних пухлин. Висока інформативність допомагає виявити осередок запалення або новоутворення на ранній стадії.

  Що таке мамографія з томосинтезом?

  Мамографія з технологією томосинтезу – це метод обстеження молочних залоз, заснований на застосуванні рентгенівських променів і тривимірного сканування грудей. Якщо класична мамографія іноді дає помилковий результат, то при використанні цієї методики подібне виключено.
  У процесі дослідження рентгенівські промені, спрямовані з різних сторін, просвічують молочні залози. Одночасно відбувається пошарове сканування тканин з мінімальним кроком. Отримані знімки апарат відправляє на комп’ютер, після чого спеціальна програма обробляє їх і робить з них 3D-зображення молочних залоз. В результаті вдається обстежити кожен міліметр грудей і виявити найдрібніші атипові зміни.
  Лікар може збільшити або зменшити зображення, змінити контраст, що дає можливість детально оглянути тканини й протоки молочних залоз, виявити осередки патологій та можливі порушення.
  Томосинтез молочних залоз застосовується як для скринінгу (обстеження з профілактичною метою), так і для діагностики злоякісних пухлин та інших патологій молочних залоз. Методика має наступні переваги:

  1. При пошаровому скануванні молочних залоз вдається виявити мікрокальцинати, кісти та інші новоутворення малих розмірів, які непомітні при класичному рентгенівському обстеженні.
  2. Під час діагностики не потрібне сильне здавлювання грудей, тому пацієнтка не відчуває дискомфорту і болю.
  3. Мінімальна доза опромінення.
  4. Отримання тривимірного зображення досліджуваного органу виключає необхідність повторного проведення мамографії.
  5. Рання діагностика злоякісних пухлин збільшується на 30-40%.
  6. Виключена постановка помилкового діагнозу через особливості структури молочної залози або її зміни.
  7. Дослідження може проводитися жінкам з імплантами. Виключено їх випадкове пошкодження.
  8. Висока інформативність дозволяє скоротити проведення інших діагностичних процедур (повторних рентгенів, біопсій та ін.).
  9. Пошарові знімки виконуються 0,5-1 мм, забезпечуючи високу точність діагностики.

  Коли і кому варто робити процедуру?

  Мамографію з функцією томосинтезу в профілактичних цілях рекомендується робити жінкам після 35-40 років мінімум 1 раз на 2 роки, а після 50 років – щорічно. У цьому віці збільшується ризик розвитку раку молочних залоз. Рання діагностика захворювання – запорука успішного лікування.
  Особливо рекомендується проводити дослідження пацієнткам в зоні ризику:

  • виявлення фіброаденоми або інших доброякісних новоутворень;
  • наявність родичів, у яких був діагностований рак грудей;
  • операції на молочних залозах, в тому числі установка імплантів;
  • щільна молочна залоза;
  • прийом гормональних препаратів до або під час менопаузи.

  Щорічне обстеження необхідне жінкам зі шкідливими умовами праці й тим, що проживають в екологічно несприятливих районах.
  Мамографія з томосинтезом може призначатися пацієнткам будь-якого віку при підозрі на злоякісну пухлину. Діагностика проводиться за наявності таких симптомів:

  • поява ущільнення в молочній залозі;
  • утворення тріщин або виразок;
  • деформація соска;
  • зміна кольору ареоли;
  • хворобливість у грудях;
  • збільшення однієї молочної залози;
  • почервоніння шкірних покривів та ін.

  Є обмеження щодо застосування процедури при вагітності та в період лактації.

  Чи потрібна підготовка до мамографії з томосинтезом?

  Спеціальна підготовка до дослідження не потрібна. Проводиться воно в першій фазі менструального циклу, оскільки дослідження в цей період максимально безболісне. Для жінок в менопаузі діагностика може проводитися в будь-який день. При наявності у пацієнтки скарг і гострих симптомів дослідження призначається лікарем незалежно від дня менструального циклу.
  На етапі підготовки дотримуйтесь таких рекомендацій:

  1. У день, коли буде проводитися мамографія з томосинтезом, не наносьте на досліджувану область креми, лосьйони та інші косметичні засоби.
  2. Перед обстеженням потрібно зняти всі металеві предмети (прикраси, аксесуари, одяг).
  3. Обов’язково попередьте лікаря про препарати, які вживаєте, імплантати, якщо вони є. Якщо раніше проводилася мамографія, надайте результати діагностики.

  Як проводиться мамографія з томосинтезом?

  Дослідження проходить безболісно для жінки. Діагностика проводиться в спеціально обладнаному приміщенні. Пацієнтці слід роздягнутися до пояса. Лаборант покаже, як розташувати молочні залози в мамографі, при цьому здавлювати їх не потрібно. Далі апарат пошарово сканує груди, а комп’ютерна програма обробляє отримані знімки.
  Процедура триває 10-15 хвилин. По завершенню пацієнтка отримує знімки з висновком. Результати обстеження можуть бути записані на цифровий носій.

  Запис на обстеження грудної залози

   Вартість процедури

   Ціна 3Д-мамографії в нашій клініці прийнятна. Ми дотримуємося лояльної цінової політики, щоб діагностика в профілактичних цілях була доступною для кожної жінки. Вартість мамографії з томосинтезом можна подивитися у прайс-листі або уточнити у персоналу нашого медичного центру.

   Записатися на процедуру

   У нашій клініці для обстеження застосовується сучасне обладнання, тому результати відрізняються високою точністю та інформативністю. Комп’ютерна програма виключає ризик неправильної постановки діагнозу. Діагностику проводить досвідчений лікар, а результати готові відразу після сканування.
   Якщо вам необхідна мамографія з томосинтезом в Києві, записуйтеся на процедуру по телефону або залиште свої контакти на сайті.