Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Пункційна біопсія (ТАБ) і трепан-біопсія

    Біопсія молочних залоз

    Вам призначили біопсію (це медична назва пункції – тонкоголкова аспіраційна біопсія ТАБ і трепан-біопсія), якщо первинна діагностика виявила певні зміни в молочній або щитовидній залозі, в лімфатичних вузлах або м’яких тканинах, які потрібно дослідити для вироблення вірної лікарської тактики. І тепер вас не залишають питання: “А як все це пройде?”, “А чи буде боляче?”, “А раптом щось знайдуть?”. Заснути неможливо, опановують темні думки.

    Ми зустрічалися з такими страхами і сумнівами кожного дня і розуміємо, що ви зараз відчуваєте. Зробіть глибокий вдих. Розслабтеся. Ви в надійних руках. І ми постараємося, щоб процедура пройшла максимально комфортно для вас, проведемо процедуру з обезболюванням і під УЗ-контролем.

    № 1. Робити пункцію чи ні?

    Робити, якщо вам її призначив ваш мамолог. Ось чому. Біопсію молочної залози, щитовидної залози і регіонарних лімфатичних вузлів у нас:

    • Проводять тільки за суворими показаннями. Ніхто не буде через незрозумілий інтерес призначати вам цю маніпуляцію.
    • Роблять тільки під контролем УЗД. Це означає, що матеріал ми беремо тільки із потрібної ділянки.
    • Роблять дослідження не один, а два досвідчених спеціаліста. Кожен з них проводить десятки біопсій щомісячно і знає, як звести болючі відчуття і можливі ускладнення до мінімуму і отримати максимально точний результат.
    • Проводять в умовах, за стерильністю близьких до операційних, тому ризик інфекції рівний нулю.

    Не завжди біопсія є методом додаткової діагностики, нею можуть скористатися і з лікувальною метою, наприклад, пункція кісти з евакуацією її вмісту.

    № 2. А навіщо УЗД-контроль для біопсії грудної залози? Щоб:

    • отримати максимально точний результат. На УЗД лікар бачить утворення і бере матеріал тільки з інформативних зон;
    • виключити ризики кровотечі. На УЗД видно кровообіг “підозрюваної” ділянки. пункція під контролем УЗД виключає можливість зачепити судину, викликати кровотечу;
    • попасти точно в ціль. Коли утворення розміром всього декілька міліметрів, взяти пункцію саме з “тієї” ділянки вкрай необхідно.

    № 3. Як роблять пункцію молочної залози і навіщо потрібно два лікаря?

    Ми робимо біопсію “в чотири руки”, щоб:

    Забезпечити подвійний контроль якості проведення маніпуляції – лікар УЗД бачить утворення і направляє дії хірурга.

    Звести ризики можливих ускладнень до нуля. Незалежно від складності ситуації.

    № 4. Коли буде результат?

    Це залежить від ситуації – виду і складності дослідження. Терміни варіюються від 30 хвилин до 10 днів. Ми намагаємося виконати дослідження максимально оперативно і без збитку для якості.

    № 5. Яке дослідження краще – трепан-біопсія чи тонкоголкова біопсія?

    Всі біопсії поділяються на два основних метода – тонкоголкову аспіраційну біопсію і трепан-біопсію. Все залежить від завдань, поставлених мамологом. Під час тонкоголкової аспіраційної біопсії переслідується отримання клітковинного складу змін, під час трепан-біопсії – необхідно отримати фрагмент цілої тканини для вивчення її будови.

    Який би варіант не обрав лікар, ми прагнемо зробити його максимально комфортним для вас.

    № 6. Чи можуть бути ускладнення? Пункція молочної залози та її наслідки.

    Як і в будь-якої хірургічної маніпуляції, у біопсії молочної залози, щитовидної залози і лімфовузла є ризик ускладнень. Це:

    • кровотеча;
    • набряк;
    • гематома;
    • інфікування.

    Після біопсії молочної залози ви можете відчувати біль. Це не ускладнення, а наслідок процедури. Протягом доби біль зазвичай проходить.

    Завдяки відпрацьованій техніці і досвіду, ризик ускладнення у нас зведений до нуля.

    І ще. Клінічні дослідження показують: діагностичні і терапевтичні (для діагностики і лікування) пункції не мають віддалених наслідків, тобто, вони не можуть викликати захворювання в майбутньому.

    Фото 1 - Біопсія молочних залоз

    № 7. Навіщо взагалі робити біопсію?

    У процедури є чіткі показання: дослідження природи утворення в молочній або щитовидній залозі, лімфатичному вузлі чи м’яких тканинах, щоб виключити наявність злоякісного процесу і правильно вибрати тактику обстеження і лікування.

    № 8. А знеболення роблять?

    Трепан-біопсія і ТАБ проводяться під місцевим знеболенням. Перед цим роблять підшкірну пробу, щоб виключити ризик алергічної реакції.

    № 9. Чи боляче робити пункцію молочної залози? Як підготуватися?

    Особлива підготовка не потрібна. Головне – підготуватися морально. Ви приходите в призначений час або затримуєтеся у нас для дообстеження.

    Лікар обирає метод пункції. Це залежить від завдань, які поставив мамолог. Якщо передбачається трепан-біопсія, вам проводять підшкірну пробу, потім роблять анестезію.

    Після того під контролем УЗД роблять пункцію. Під час процедури ви відчуваєте тиск. Тонкоголкова біопсія відчувається як внутрішньом’язовий укол. Якщо немає необхідності для термінового проведення біопсії, рекомендуємо напередодні не вживати медикаменти, які впливають на згортання крові, наприклад, такі як аспірин.

    Після процедури лікар дає рекомендації і говорить, коли будуть відомі результати.

    Ви приходите до нас на повторний безкоштовний візит, де наш лікар-мамолог на основі отриманих результатів цих та інших дообслідувань закінчує первинну консультацію, обирає тактику лікування або спостереження і профілактики. Якщо є необхідність, він консультується і радиться з іншими лікарями Центру. А ви, в свою чергу, отримуєте увагу і турботу всього мамологічного центру.

    № 10. Чому ? Є декілька аргументів на нашу користь:

    Досвід і практика – ми спеціалізуємося на захворюваннях молочної залози і щоденно працюємо з дуже складними випадками. У нашому центрі створена єдина в Києві унікальна команда спеціалістів експертного рівня в напрямку мамології. Ми налаштовані не тільки на процес – лікувати за європейськими стандартами, а й на результат – вилікувати.

    Повний контроль – щоб досягти максимально точного результату, ми проводимо процедуру під контролем апарату УЗД експертного класу, який виявляє утворення від 1 – 2 мм. Для трепан-біопсії ми застосовуємо спеціальний трепан-пістолет з одноразовими стерильними насадками. Це відповідає світовим стандартам якості.

    Передові технології – цитологічне дослідження проводиться на сучасних японських мікроскопах. При необхідності, ми застосовуємо цифрову фотофіксацію знімків, зберігаємо в архіві не тільки саме лабораторне скло, а й фотовідображення.

    Власна лабораторія – у нас працюють досвідчені цитологи, в тому числі і з Інституту раку, а наша лабораторія виконує дослідження максимально оперативно.

    Гарантія безпеки – ми суворо дотримуємося санітарних норм і алгоритмів процедури, щоб виключити ускладнення і отримати точний результат.

    Комфортні умови для пацієнтів – ви потрапляєте на процедуру чітко в свій час, без втомлюючого чекання і додаткової нервозності. Лікар працює бережно і охайно, намагаючись не спричинити дискомфорту. Кожен працівник клініки доброзичливий, уважний, ввічливий і передбачливий. Інші у нас не працюють.

    Якщо вам призначена пункція, не варто страждати сумнівами. Просто запишіться, прийдіть на процедуру і зробіть. Часу це займає мінімум, відчуттів майже не буває. А цінність методу складно переоцінити.

    ТАБ – тонкоголкова аспіраційна біопсія молочної залози

    Ми застосовуємо метод тонкоголкової аспіраційної біопсії під знеболенням в діагностичних і лікувальних цілях, яким слідує лікар-мамолог разом із спеціалістами УЗД і мамографії.

    Лікарі Спеціалізованого мамологічного центру у випадку виявлення патологічних змін тканин молочної або щитовидної залоз, лімфатичних вузлів або м’яких тканин визначають необхідність проведення тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАБ). На основі і тільки у відповідності з локальними протоколами, розробленими на основі міжнародних рекомендацій і постанов МОЗ України, ми переходимо до наступного етапу діагностики.

    Лікувальні цілі:

    • аспірація (видалення) вмісту кісти (наприклад, евакуація вмісту кісти більше 1,0 – 1,5 см в діаметрі),
    • склерозування утворення з метою попередження його повторення (рецидивів),
    • введення медикаментів (наприклад, антибіотиків) для боротьби з запаленням.

    Діагностичні цілі:

    • одержання матеріалу для цитологічного дослідження,
    • одержання матеріалу для дослідження на наявність збудників інфекції (мікрофлора і чутливість її до антибіотиків).

    Записатися на візит до центру

      Фото 2 - Біопсія молочних залоз

      Трепан-біопсія молочної залози

      Трепан-біопсія – це високоспеціалізований метод діагностики патологічного процесу, який у нас в центрі застосовується тільки у випадку суворої відповідності норм міжнародних протоколів, обов’язково із знеболенням і під УЗ-контролем. Для трепан-біопсії застосовують спеціальний трепан-пістолет (у нашому випадку американської фірми BARD) і одноразові стерильні голки до нього.

      Метод трепан-біопсії допомагає отримати високоточний результат, тому що:

      • методику застосовують спеціалісти, які добре розуміються в анатомії досліджуваного органу;
      • лікарі, працюючи в спеціалізованому центрі, мають великий практичний досвід застосування таких діагностичних маніпуляцій;
      • забір клітин на дослідження, точно”із зони, що цікавить” – є можливість об’єднання зусиль двох лікарів, один з яких проводить процедуру, інший – застосовує можливість УЗ-обладнання для навігації;
      • наш мамологічний центр обладнаний апаратурою експертного рівня, яка розрізняє зміни в міліметрах і дозволяє провести забір матеріалу саме із потрібної зони.

      Навіщо лікар обирає саме цей метод?

      Трепан-біопсію ми проводимо для діагностики патології і ступеня зміни тканин молочної залози, лімфатичних вузлів, м’яких тканин і шкіри. Альтернативою трепан-біопсії може бути інцизійна або ексцизійна біопсія, якщо мова йде не про глибоке розміщення ділянок діагностики.

      Є можливість підібрати ефективне лікування на основі імуногістохімічних аналізів, які проводяться в спеціальних лабораторіях на основі методу визначення антигенів.

      Трепан-біопсія застосовується, коли є необхідність одержати не просто сукупність клітин із конкретної зони, а невелику частину тканини для наступного гістологічного дослідження. Для гістології потрібна тканина тільки із зони утворення патологічної ділянки. Гістолог розглядає під мікроскопом тканину цілком і ставить заключення не тільки про наявність або відсутність патології, але й ступеня її зміни.

      Трепан-біопсія – це свого роду маленька операція, проходить вона під місцевим знеболенням, в умовах стерильності. У Спеціалізованому мамологічному центрі ми проводимо цю процедуру дослідження тільки у відповідності з показаннями, розробленими в центрі на основі клінічних постанов МОЗ України і рекомендацій Американської і Європейської онкологічних асоціацій і обов’язково під УЗ-контролем, тим самим забезпечуючи гарантію якості.