fbpx
Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Секторальна резекція молочної залози

    Секторальна резекція молочних залоз

    Секторальна резекція молочної (грудної) залози є одним із поширених видів органозберігаючого хірургічного втручання і являє собою відсічення частини (сектору) молочної залози, ураженого патологічним утворенням. Під час секторальної резекції патологічний осередок відсікається в межах здорових тканин з магістральними протоками молочної залози, розміщеними в цій зоні. Якщо відсіченню підлягає близько четвертини молочної залози, операцію називають квадрантектомія. При наявності тяжких захворювань, таких як рак, секторальна резекція, як радикальна операція, може поєднуватись з лімфаденектомією ( тобто, видалення уражених захворюванням лімфатичних вузлів).

    Сам термін секторальної резекції відомий не в усіх країнах. Десь операція носить назву сегментарної мастектомії, десь – лампектомії. Однак основний принцип оперативного лікування один – видалення новоутворення в межах здорової тканини зі збереженням тканин самої залози.

    Згідно даних останніх міжнародних досліджень, даний метод видалення пухлини в межах здорових тканин з наступною променевою терапією, є конкурентним методом радикальній мастектомії. У цьому випадку необхідна відповідність ряду умов: пухлина невеликих розмірів і має один осередок, I і II стадії захворювання з повільним темпом росту пухлини, видалення пухлини з чистими межами (обов’язковим є виконання гістологічного експрес-дослідження під час операції для виключення ураження сусідніх ділянок), відступивши від неї на достатню відстань, видалення при необхідності лімфатичних вузлів з урахуванням відтоку лімфи з цієї зони.

    Секторальна резекція молочної залози

    Даний метод відмінно зарекомендував себе, якщо:

    • є підозра на рак молочної залози;
    • присутній рак молочної залози неінвазивного типу;
    • одна або декілька фіброаденом, осередковий фіброаденоматоз;
    • внутрішньопротокова папілома;
    • атипічна кіста при вузловій мастопатії;
    • хронічний мастит, який тривалий час не піддається лікуванню;
    • непальпована ;
    • результати морфологічного дослідження пухлини сумнівні або виконати його неможливо.

    Вибір анестезії (місцеве знеболення чи загальний наркоз) залежить від розмірів і розміщення пухлини, ознак її злоякісності і залучення регіонарних лімфатичних вузлів, від психоемоційного і фізичного стану пацієнта, від хірургічного доступу і бажаного косметичного результату після операції.

    Під час проведення операції методом секторальної резекції молочної залози ми обов’язково поєднуємо її з пластичною хірургією, таким чином надаючи прооперованим грудям красиву форму і розміри. Такі пацієнтки дають нам можливість досягати високих результатів, як в хірургічному лікуванні патології молочної залози, так і в психологічній реабілітації наших підопічних. Трапляється, що після операції по видаленню новоутворення з одномоментною мамопластикою, пацієнти просять провести пластичну корекцію і другої, неоперованої раніше залози, так як молочна залоза після пластичної корекції має більш красиву форму, підтягнутість шкіри, ніж та, що не торкалася хірургами-мамологами.

    Відповідальний підхід до операції

    Період реабілітації багато в чому залежить від об’єму оперативного лікування і в середньому складає декілька днів. Чітка узгодженість дій, точність виду і об’єму оперативного лікування дає можливість значно скоротити нашим пацієнтам період реабілітації і зберегти красиві груди.

    Як під час підготовки, так і в самому проведенні оперативного лікування немає дрібниць. І скрупульозність по відношенню до кожної з них дозволяє досягти нам найкращий результат:

    • віддавати перевагу органозберігаючій операції при найменшій можливості на це;
    • безпомилково маркувати розміщення пухлини і сигнальних лімфатичних вузлів (у хірургів з невеликим практичним досвідом трапляються і такі помилки, що призводить до складного періоду реабілітації у пацієнта і можливої деформації зовнішнього вигляду грудей);
    • здійснювати косметичні хірургічні доступи – параареолярно, субмаммарно над пухлиною, з урахуванням силових ліній шкіри – це маскує наслідки хірургічного втручання;
    • виконати, при необхідності, навіть симультанну операцію з одномоментною пластикою молочної залози.

    Спеціалізований мамологічний центр

    Не менш важливим в процесі вибору виду і способу оперативного лікування є високоточна діагностика, яка зведе до нуля можливість помилки і збереже здоров’я наших пацієнток. Для діагностики пухлин і відшуку “сигнальних” лімфатичних вузлів, які можуть бути уражені опухолевим процесом, ми користуємося найсучаснішою апаратурою, проте ще більш цінне – у нас працюють найдосвідченіші у своїй сфері лікарі-діагности.

    Безумовно, в питаннях здоров’я не буває типових ситуацій і типових рішень. Хвороба кожного пацієнта має свої унікальні і супроводжуючі фактори, причини. Ми зацікавлені допомогти вам раз і назавжди, а не займатися постійно “доліковуванням”. Тому будь-який клінічний випадок, в якому лікар знайде щось бентежливе, буде негайно винесений у нас на міждисциплінарний консиліум. Так, колегіально, при обов’язковій присутності пацієнта, буде випрацювано рішення про вибір оперативної тактики в складних і спірних ситуаціях.

    Записатися на візит до центру