Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Виділення із сосків: можливі причини

  Виділення із сосків: можливі причини
  3 Липня 2024

  Виділення із сосків: можливі причини

  Виділення з грудей молозива під час вагітності та молока після пологів – прояви головної функції молочних залоз, закладеної природою. Крім того, після завершення лактації молозиво може виділятися ще до трьох років. Невелика кількість прозорої чи білуватої рідини з’являється у більшості жінок при натисканні на молочну залозу, і це також є нормальним явищем. Але існує низка захворювань, при яких з’являються патологічні виділення із соска. Лише в окремих випадках вони пов’язані з онкологічним процесом, але й решта хвороб з цим симптомом потребують обов’язкового візиту до мамолога. Самостійно оцінити ступінь небезпечності таких патологій та вилікувати їх без допомоги лікаря неможливо.

  Які бувають виділення із сосків?

  При різних захворюваннях грудей спостерігаються виділення з сосків різної консистенції та кольору, зокрема:

  • Кров’янисті;
  • Слизові (водянисті, прозорі виділення з грудей);
  • Серозні (жовтуваті);
  • Серозно-кров’янисті (рожеві);
  • Гнійні (виділення із зеленуватим відтінком);
  • Продукти розпаду тканин (темні – коричневі, чорні);
  • Молоко, яке виділяється поза періоду лактації – при галактореї.

  Краплі рідини з’являються на поверхні соска мимовільно, при стисканні молочної залози або під час статевого акту, тільки з одного боку або з двох залоз одночасно. І це явище можливе не тільки у жінок. Найбільше насторожують виділення з домішками крові чи гною, темні, з неприємних запахом, тільки з однієї залози, а також поява будь-яких виділень із соска у чоловіків.

  Виділення з грудей, що робити, причини

  Поширені причини патологічних виділень із сосків

  Серед найпоширеніших причин виділень із сосків грудей виділяють наступні:

  1. Мастит – запальне захворювання, що найчастіше спостерігається під час лактації, але буває і у тих жінок, які не годують груддю. Він зазвичай супроводжується болісними та розпираючими відчуттями, підвищенням температури тіла, почервонінням ділянки шкіри, розташованої над вогнищем запального процесу.
  2. Гормональні порушення, що призводять до посиленого синтезу гормону пролактину і стимулюють утворення молока у жінок, які не годують, а також у чоловіків. Галакторея, викликана високим рівнем пролактину, може спостерігатися у пацієнтів з пухлинами гіпофізу, порушеннями нервової регуляції, травмами грудей, гіпотиреозом, стресом або при прийомі деяких лікарських препаратів.
  3. Наявність новоутворень – внутрішньопротокової папіломи, фіброзно-кістозної мастопатії або ракової пухлини молочних залоз. У найбільш занедбаних випадках при онкопатологіях із сосків виділяється некротична маса, яка утворюється при розкладанні мертвих тканин.
  4. Ектазія молочних протоків – запальний процес, що розвивається на фоні вікових змін і найчастіше виникає у жінок у віці 40-45 років. Виникненню цієї патології сприяють гормональні розлади, травми, доброякісні та злоякісні пухлини у грудях.
  5. Травми грудей – супроводжуються кров’янистими або сукровичними виділеннями із сосків.
  6. Гінекомастія у чоловіків – патологічне розростання грудних залоз, викликане наявністю надлишкової ваги, онкологічними захворюваннями, гормональними порушеннями, генетичними мутаціями.

  Діагностика

  Точне встановлення діагнозу можливе лише після огляду мамолога та проведення низки досліджень. Лікар звертає увагу на такі особливості, як наявність патологічних виділень з однієї залози або з обох, колір та консистенцію рідини, умови, при яких вона виділяється. Під час огляду перевіряється наявність чи відсутність ущільнень у грудях шляхом проведення пальпації, а також наявність можливих змін відтінку шкіри, асиметрія молочних залоз. Мамолог опитує пацієнта: коли вперше з’явилися виділення, які інші скарги на здоров’я присутні, чи є вірогідність наявності вагітності. Необхідно розповісти спеціалісту про лікарські препарати, які ви приймаєте або приймали раніше.

  Для детального обстеження можуть бути призначені наступні дослідження:

  1. УЗД молочних залоз;
  2. Мамографія;
  3. Дуктографія;
  4. Лабораторний аналіз виділень із сосків;
  5. Визначення рівня пролактину у крові;
  6. При виявленні новоутворення – біопсія з подальшим цитологічним або гістологічним дослідженням біоматеріалу.

  Лікування у Спеціалізованому мамологічному центрі

  При патологічних виділеннях із сосків грудей лікування буває різним, адже й причини виникнення цього порушення різноманітні. Можуть застосовуватися:

  • Медикаментозна терапія, спрямована на усунення інфекції та запального процесу – при маститі.
  • Гормональна терапія – при лікуванні ендокринних розладів, що призводять до підвищення рівня пролактину, при ектазії молочних протоків.
  • Хірургічне лікування маститу – розтин абсцесу, санація.
  • Операції з видалення внутрішньопротокових папілом, інших доброякісних новоутворень чи злоякісних пухлин.
  • Різні методики лікування раку – хіміотерапія, променева терапія, таргетна та імунотерапія.

  Потрібно розуміти, що звернення до спеціаліста є обов’язковим у будь-якому випадку, коли з’являються виділення із сосків без вагітності та лактації, а також при зміні відтінку виділень та появі інших симптомів хвороб у вагітних та годуючих жінок. Це порушення не можна залишати без уваги, адже воно проявляється при багатьох небезпечних хворобах. Будь-яка патологія, яку не почали лікувати на ранніх стадіях, може призвести до дуже серйозних наслідків – необхідності проведення операції, повного видалення молочної залози, загрози розвитку сепсису.

  Запис на візит до центру

   •  

   При найперших симптомах захворювань молочних залоз, зокрема при виділеннях з сосків, запишіться на консультацію до мамолога у Спеціалізованому мамологічному центрі у Києві. Запис проводиться за телефоном, а також за допомогою форми на нашому сайті.