Обов'язкове поле
Діагностична лапароскопія
Діагностична лапароскопія – це метод обстеження, під час якого за допомогою мініатюрної камери обстежуються внутрішні органи та порожнина тіла, може проводитися біопсія. Пройти процедуру та отримати найточніші результати дослідження можна у Спеціалізованому мамологічному центрі (СМЦ).
Показання до проведення діагностичної лапароскопії
Лапароскопія діагностична дозволяє точно оцінити стан органів, коли неінвазивні методи (УЗД, КТ, МРТ) недостатньо інформативні. Вона може поєднуватися з лапароскопічною операцією, коли лікар не лише уточнює діагноз, але й проводить видалення новоутворення, кісти, спайки, відновлення цілісності органу тощо.
У гінекології така процедура може проводитися за наступними показаннями:
- Діагностика хронічного болю – виконується, якщо пацієнтка скаржиться на постійні болісні відчуття в області малого таза, але їх причину не вдається з’ясувати за допомогою інших методів.
- Діагностика запальних процесів – необхідна для оцінки поширеності та вираженості запалення, виявлення його ускладнень.
- Діагностична лапароскопія маткових труб – допомагає перевірити їх цілісність і прохідність, що може бути порушена через гідросальпінкс, піосальпінкс, наявність спайок та призводить до жіночого безпліддя.
- Діагностична лапароскопія ендометріозу – дозволяє виявити вогнища розвитку патологічного процесу і надалі видалити їх.
- Необхідність проведення біопсії (взяття зразка тканин для гістологічного дослідження у лабораторії) або взяття біологічних рідин для аналізу.
- З’ясування причин безпліддя, виявлення набутих патологій та вроджених аномалій статевих органів, що не візуалізуються за допомогою інших досліджень.
Протипоказання
Лапароскопію для діагностики не можна застосовувати, якщо є протипоказання:
- Важкі хронічні захворювання;
- Наявність інвазивного раку;
- Гострі запальні процеси;
- Шоковий стан пацієнтки;
- Перитоніт;
- Порушення зсідання крові;
- Наявність спайок, які унеможливлюють проведення процедури.
Переваги діагностичної лапароскопії
Завдяки діагностичній лапароскопії в гінекології, можна:
- Встановити точний діагноз – як за рахунок огляду, так і за рахунок гістологічного дослідження відібраного матеріалу;
- З’ясувати причини безпліддя, хронічного тазового болю та інших порушень, які не вдалося діагностувати за допомогою інших методів;
- Обрати правильні методи лікування;
- Уникнути ускладнень захворювання;
- За потреби – відразу провести хірургічні маніпуляції;
- Швидко відновитися після процедури.
У статті співробітника Університету Святого Йосифа (Бейрут, Ліван) зазначається, що лапароскопія є ідеальним методом для діагностики трубних і перитонеальних аномалій у пацієнток з нез’ясованими причинами субфертильності.
Підготовка до проведення лапароскопії
Перед діагностикою внутрішніх органів методом лапароскопії необхідно здати кілька аналізів крові (на інфекції, для перевірки порушень зсідання крові, загальноклінічний аналіз), зробити аналіз сечі, пройти УЗД органів малого таза, ЕКГ. Повний перелік обстежень надає лікар під час консультації. Необхідно проконсультуватися з анестезіологом, а за потреби – з терапевтом чи спеціалістами вузького профілю, якщо у пацієнтки є хронічні захворювання.
Упродовж кількох днів перед процедурою не можна приймати антикоагулянти (попередньо це обговорюється з лікарем), вживати алкоголь, їжу, яка провокує метеоризм. Лапароскопія для діагностики захворювань проводиться натщесерце.
Як проводиться діагностична лапароскопія
Обстеження за допомогою діагностичної лапароскопії проводиться наступним чином:
- Застосовується загальний наркоз або епідуральна анестезія;
- Здійснюється прокол внизу живота, через який вводиться вуглекислий газ до порожнини тіла, щоб лікар міг вільно виконувати потрібні маніпуляції;
- Вводяться інструменти для проведення діагностики, камера для візуального обстеження;
- Після отримання необхідної інформації про стан органів інструменти прибирають, частина газу виходить з організму (його залишки вийдуть самостійно за кілька днів).
Відновлення після діагностичної лапароскопії
Лікар СМЦ детально проінструктує, що потрібно робити після діагностичної лапароскопії. Зокрема, необхідно:
- Тимчасово відмовитися від статевого життя;
- Утриматися від фізичних навантажень;
- Не вживати їжу, яка стимулює газоутворення;
- Не вживати алкоголь;
- Утриматися від купання у водоймах, відвідування сауни, лазні, басейну, приймання ванни.
Можливі ускладнення
Після лапароскопії зрідка виникають ускладнення:
- Травмування внутрішніх органів;
- Утворення грижі у місці проколу;
- Кровотеча;
- Газова емболія;
- Запалення.
Наші сильні сторони
Лікарі Спеціалізованого мамологічного центру мають багаторічний досвід успішного застосування діагностичної лапароскопії в хірургії при лікуванні гінекологічних захворювань. Експертність наших фахівців та інноваційне обладнання дозволяють нам допомагати пацієнткам навіть із найскладнішими клінічними випадками.
Щоб пройти діагностичну лапароскопію у СМЦ, потрібно записатися на прийом до гінеколога. Ви можете зателефонувати нам, скористатися формою онлайн-запису або написати повідомлення у чаті.