Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Еластографія: більш широкі можливості УЗ-діагностики!

  Еластографія: більш широкі можливості УЗ-діагностики!
  8 Березня 2024

  Еластографія: більш широкі можливості УЗ-діагностики!

  Ультразвукове дослідження, без сумніву, є одним з найважливіших методів діагностики у сфері мамології. Швидко, безболісно і без променевого навантаження можна отримати інформацію про стан молочних залоз – наявність чи відсутність запалення, новоутворень, скупчення рідини, виміряти розміри різних структур. Крім того, мамологи застосовують такий особливий режим ультразвукової діагностики, як еластографія. Що це таке і які переваги має – дізнайтеся з нашої статті.

  Що таке еластографія?

  Еластографія – це режим ультразвукової діагностики, при якому зображення різних складових органу утворюється за рахунок різниці їх пружності, жорсткості. Еластографія “відчуває” механічні властивості кожної структури у досліджуваній ділянці. Вони значно різняться у складових частин нашого тіла, а отже, з’являється можливість “побачити” внутрішню будову органу по-іншому. У цьому режимі стають видимими ті структури, які непомітні при звичайному УЗД.

  Спеціалісти порівнюють еластографію з пальпацією. Якщо казати зовсім простими словами, то цей режим дозволяє “промацати” тканини зсередини на відстані і виявити з-поміж структур більш та менш щільні, жорсткі складові. Наприклад, якщо новоутворення у молочних залозах відрізняється від навколишніх тканин за показником жорсткості, еластографія “побачить” його, і лікар отримає на екрані комп’ютера ультразвукової системи зображення пухлини.

  За допомогою цього режиму можна виявляти не тільки новоутворення, але й інші патологічні зміни тканин. Спеціалісти пояснюють це тим, що зміна умов, негативні фактори впливають на цитоскелет (внутрішній скелет клітини), речовини навколо неї, співвідношення різних біохімічних сполук, що робить тканини більш або менш пружними. Причому, еластографія здатна виявити такі зміни ще до появи симптомів захворювання. Цей режим застосовується для дослідження не тільки молочних залоз, але й печінки, передміхурової залози, щитоподібної залози.

  Захворювання молочних залоз та пружність тканин

  Фізіологічні (нормальні) та патологічні зміни у молочних залозах можуть впливати на пружність їх тканин. Під час захворювань коливання жорсткості є незбалансованими, Зокрема, в умовах ендокринних розладів або запалення зростає вміст колагену, який підвищує жорсткість живих структур. Ці зміни супроводжують розвиток мастопатії, утворення фіброаденом, і їх можна виявити за допомогою еластографії.

  Мамологи-онкологи відзначають особливу важливість еластографії у диференційній діагностиці доброякісних та злоякісних новоутворень. Визначені показники пружності тканин можуть допомогти краще зрозуміти особливості пухлини, обрати оптимальні методи лікування, прогнозувати ризик утворення метастазів. Під час росту злоякісної пухлини, по мірі поділу її клітин та збільшення розміру вона тисне на оточуючі тканини. Коли цей тиск перетинає критичну відмітку, злоякісні клітини починають потрапляти в оточуючі тканини. Спостереження показують, що жорсткість ракових пухлин більша, ніж у доброякісного утворення – фіброаденоми, що пояснюється більш високим вмістом клітин, щільним упорядкованим розташуванням колагенових волокон та розвитком лімфостазу, який призводить до підвищення тиску. Але значне збільшення ракової пухлини викликає некроз клітин в оточуючих тканинах, що призводить до зменшення тиску та поступового зниження жорсткості. А у фіброаденом великого розміру жорсткість зростає.

  Цікаво, що підвищена жорсткість тканин впливає на життєві процеси клітин: їх ріст, розвиток, поділ, здатність до природної запрограмованої загибелі, а також на взаємодію клітин між собою. Вивчення цих явищ є важливим для кращого розуміння перебігу онкопатологій, і попереду на нас чекає ще багато відкриттів у цьому напрямку. Але вже сьогодні еластографія дозволяє проводити більш точну діагностику різних патологій молочної залози.

  Еластографія - це режим ультразвукової діагностики

  Варто зазначити, що діагноз (у тому числі й рак молочних залоз) ставиться за результатами комплексної діагностики. Іншим високоінформативним дослідженням, яке допомагає остаточно визначити тип пухлини, є гістологічний аналіз. Зразок тканин для його виконання береться за допомогою біопсії.

  Запис на візит до центру

   •  

   УЗД з еластографією у Спеціалізованому Мамологічному Центрі

   У Києві пройти УЗД молочних залоз з еластографією можна у Спеціалізованому Мамологічному Центрі. Ми проводимо УЗ-діагностику за допомогою сучасного апарату Acuson S3000 і при необхідності застосовуємо режим еластографії для максимальної точності результатів. Записатися на обстеження у СМЦ можна на нашому сайті – за допомогою онлайн-заявки або повідомлення у чаті, а також за телефоном.