Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Чи варто відмовлятися від такої можливості?

  Чи варто відмовлятися від такої можливості?
  17 Квітня 2024

  Чи варто відмовлятися від такої можливості?

  У ХХІ столітті досягнення науки досягли небачених висот. Ми – свідки винаходів та відкриттів, які раніше знаходилися поза межами уяви та фантастичних вигадок. Ми із задоволенням користуємося гаджетами з неймовірними функціями для спілкування та розваг. Усуваємо практично будь-які недоліки зовнішності за допомогою операцій або процедур. Але ж чому ми забуваємо про більш прості, але такі необхідні речі, які вже давно були винайдені для піклування про власне здоров’я?

  Що пропонує сучасна мамологія для раннього виявлення раку?

  Перший апарат-мамограф GCR Senographe, призначений для рентгенографічного обстеження молочних залоз, був виготовлений у Франції більше ніж півстоліття тому – у 1965 році. Вже через 11 років Американською онкологічною спільнотою мамографія була рекомендована у якості скринінгового методу раннього виявлення раку грудей.

  За час існування мамографи були значно удосконалені. Тепер використовуються цифрові апарати, з низьким променевим навантаженням, з високою роздільною здатністю та чіткістю зображення. Наприклад, за допомогою мамографу AMULET Innovality, яким оснащений Спеціалізований Мамологічний Центр, вдається виявляти новоутворення розміром від 0,2 мм! Звісно, таку дрібну пухлину не помічає не тільки сама жінка, але й не може пропальпувати лікар під час огляду. А за результатами мамографії патологія буде виявлена, і надалі пацієнтці буде призначена подальша діагностика, а найголовніше – своєчасне лікування.

  Не менш важливим є ультразвукове дослідження. Вперше УЗД було застосовано для обстеження молочної залози у 1953 році, тоді під час діагностики було виявлено ракову пухлину розміром 7 мм. Згодом УЗ-дослідження почали широко застосовуватися для перевірки здоров’я грудних залоз – при хворобах та для профілактики раку молочних залоз. УЗД не чинить променевого навантаження на організм, що є дуже важливою перевагою, але повністю замінити мамографію цей метод не може, проте вони доповнюють один одного.

  Сьогодні використовуються удосконалені ультразвукові системи, з додатковими режимами (доплерографією, еластографією). У Спеціалізованому Мамологічному Центрі застосовується потужний німецький апарат Acuson S3000 з режимом еластографії. Він дозволяє виявити пухлини розміром від 1-2 мм – також на ранній стадії розвитку, яка зазвичай ніяк не проявляє себе. Це обладнання допомагає визначити не тільки наявність, положення, розмір, форму та особливості контурів пухлини, але й виміряти її щільність. Ця ознака є важливою для того, щоб відрізнити нормальні тканини молочної залози від патологічно змінених, а також провести диференційну діагностику між доброякісними та злоякісними новоутвореннями.

  Рання діагностика раку молочних залоз у Києві, мамографія та УЗД

  Чи користуються жінки такою можливістю?

  Найкращі результати лікування раку молочних залоз можна отримати саме у тому випадку, коли захворювання виявляється на найбільш ранній стадії, яка перебігає безсимптомно. Таким чином, лише профілактика – регулярні огляди мамолога та відповідні до віку інструментальні обстеження допомагають максимально убезпечити своє життя або подовжити його. Це проста та зрозуміла істина, але жінки так часто нехтують своїми можливостями…

  Незважаючи на те, що консультації лікаря-мамолога, УЗД та мамографія є доступними для широкого кола пацієнток, ще часто зустрічаються випадки пізнього виявлення раку, коли лікувати складніше, довше, дорожче, а шансів на успіх – менше.

  У розвинених країнах скринінгові обстеження для раннього виявлення раку молочних залоз все більше перетворюються на корисну звичку. То чому б нам всім не почати використовувати можливості, які пропонує сучасна медицина?

  Зважуємо “за” та “проти”

  Чому зазвичай жінки не проходять профілактичні обстеження молочних залоз? Втрата часу? Дорого? Небезпечно? Це не допоможе попередити рак? Мене не стосується?

  А тепер поглянемо на це з іншого боку:

  1. Профілактичне обстеження грудей у СМЦ можна пройти на один візит до медичного центру і без очікування у черзі. Погодьтеся, один раз на рік можна це собі дозволити навіть при напруженому графіку. А лікування раку триває місяцями та роками, і що пізніше він виявлений – то більше часу знадобиться.
  2. Вартість лікування раку молочних залоз, виявленого на ранній стадії, набагато менша, ніж боротьба із занедбаними формами раку.
  3. УЗД не чинить променевого навантаження на організм. А мамографія на сучасному апараті опромінює навіть менше, ніж флюорографія!
  4. На ранній стадії раку може бути достатньо квадрантектомії – коли видаляється тільки частина молочної залози з пухлиною. А на пізній стадії доводиться проводити мастектомію – повністю видаляти молочну залозу. І це у випадку, якщо на той момент рак є операбельним.
  5. Ризик захворіти на рак молочної залози – приблизно 1:8. А знизити його до нуля не вдається навіть за рахунок здорового способу життя. Це сумна статистика, і вона каже про те, що ця проблема все ж таки стосується кожного з нас.

  Тож, скринінгові обстеження на рак молочних залоз потребують від нас малого, але дають стільки переваг.

  Запис на візит до центру

   •  

   Не втрачайте дорогоцінний час!

   Прямо зараз ви можете записатися на профілактичне обстеження у Спеціалізованому Мамологічному Центрі, яке включає консультацію мамолога та УЗД або мамографію (відповідно до вашого віку). Ми пропонуємо вам проходити скринінг під контролем кращих спеціалістів, із застосуванням високоточного обладнання, комфортно, швидко та безпечно. Запис на діагностику проводиться за телефоном або на сайті – у чаті та за допомогою заявки.