Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Мамографія при підозрі на рак молочної залози!

  Мамографія при підозрі на рак молочної залози!
  6 Березня 2024

  Мамографія при підозрі на рак молочної залози!

  Коли при самообстеженні або під час огляду мамолога у молочній залозі виявляється новоутворення, лікар обов’язково призначає різні види досліджень, які допоможуть встановити точний діагноз. Звісно, у такій ситуації у жінок виникає маса запитань, зокрема – щодо кожного з призначених методів обстежень: навіщо проводиться, яку інформацію може дати, які його особливості. Зараз спробуємо розібратися, як допомагає у діагностиці раку мамографія.

  Найважливіше про мамографію

  Мамографія – це рентгенологічне дослідження молочних залоз. Її виконують за допомогою мамографу, що генерує рентгенівські промені, які проходять крізь тканини грудей та утворюють зображення на плівці або фіксуються комп’ютером – у цифрових моделей. На знімках жирова тканина грудей має вигляд чорних плям, а залозиста, фіброзна тканина та новоутворення відображаються білим кольором, яскравість зображення кожної структури залежить від її щільності. ММГ дозволяє визначити положення пухлини, їх кількість, форму, однорідність, особливості контурів.

  З мамографією на певному етапі свого життя стикається практично кожна жінка, адже вона входить до складу профілактичного обстеження, призначеного для раннього виявлення раку молочних залоз. Багатьох пацієнток лякає той факт, що під час цього обстеження груди опромінюються рентгенівськими променями. Але рівень опромінення у сучасних мамографів є низьким та безпечним для здоров’я, якщо таке обстеження виконується з рекомендованою частотою.

  Коли мамографія призначається при підозрі на рак

  При наявності підозрілих симптомів у пацієнтки (ущільнення у грудях, відчуття розпирання, втягування соска, виділення з молочних залоз, зміна поверхні та кольору шкіри) мамолог проведе огляд, пальпацію та опитування про виявлені ознаки хвороби. Також уточнюється сімейний анамнез – чи не був раніше рак молочних залоз виявлений у родичів. Далі можуть призначатися такі обстеження:

  • Мамографія та/або УЗД молочних залоз з регіонарними лімфатичними вузлами;
  • Біопсія з гістологічним дослідженням взятого зразка тканини;
  • При необхідності – імуногістохімічне дослідження, аналізи крові на гормони та інші.

  Для більш ретельного обстеження може проводитися мамографія з томосинтезом, під час якої робляться пошарові рентгенографічні знімки грудей. При наявності відповідних показань пацієнтку направляють на КТ або МРТ.

  Що стосується вибору досліджень між мамографією та УЗД. Мамографія краще “бачить” новоутворення при низькій мамографічній щільності грудей (коли переважає жирова тканина, зазвичай, це у віці після 35-40 років). УЗД більш інформативне при високій щільності молочних залоз, у більш молодому віці. Кожен з цих методів має свої особливості, і вони доповнюють один одного у рамках комплексної діагностики. Тому не слід дивуватися, якщо лікар призначить обидва ці обстеження.

  Які ознаки на знімках вказують на злоякісність пухлини

  У результатах мамографії визначається категорія за шкалою BI-RADS:

  • 0 – потрібне дообстеження через неповноту інформації, неможливо дати достовірне заключення;
  • 1 – новоутворення не виявлені;
  • 2 – виявлені доброякісні зміни;
  • 3 – виявлені зміни, вірогідно, доброякісного характеру;
  • 4 – є підозра на злоякісність виявленого новоутворення (цю категорію можуть поділяти на підкатегорії, у залежності від вірогідності наявності онкопатології);
  • 5 – виявлені зміни характерні для злоякісного новоутворення;
  • 6 – виявлено онкопатологію (верифікований рак).

  Ракові пухлини можуть мати різну форму, характер контурів та показники однорідності. Серед рис, характерних для злоякісного новоутворення, – нечіткість контурів, наявність “променів”, які розходяться від основної частини пухлини. Але для кожного типу раку властиві свої особливості.

  Правильно розшифрувати знімок та отримати максимум цінної для діагностики інформації може тільки спеціаліст! Не намагайтеся самостійно робити висновки, адже при інтерпретації необхідне знання анатомії молочних залоз на високому рівні, розуміння вікових та інших індивідуальних особливостей пацієнтки. Крім того, результат мамографії – не єдине обстеження, яке потрібно буде пройти для встановлення остаточного діагнозу.

  Мамографія при підозрі на рак молочної залози

  Мамографія у Спеціалізованому Мамологічному Центрі

  У СМЦ висока точність результатів діагностики забезпечується, завдяки досвіду наших спеціалістів, а також використання якісного обладнання – AMULET Innovality 3D, з можливістю проведення мамографії з томосинтезом. Ви можете бути впевнені, що діагностична процедура буде виконана з дотриманням всіх стандартів та рекомендацій, і результати будуть інтерпретовані на належному рівні. При необхідності лікар мамолог-онколог призначить інші види обстежень, які допоможуть встановити точний діагноз. У першу чергу, це біопсія, яка дозволить взяти зразок тканини для гістології і визначення типу новоутворення.

  Запис на візит до центру

   •  

   Не втомлюємося повторювати: шанси на повне вилікування від раку набагато вищі, якщо він виявлений на початкових стадіях. Тож неодмінно запишіться на прийом, якщо помітили підозрілі симптоми. А ще краще – проходьте профілактичні огляди у СМЦ. Записатися на консультацію до лікаря та діагностику можна за допомогою заявки на сайті, у чаті або за телефоном.