Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Як консультація онколога рятує життя

  Як консультація онколога рятує життя
  9 Липня 2024

  Як консультація онколога рятує життя

  Більшість людей вважає, що за відсутності виражених симптомів раку (болю, пухлини, що прощупується) консультація онколога їм не потрібна. Але це не так. Існує багато причин для візиту до лікаря цієї спеціальності. Важливо розуміти, що вчасний запис на прийом до онколога без перебільшення здатний врятувати життя. Чому так – розповідають лікарі-онкологи Спеціалізованого мамологічного центру у Києві, які мають багаторічний досвід діагностики та лікування онкології.

  Рак починається непомітно

  Якщо в організмі з’являється ракова пухлина, вона може протягом більш-менш тривалого часу ніяк не проявляти себе. Порушення функцій ураженого органа виникають, коли новоутворення сягає достатньо великих розмірів, щоб стискати тканини. Біль та дискомфортні відчуття починають турбувати, коли зростає тиск на нерви та кровоносні судини. І вже на більш занедбаних стадіях людина може помітити збільшення лімфовузлів, на які поширився злоякісний процес. При метастазуванні в інші органи розвиваються відповідні порушення життєвих функцій. Таким чином, біль, слабкість, втрата ваги та інші симптоми, які асоціюють з раком більшість людей – це далеко не перші його прояви, при їх появі візит до онколога має бути терміновим. Але краще, якщо консультація відбудеться ще до настання занедбаних стадій.

  Самостійно відрізнити ракову пухлину від доброякісної неможливо

  В організмі людини виникають не тільки злоякісні, але й доброякісні пухлини, які не проростають у навколишні тканини, не метастазують та не загрожують життю. Проте, розрізнити їх між собою неможливо без професійної діагностики. Наприклад, фіброаденому не можна відрізнити від раку молочної залози шляхом промацування грудей у домашніх умовах, а рак шкіри “маскується” під родимки чи родимі плями. Однак, не варто недооцінювати й самообстеження у домашніх умовах: воно допомагає виявити новоутворення, яке вже з’явилося, та зрозуміти, що потрібно негайно записатися на прийом до онколога. Коли ви звернетеся до лікаря, за необхідності він призначить відповідні дослідження, зокрема – біопсію з гістологічним аналізом зразка тканини, яка дозволить точно визначити тип пухлини.

  Консультація онколога, діагностика раку у Києві

  Найвищі шанси вилікувати рак – на ранніх стадіях

  Боротися з хворобою, коли пухлина поширилася на сусідні та віддалені органи – важко. Але на найбільш ранніх стадіях шанси на повне виліковування високі. Наприклад, при раку молочних залоз, виявленому на першій стадії, шанси на одужання при правильному лікуванні сягають понад 90%. Навіть при одному з найбільш агресивних видів онкології – меланомі – рання діагностика рятує життя.

  Завдяки вчасному виявленню хвороби, у пацієнта з’являється можливість побороти хворобу із застосуванням більш щадних методів. В окремих випадках онкологи приймають рішення на користь органозберігаючих операцій (зокрема, при раку грудей), без необхідності повного видалення органу. Але така сприятлива ситуація можлива саме на ранніх стадіях онкології. По мірі прогресування хвороби зростає вірогідність розростання пухлини та метастазування, ризик рецидиву, і орган доводиться видаляти повністю, щоб максимально убезпечити життя.

  При лікуванні раку необхідні правильні та швидкі дії

  Швидкість прогресування захворювання залежить від типу пухлини та багатьох інших факторів. Скільки саме часу пройде до настання занедбаних стадій – точно передбачити неможливо. Тому час, який є, слід використовувати максимально ефективно. А для цього потрібно не тільки звертатися по допомогу якомога раніше, але й серйозно ставитися до вибору лікаря-онколога.

  Коли потрібно записатися на консультацію до онколога?

  Оскільки найефективніше лікування можливе на ранніх стадіях онкології, коли вона ще не проявляється симптомами, найвищі шанси на повне вилікування дає регулярне проходження скринінгу – профілактичних обстежень. Тобто, щоб убезпечити своє життя, потрібно проходити консультації онколога, коли ще нічого не турбує. Під час першого візиту лікар визначить рівень ризику у вашому випадку (він залежить від спадкової схильності, способу життя, професійних шкідливостей тощо) і вам буде рекомендований оптимальний графік подальших обстежень. Тобто ви дізнаєтеся, з яким інтервалом варто проходити огляди, щоб не пропустити появу захворювання і вчасно почати лікування при необхідності.

  Запис на прийом до онколога не можна відкладати, якщо ви вже помітили підозрілі симптоми:

  1. Пухлину, яка прощупується;
  2. Незвичні плями чи вузлики на шкірі або слизових оболонках, виразки;
  3. Збільшення лімфатичних вузлів;
  4. Інші симптоми, які залежать від місця розташування новоутворення (виділення із соска, кровотечі між менструаціями тощо).

  Консультація онколога у Києві

  Де краще пройти консультацію онколога у Києві?

  Пацієнти, які бажають записатися на прийом, часто запитують на форумах – де проконсультуватися з кращим онкологом Києва. Якщо вам потрібна допомога висококваліфікованих лікарів, запрошуємо вас до Спеціалізованого мамологічного центру, у якому:

  • Проводяться консультації онколога-мамолога, онколога-гінеколога, онкодерматолога;
  • Виконується комплексна діагностика раку із застосуванням сучасних методів, високоточного обладнання;
  • Діагностика та лікування проводяться за протоколами, схваленими європейськими та американськими лікарями-онкологами;
  • Обстеження проходить у спокійній, сприятливій атмосфері, без очікування у чергах, у зручний для вас час.

  Запис на візит до центру

   •  

   Запис на прийом до онколога у СМЦ проводиться за телефоном, за допомогою заявки на сайті або у чаті. Перевірте своє здоров’я вже сьогодні, щоб зберегти його на довгі роки.