fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Жировий некроз молочної залози!

  Жировий некроз молочної залози!
  3 Жовтня 2023

  Жировий некроз молочної залози!

  Жировий некроз молочної залози – це патологія, симптоми якої легко сплутати з проявами раку. Але вона не пов’язана з розвитком злоякісного захворювання. Це наслідок травм або впливу інших несприятливих факторів на жирову тканину, що призводять до її руйнування. На місці некрозу розвиваються рубці, відбуваються фіброзні зміни, може утворюватися кіста, іноді запалення поширюється на значній ділянці. Щоб поставити точний діагноз і відрізнити жировий некроз від ракової пухлини, потрібно звертатися за допомогою до мамолога і проходити обстеження.

  Як і чому розвивається жировий некроз?

  Жировий некроз, який також називається стеатонекрозом, ліпогранульомою, олеогранульомою або стеариновою бляшкою, відбувається, коли у молочній залозі масово гинуть клітини жирової тканини – ліпоцити. Спочатку розвивається запальний процес, а потім відбуваються фіброзні зміни у тканинах. Таке явище може виникати через:

  • Перенесені травми молочної залози;
  • Наслідки хірургічного втручання;
  • Опромінення під час променевої терапії;
  • Швидку втрату ваги тіла;
  • Порушення кровопостачання у тканинах після перенесеної інфекційної хвороби;
  • Або з нез’ясованих причин.

  Найчастіше патологія виникає у молодих жінок (до 35-річного віку), які мають груди великого розміру, з високим вмістом жирової тканини. Але випадки жирового некрозу зафіксовані навіть у чоловіків, хоча й трапляються зрідка.

  Симптоми жирового некрозу молочної залози

  У деяких випадках, при невеликих вогнищах жирового некрозу молочної залози, патологія розвивається безсимптомно, жінка не відчуває жодного дискомфорту. Наявність олеогранульоми може стати дивною звісткою під час профілактичного обстеження або при зверненні до мамолога при появі інших скарг на здоров’я молочної залози.

  Але зазвичай розвиток ліпогранульоми супроводжується наступними симптомами:

  1. Поява ущільнення у тканинах молочної залози;
  2. При запаленні можуть виникати біль, збільшення регіонарних лімфатичних вузлів, можливе підвищення температури тіла та погіршення самопочуття;
  3. Поява синця на шкірі над ділянкою некрозу;
  4. Бугристість та втягнення шкіри, соска;
  5. Деформація молочної залози.

  Звісно, що такі прояви лякають жінку і викликають підозри щодо розвитку раку молочної залози. Сам по собі жировий некроз є доброякісною патологією. Але за відсутності лікування він може викликати значне поширення запального процесу на оточуючі тканин, приєднання інфекції, яка потім здатна поширюватися по організму, призводити до запалення легень. Іноді утворюються абсцеси, виразки, свищі. Найправильніший крок у цьому випадку – термінове звернення до лікаря-мамолога, адже тільки комплексна діагностика допоможе розібратися, чи є привід для хвилювань і що варто робити далі.

  Діагностика

  Для діагностики проводиться мамографія, УЗД, МРТ з контрастуванням. Під час обстеження при наявності жирового некрозу у молочній залозі може виявлятися поодиноке округле чи дископодібне утворення (при вогнищевій формі захворювання) або кілька ділянок некрозу одночасно (при дифузно-вогнищевий формі).

  Ця патологія має певні стадії свого розвитку від оборотних змін до формування рубця. Крім того, для точної постановки діагнозу проводиться біопсія з подальшим цитологічним або гістологічним дослідженням. Це ефективний метод обстеження, який дозволяє відрізнити доброякісні та злоякісні новоутворення, уточнити їх вид та особливості. Консультацію мамолога і швидке комплексне обстеження молочної залози з гарантією точності результатів у Києві можна пройти у Спеціалізованому Мамологічному Центрі.

  Лікування жирового некрозу у СМЦ

  Олеогранульоми не піддаються консервативному лікуванню. Невеликі вогнища жирового некрозу можна не лікувати, а тільки спостерігати за їх подальшим розвитком. Для повного усунення патологічного процесу необхідно провести хірургічне видалення ділянки некрозу. Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру завжди віддають перевагу органозберігаючим операціям, якщо є така можливість, немає протипоказань. Повне видалення молочної залози (мастектомія) проводиться лише у занедбаних випадках, з великим поширенням запального процесу, який загрожує здоров’ю та життю пацієнтки. У решті випадків необхідна секторальна резекція – видалення ділянки тканин, які піддалися некрозу, а також певної кількості здорових тканин, які межують з нею.

  Запис на візит до центру

   Якщо ви помітили у себе будь-які симптоми захворювання молочних залоз – відразу зверніться до професіоналів. Наші висококваліфіковані спеціалісти встановлять точний діагноз і оберуть оптимальний спосіб лікування. Крім того, у нас можна регулярно проходити профілактичні обстеження, щоб вчасно виявляти патології на ранніх стадіях розвитку і попереджати появу ускладнень. Запис на прийом до мамолога у СМЦ проводиться за телефоном, вказаним на нашому сайті, або за допомогою послуги зворотного дзвінка.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги