fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Як зупинити лактацію?

  Як зупинити лактацію?
  3 Травня 2023

  Як зупинити лактацію?

  Завершення грудного вигодовування – критичний момент для малюка і його мами. Жінкам складно визначитися, коли саме це варто зробити, і вони часто стикаються з низкою проблем із грудьми – молоко продовжує прибувати, молочні залози набрякають, виникає мастит, підвищується температура. Чи можна зупинити лактацію без ускладнень? Можна, якщо дотримуватися порад від мамологів.

  Коли варто припиняти грудне вигодовування?

  Будемо відверті, тривале грудне вигодовування витримують не всі жінки. Воно накладає певні обмеження на харчування та спосіб життя, груди у цей час вимагають максимум уваги та ретельного догляду. Тому, якщо лактація не припиняється сама по собі, через кілька місяців жінка замислюється: а скільки ще продовжувати?

  Незважаючи на складнощі, грудне вигодовування має головний безперечний плюс: завдяки йому малюк отримує повноцінне харчування, а до того ж – ще й пасивний імунітет. Протягом якого часу потреба у материнському молоці є критичною для дитини – питання складне. Більшість спеціалістів радить годувати немовля грудьми мінімум упродовж 3-6 місяців, а оптимально – 1-2 роки.

  Спеціалісти не рекомендують припиняти грудне вигодовування:

  1. Якщо малюк захворів;
  2. Коли прорізуються зуби;
  3. Якщо дитина стала неспокійною, погано засинає;
  4. Під час стресових ситуацій (переїзд, подорож);

  У реальному житті виходить так, що при тривалому годуванні, близько року й більше, у багатьох жінок не виникає проблем із завершенням лактації. У раціоні дитини грудне молоко поступово заміщується прикормом. Зменшується потреба – знижується й активність утворення грудного молока. Кількість годувань поступово доходить до одного на добу, малюк рідше проявляє інтерес до нього. При такому поступовому завершенні лактації після останнього годування іноді взагалі не виникає ніяких проблем, навіть припливів молока і дискомфорту у грудях. Хоча й при цьому ідеальному розвитку подій потрібно проконсультуватися з мамологом, щоб перевірити стан молочних залоз.

  Що допоможе зупинити лактацію без ускладнень?

  Якщо молоко активно утворюється, але з певних причин (захворювання, вихід на роботу) жінці потрібно зупинити лактацію, їй слід дотримуватися таких порад:

  1. Кількість годувань на добу поступово зменшують, замінюючи їх на прикорм (або дитячу суміш, якщо прикорм давати ще зарано);
  2. Не слід сціджуватися (лише у тих випадках, коли є загроза лактостазу, і лише настільки, щоб усунути дискомфорт);
  3. Жінці варто зменшити вживання рідини, щоб зменшити активність виділення молока (але при цьому потрібно слідкувати за самопочуттям, щоб не допустити зневоднення організму);
  4. Не слід вживати продукти та пити напої, які стимулюють лактацію (наприклад, лактогенні трав’яні чаї, бульйони, сир, горіхи);
  5. Для пригнічення лактації використовувати чай з мятою та шавлією.

  Припинити грудне годування легше, якщо жінка вчасно вводить прикорм і урізноманітнює раціон дитини, з урахуванням рекомендованого графіку та порад педіатра.

  Якщо ви бажаєте завершити лактацію правильно, без помилок, які можуть призвести до лактостазу, запалення, та інших проблем, зверніться за консультацією до мамолога. Лікар оцінить поточний стан здоров’я молочних залоз, і йому можна задати питання щодо різних підходів до зупинення грудного годування, безпечності тих чи інших рекомендацій, які люблять давати родичі або подруги. Серед них є чимало шкідливих порад (наприклад, щільне перев’язування грудей, яке призводить до застою молока, маститу та травм молочних залоз).

  Екстренне припинення лактації

  Грудне вигодовування може бути протипоказаним (наприклад, через туберкульоз, злоякісні пухлини, тяжкі хвороби внутрішніх органів матері або при непереносимості лактози у малюка). У цьому випадку молодій мамі призначають спеціальні препарати, які швидко (за 1-2 доби) припиняють виділення пролактину, відповідального за лактацію.

  Цей варіант може здатися дуже зручним, але він має небезпечні побічні ефекти. Такі препарати впливають на гіпофіз, який впливає не лише на лактацію, але й на весь гормональний фон організму. Тому після прийому таблеток можливі приступи головного болю, запаморочення, коливання артеріального тиску, нудота, висипання, судоми та багато інших порушень, включаючи негативний вплив на нервову систему. Особливо небезпечне їх використання, якщо у жінки є протипоказання – захворювання серця, легень, печінки, або якщо вона приймає деякі інші препарати. Отже, застосування таких таблеток на власний розсуд та без вагомої причини неприпустиме, без ризику для здоров’я та життя їх може призначити тільки лікар.

  З ким порадитися щодо припинення лактації?

  У цей складний для матері і дитини момент важливу роль має допомога кваліфікованого спеціаліста. Проконсультуватися з мамологом, щоб без ускладнень завершити грудне вигодовування, можна у Спеціалізованому Мамологічному Центрі.

  Досвід наших працівників допомагає їм швидко і правильно оцінювати ситуацію, щоб надати ефективну консультативну допомогу, а якщо знадобиться – то й медичну. Завдяки передовому діагностичному обладнанню мамологи у СМЦ можуть відразу перевірити наявність патологій молочних залоз, якщо є відповідні підозри.

  Якщо ви зараз годуєте дитину грудьми, зверніться до спеціаліста заздалегідь, щоб поступово і правильно завершити лактацію. А у випадку, якщо ви вже намагаєтеся
  зупинити годування, і у вас виникли симптоми лактостазу, маститу, підвищення температури, відвідайте мамолога у терміновому порядку.

  Запис на візит до центру

   Запишіться на прийом у зручний для вас час.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги