Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру

  Запис на прийом

  Проблеми щитовидної залози

  Проблеми щитовидної залози
  13 Березня 2021

  Проблеми щитовидної залози

  Щитовидка “маленька”, “рихла”, “ніби побита міллю”, “дуже збільшена”, “багато вузлів або кіст”, щитовидка “палає” під час доплерографії…

  Довгоплановане УЗД, нарешті, зроблено, для простоти озвучені не медичні терміни, але все ж нічого не зрозуміло. Зрозуміло одне – потрібно “дотягнути” до консультації ендокринолога, а інтернет тим часом видає ту ще інформацію про орган, який відповідає за все!

  Одразу варто зазначити те, що ми живемо у світі, де практично всі проблеми, пов’язані з щитовидною залозою, вирішуються.

  Коротка інструкція:

  • Виявлені на УЗД зміни в структурі не дають уяви про те, як щитовидна залоза працює. Є лише побічні ознаки того, що функція може бути порушена.
  • Скарги та порушення в роботі організму залежать від роботи щитовидної залози, а не від того, як вона виглядає. Вона може виглядати “так собі”, але досить добре працювати.
  • Самі по собі структурні зміни без порушення функції можуть викликати тільки локальні скарги, які в тому числі залежать від типовості розташування щитовидної залози.
  • Вузли в щитовидній залозі підлягають оцінці на предмет “хороші – погані”. Результати пункційної біопсії – відповідь на питання. Не всі вузли підлягають біопсії. Існують відповідні критерії.
  • З лабораторних обстежень є тільки один специфічний маркер раку щитовидної залози – кальцитонін. Але він змінюється тільки при певному виді – медулярному раці, який досить рідко зустрічається.

  Таким чином, діагноз складається із двох частин – структура та функція. Друга частина – про скарги, адже щитовидна залоза відповідає за метаболізм, тобто дійсно “за все”. Тиреоїдна (“щитовидна”) панель лабораторних аналізів досить об’ємна. При правильній інтерпретації можна отримати повну картину роботи системи “щитовидна залоза – організм”. Не завжди справа в самій щитовидній залозі!