fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Імуногістохімічне дослідження при раку молочної залози!

  Імуногістохімічне дослідження при раку молочної залози!
  26 Вересня 2023

  Імуногістохімічне дослідження при раку молочної залози!

  Імуногістохімічне дослідження (ІГХ) – сучасний високоінформативний метод дослідження, який застосовується при обстеженні пацієнтів, хворих на рак молочної залози. Він дозволяє виявити особливі білкові структури (рецептори) клітин новоутворення, за наявністю та кількістю яких визначається гормонорецепторний статус пухлини – залежність її розвитку від гормонів, ступінь агресивності хвороби. За отриманими результатами лікар може визначити прогноз, обрати оптимальні методи лікування, доцільність призначення гормональної, таргетної терапії, хіміотерапії та не гаяти час на застосування методів, які точно не підходять у даному клінічному випадку. Виконати імуногістохімічне дослідження можна у Спеціалізованому Мамологічному Центрі.

  Як проводиться імуногістохімічний аналіз?

  Для виконання цього аналізу використовується фрагмент новоутворення, отриманий за допомогою трепан-біопсії або при проведенні операції з частковим чи повним видаленням пухлини. Вилучені тканини обробляють консервуючими розчинами та розрізають на дуже тонкі шари. Зразки вивчають під мікроскопом, щоб визначити гістологічні особливості новоутворення. На зрізи наносять розчини антитіл (одного або декількох, у залежності від цілей дослідження), здатних приєднуватися до певних рецепторів клітин пухлини. При контакті рецепторів з міченими антитілами за допомогою мікроскопу можна спостерігати флуоресценцію. За зміною забарвлення зразка, інтенсивністю флуоресценції визначають, чи є у досліджуваному фрагменті тканини рецептори до таких антитіл, і який відсоток клітин їх мають.

  У Спеціалізованому Мамологічному Центрі можна виконати аналіз з виявленням рецепторів до 4 антитіл:

  • ER та PR – рецептори до гормонів: естрогену та прогестерону. Пухлини, які мають їх, ростуть під впливом жіночих статевих гормонів.
  • Her2/new – рецептор другого типу до людського епідермального фактору росту – речовини, яка у нормі міститься у плазмі та деяких формених елементах крові, слині, молоці, сечі і стимулює поділ епідермальних клітин. Пухлини з таким рецептором можуть рости швидше, ніж за його відсутності.
  • Ki67 – білок, синтез якого активізується у клітинах пухлини молочної залози під час їх поділу. Високий вміст цього маркеру вказує на високу проліферативну активність, агресивний перебіг онкологічного захворювання.

  Можливе проведення дослідження із визначенням всіх перерахованих показників або тільки одного чи двох з них.

  Що означають результати ІГХ

  Результати імуногістохімічного дослідження інтерпретують наступним чином:

  • Визначення чутливості пухлини до стероїдних гормонів. Визначається відсоток клітин, які піддалися забарвленню розчином з антитілами, а також інтенсивність флуоресценції, і ці параметри оцінюються за відповідними шкалами (перший показник – від 0 до 5, другий – від 0 до 3), розраховується сума балів. Якщо результат складає від 0 до 2, пухлина вважається нечутливою до впливу гормонів, від 3 до 8 – чутливою. У другому випадку доцільним є призначення гормональної терапії. Призначаються препарати, що зв’язуються з рецепторами клітин пухлини, як жіночі гормони, але не викликають росту новоутворення і одночасно перешкоджають природним гормонам стимулювати збільшення пухлини.
  • Визначення наявності рецепторів Her2/new. Інтенсивність забарвлення зразка оцінюється за шкалою від 0 до +3. Негативними вважаються результати 0 та +1. Якщо показник складає +3, результат є позитивним, і він свідчить про доцільність таргетної терапії. Результат +2 не дозволяє зробити висновків щодо рецепторного статусу, можливе призначення додаткових досліджень.
  • Визначення індексу проліферативної активності (за рівнем Ki-67). Показник (і, відповідно, ступінь агресивності онкологічного захворювання) вважається низьким при значенні показника менше 15%, середнім – при 16-30%, високим – при 30% та більше. При високому рівні маркера зростає доцільність проведення курсу хіміотерапії.

  Результати імуногістохімічного дослідження розглядають з урахуванням анамнезу пацієнта і результатів інших обстежень. Правильно інтерпретувати отримані дані можуть тільки кваліфіковані спеціалісти, тому не слід намагатися робити висновки самостійно, цю справу варто довірити лікарям.

  Якщо відбувається рецидив онкологічного захворювання або розвиваються нові пухлини внаслідок метастазування, ІГХ-статус цих новоутворень може відрізнятися від показників першої виявленої пухлини. Отже, і методи лікування у такому випадку будуть іншими.

  ІГХ у Спеціалізованому Мамологічному Центрі

  Цінність результатів імуногістохімічного дослідження залежить від компетентності лікарів, які збирають біоматеріал, а також від професіоналізму співробітників лабораторії, які проводять обробку та вивчення зразка. У Спеціалізованому Мамологічному Центрі забезпечені всі необхідні умови для отримання точних результатів обстеження. Наші лікарі суворо дотримуються технології проведення біопсії та збору біологічного матеріалу під час операцій. Дослідження біоптату проводиться у сертифікованих лабораторіях-партнерах нашого центру.

  Запись на визит в центр

   Лікарі СМЦ уважно ставляться до інтерпретації результатів кожного дослідження, ретельно вивчаючи всі особливості клінічного випадку. Завдяки застосуванню ІГХ та інших методів діагностики, спеціалісти підбирають оптимальні методи лікування, які дозволяють подовжити життя і підвищити його якість, уникнути застосування препаратів та лікувальних процедур, які не підходять пацієнту. Дізнатися більше про діагностику раку молочної залози можна під час консультації. Зателефонуйте нам, щоб записатися на прийом до лікаря, обравши зручний час для відвідування клініки.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги