fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Поговоримо про гормони!

  Поговоримо про гормони!
  29 Жовтня 2022

  Поговоримо про гормони!

  Сьогодні поговоримо на досить цікаву і корисну тему, разом з ендокринологом нашого центру – Грищенко Наталією Юріівною .

  👩‍⚕️Коли мова іде про доброякісні патологічні процеси в молочній залозі – вузлові або дифузні зміни структури молочної залози, біль в молочних залозах, що виникає в певний період менструального циклу або виділення із сосків – причина виникнинення завжди формулюється, як гормональний дисбаланс.
  Фактично подібні зміни в молочній залозі є біомаркером загального гормонального неблагополуччя організму.
  ☝🏻При цьому може бути збережений овуляторний менструальний цикл, діагностично доказана відсутність захворювань щитовидної залози, наднирників та інших ендокринних органів.

  ☝🏻Чи інший варіант, є компенсований стан будь-якого ендокринного захворювання, тим не менше скарги з боку молочної залози не зникли або зменшились незначно.

  ⁉️Чи існує варіант відновлення гормонального балансу на всіх ланках? Звичайно, якщо розуміти механізми розвитку проблеми і методично усувати причини.
  Всі гормони так чи інакше відіграють роль у функціонуванні молочної залози, приблизно 15 з них мають безпосередній вплив. Баланс змін в молочній залозі відповідно циклу, зрозуміло, забеспечується тими гормонами, які його формують, естрогени/прогестерон. Тому так часто зміни в молочній залозі поєднані з їншими патологічними станами в репродуктивній системі – гіперплазією/поліпами ендометрію, аденоміозом, міомами та ендометріозом. Всі ці стани поєднує переважання гормонів, які формують першу фазу циклу – естрогенів.

  🔘Під дією естрогенів відбувається зріст і розвиток залозистої тканини як в молочній залозі, так і ендометрію в матці. Тіло готується до можливої вагітності. Овуляція в середині цикла призводить до появи утвору, що називається жовте тіло, яке продукує гормон прогестерон.
  🔘Під впливом прогестерону відбувається структурне дозрівання залозистої тканини і в разі відсутності вагітності в даному циклі, залозиста тканина має пройти повний цикл трансформації, щоби все повторилося на початку слідуючого циклу. Поява зазначених патологічних станів означає, що відповідний цикл перетворень не відбувся, не вистачило прогестерону.

  Продовження в наступному дописі ✍️

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги