Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Коли потрібно робити перше УЗД молочних залоз?

  Коли потрібно робити перше УЗД молочних залоз?
  18 Квітня 2024

  Коли потрібно робити перше УЗД молочних залоз?

  Найчастіше жінки вперше проходять ультразвукову діагностику грудей вже після появи симптомів їх захворювань. Але багато мамологічних патологій місяцями і навіть роками розвиваються безсимптомно. Тоді виникає питання: коли варто робити перше УЗД молочних залоз, щоб тримати їх здоров’я під контролем?

  Коли варто зробити перше УЗД грудей?

  Мамологи рекомендують вперше пройти УЗД молочних залоз навіть при відсутності симптомів захворювань у віці від 20 до 30 років. Чим може бути корисне таке профілактичне обстеження?

  • Незважаючи на те, що найвищий ризик розвитку раку молочних залоз спостерігається вже після 40-50 років, у дівчат віком до 30 років це небезпечне захворювання також зустрічається, особливо – спадкова форма РМЗ, яка розвивається через мутацій генів BRCA1, BRCA2 та деяких інших генів. Ранні стадії онкопатології не супроводжуються симптомами, але вже можуть бути виявлені за допомогою УЗД – саме тоді, коли ефективність лікування є найвищою.
  • У молодому віці нерідко виникають кісти, фіброаденоми, інші доброякісні новоутворення, які також можуть розвиватися непомітно. Вони не завжди вимагають лікування, але спостерігати за ними важливо, щоб вчасно попереджати можливі ускладнення.
  • Молодим жінкам потрібно перевіряти своє здоров’я при плануванні вагітності. Приховані, безсимптомні патології грудей можуть загострюватися під час виношування дитини, адже цей період супроводжується значними коливаннями гормонального фону, а молочні залози є гормонозалежним органом, чутливим до таких змін. Мамолог може порекомендувати пройти лікування виявлених патологій до зачаття, аби вони не завдали проблем майбутній мамі та дитині.
  • Результати першого УЗД молочних залоз дозволять мамологу оцінити рівень ризику безпосередньо у вашому випадку та спланувати оптимальний графік профілактичних обстежень на майбутнє.

  Можна також почути думку про те, що перше ультразвукове дослідження варто робити ще у період статевого дозрівання, щоб перевірити – чи немає відхилень у формуванні молочних залоз. Проте зазвичай у такому віці УЗД роблять, якщо є симптоми – біль у грудях, виділення з сосків, надмірний ріст молочних залоз, який може бути проявом гормональних збоїв.

  Перевірка здоров’я молочних залоз у віці до 30-35 років особливо важлива для жінок, які входять до групи ризику щодо раку молочних залоз, тобто якщо:

  • Є родичі, у яких діагностований рак молочних залоз (особливо – якщо він виявлений у чоловіків або у жінок у молодому віці, або він супроводжується раком яєчників – це вказує на можливе успадкування мутацій, відповідальних за РМЗ);
  • Проводиться гормональна терапія;
  • Наявні ендокринні розлади, порушення обміну речовин;
  • В анамнезі були аборти;
  • Перша менструація (менархе) була раніше, ніж в 11 років;
  • Є шкідливі звички – зловживання алкоголем, тютюнопаління.

  Плануючи профілактичне обстеження, пам’ятайте, що у такому випадку УЗД молочних залоз проводиться у період з 5 по 12 день менструального циклу, коли груди мають оптимальну структуру для дослідження.

  У якому віці потрібно робити УЗД молочних залоз

  Якщо ви ще не робили УЗД, але є симптоми…

  Якщо ви відчуваєте біль чи інший дискомфорт у молочних залозах, у них відчувається ущільнення, змінився колір або характер поверхні шкіри на грудях, з’явилися виділення із сосків, збільшилися лімфовузли під пахвами – зверніться до мамолога. Він проведе огляд та призначить дослідження, серед яких важливе місце посідає УЗД, адже воно допомагає виявляти запальні процеси, доброякісні та злоякісні утворення та інші патології грудей. При виражених симптомах діагностика проводиться у будь-який день, незважаючи на фазу менструального циклу.

  Не варто ігнорувати будь-які тривожні симптоми з боку молочних залоз, адже без належного лікування ускладнення можуть розвинутися у будь-якому віці. Це стосується і пухлинних захворювань, і запальних.

  Запис на візит до центру

   •  

   Запис на УЗД молочних залоз у Києві

   Пропонуємо вам записатися на УЗД молочних залоз у Спеціалізованому Мамологічному Центрі та пройти обстеження з використанням якісного сучасного обладнання. Наші лікарі мають багаторічний досвід у проведенні УЗ-досліджень та інтерпретації їх результатів, включаючи складні випадки. Пройти ультразвукову діагностику та проконсультуватися з лікарем-мамологом у нас можна за один візит. Запис на обстеження проводиться за телефоном та на сайті – за допомогою заявки або повідомлення у чаті.