Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Які дослідження та аналізи показують рак жіночих статевих органів?

  Які дослідження та аналізи показують рак жіночих статевих органів?
  7 Липня 2024

  Які дослідження та аналізи показують рак жіночих статевих органів?

  Пацієнтки, у яких з’являються підозри на наявність онкогінекології, цікавляться: які аналізи показують рак жіночих статевих органів? Як діагностують злоякісні пухлини матки, яєчників, піхви, вульви? Онкогінекологічні захворювання неможливо відрізнити від інших патологій за зовнішніми проявами, симптомами, тому професійна діагностика дійсно необхідна, і вона має бути комплексною. Правильно скласти план обстеження, з урахуванням всіх важливих нюансів, може лише спеціаліст – онкогінеколог. У Києві проконсультуватися з таким лікарем і пройти дослідження можна у Спеціалізованому мамологічному центрі.

  Як проводиться діагностика в онкогінекології?

  Щоб призначити пацієнту правильне та ефективне лікування раку жіночих статевих органів, лікарі мають визначити під час діагностики:

  • Тип злоякісного новоутворення;
  • Динаміку його росту;
  • Агресивність пухлини;
  • Стадію захворювання, поширеність патологічного процесу.

  Для визначення особливостей захворювання в онкогінекології застосовують наступні методи діагностики:

  1. Гінекологічний огляд – з нього починається діагностика раку матки та інших жіночих статевих органів. Під час огляду на гінекологічному кріслі проводиться бімануальне (вагінально-абдомінальне) обстеження – прощупування внутрішніх органів для визначення їх розмірів, рухливості, виявлення болісних відчуттів, може бути зібраний біоматеріал для цитологічного, гістологічного аналізу, дослідження флори.
  2. Цитологічне дослідження (ПАП-тест, рідинна цитологія) – дозволяє виявити атипові клітини, які спостерігаються при передраковому стані або раку.
  3. Біопсія з подальшим гістологічним дослідженням – взяття фрагменту новоутворення для визначення його тканинної будови. Біоматеріал може бути взятий під час конізації шийки матки, гістероскопії, кольпоскопії, радіохвильовим, лапароскопічним методом або шляхом проведення кюретажу.
  4. Гістероскопія – огляд поверхні слизової оболонки матки за допомогою приладу з оптичною системою. Під час процедури може виконуватися не тільки діагностика, але й хірургічне видалення новоутворень, а також контроль ефективності проведеного раніше лікування.
  5. Кольпоскопія (відеокольпоскопія) – метод, при якому досліджується поверхня слизової оболонки шийки матки, піхви та вульви за допомогою апарату з оптичною системою. Більше інформації дозволяє отримати розширена кольпоскопія, при якій патологічно змінені ділянки краще помітні, завдяки обробці поверхні органів спеціальними препаратами.
  6. УЗД органів малого таза (вагінальне або трансабдомінальне) – дозволяє виявити новоутворення яєчників, матки, маткової труби, оцінити його розміри, положення, а також дослідити кровоплин за допомогою додаткового режиму – доплерографії.
  7. МРТ малого таза – метод, який дозволяє з високою точністю оцінити поширеність злоякісного процесу та відіграє важливу роль у визначенні стадії раку жіночих статевих органів.
  8. КТ з контрастним посиленням – може призначатися для оцінки поширеності патологічного процесу, виявлення уражених лімфатичних вузлів.

  Які аналізи показують рак по-жіночому

  Які аналізи крові показують рак матки, яєчників?

  Під час комплексної діагностики в онкогінекології також застосовуються лабораторні дослідження крові:

  • Аналізи крові на онкомаркери – речовини, рівень яких може збільшуватися при розвитку злоякісної пухлини у певному органі: SCC – при раку матки, CA-125 – при раку яєчників. Для визначення злоякісності пухлини яєчника може розраховуватися індекс ROMA, що враховує рівні онкомаркерів CA-125, HE4 та менопаузальний статус пацієнтки.
  • Аналізи на рівень жіночих статевих гормонів – відображають особливості гормонального фону, що впливає на гормонозалежні органи та їх пухлини.
  • Аналіз на наявність ВПЛ (вірусу папіломи людини), який сприяє виникненню раку шийки матки, та визначення його типу (з низьким чи високим онкогенним ризиком).
  • Загальноклінічні дослідження крові – для оцінки стану організму, виявлення порушень роботи органів, до яких могли поширитися метастази.

  Коли необхідно пройти діагностику у онкогінеколога?

  Профілактичне обстеження (скринінг) у онкогінеколога варто проходити щорічно. На позапланову консультацію слід записатися найближчим часом, якщо ви виявили у себе симптоми:

  • Біль внизу живота, в області паху, зовнішніх статевих органів (у стані спокою, а також під час статевого акту, сечовипускання, дефекації);
  • Ущільнення у зовнішніх статевих органах, плями, новоутворення, лущення шкіри або виразки на їх поверхні;
  • Зміни вагінальних виділень, поява кров’янистих виділень між менструаціями;
  • Збільшення розміру живота з нез’ясованої причини;
  • Болючість та збільшення лімфовузлів у паховій зоні;
  • Погіршення загального самопочуття.

  Діагностика раку матки, яєчників, піхви, вульви, маткових труб у Києві

  Діагностика онкогінекологічних захворювань у Києві

  Сучасні діагностичні центри пропонують багато різних методів обстежень, пов’язаних з діагностикою онкології жіночих статевих органів. Але проходити їх навмання, без консультації з онкогінекологом – це не краще рішення. У такому випадку ви не тільки витратите більше грошей, але й втратите час, важливість якого неможливо переоцінити при лікуванні раку. Крім того, результати досліджень мають бути розглянуті комплексно, інтерпретувати їх правильно може тільки досвідчений спеціаліст.

  Запис на візит до центру

   •  

   У Спеціалізованому мамологічному центрі у Києві ви можете пройти обстеження на рак жіночих статевих органів, а також отримати комплексну медичну допомогу від висококваліфікованого лікаря-онкогінеколога. Якщо у вас є підозри на наявність пухлини або ви бажаєте пройти профілактичний огляд, запишіться на прийом до лікаря у СМЦ будь-яким зручним для вас способом: за телефоном, у чаті або за допомогою форми запису на сторінці сайту.