fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Які бувають аномальні форми грудей і що з цим робити?

  Які бувають аномальні форми грудей і що з цим робити?
  27 Квітня 2023

  Які бувають аномальні форми грудей і що з цим робити?

  Не існує певного стандарту, який би точно описував, якими мають бути красиві жіночі груди. Але трапляються випадки, коли зовнішній вигляд бюсту дійсно не можна назвати естетичним через вроджені аномалії або набуті дефекти. Вони завдають чимало страждань жінкам, знижують самооцінку і якість інтимного життя, іноді створюють перешкоди для грудного вигодовування. А деякі з них виявляються ознакою серйозних захворювань. Однак у наші часи пластична хірургія не залишає жінок сам на сам з такою бідою і дарує можливість відчути себе щасливою та впевненою у собі.

  Які бувають вроджені та набуті дефекти грудей?

  Гіпомастія

  У деяких жінок під час статевого дозрівання не формується достатня кількість залозистої і жирової тканини та не встановлюється належна форма грудей. Недорозвинутість може бути симетричною, в інших випадках вона спостерігається тільки в окремих сегментах залози. Буває й так, що жирова тканина повністю відсутня, залозиста – розвинута, груди мають маленький розмір, а соски непропорційно великі.

  Набута гіпомастія може розвинутися через ендокринні порушення, або якщо у дитячому віці через термічний або хімічний опік на шкірі грудей сформувалися великі рубці після травми. Вони можуть стримувати нормальний ріст внутрішніх тканин. Перешкодою для розвитку залоз може стати й сильне запалення (мастит).

  Макромастія

  Це надмірне збільшення молочних залоз, яке може завдавати психологічний та фізичний дискомфорт. Розростання тканини відбувається при порушеннях гормонального фону або при патологічному збільшенні кількості рецепторів до статевих гормонів, що стимулюють ріст.

  Занадто великі груди швидше обвисають, їх вага несприятливо впливає на хребет та поставу. Окрім того, у складках під молочними залозами часто розвиваються попрілості.

  Тубулярні груди

  Неправильний розвиток сполучної тканини може заважати формуванню округлої форми молочних залоз. Вони практично не розширюються біля основи (у одному чи двох нижніх квадрантах або в усіх чотирьох) і по мірі збільшення стають схожими на трубу (тубулу). Тому таку аномальну форму називають тубулярною (або у народі – “козячі груди”). Через порушення розподілу залозистої та жирової тканини деформуються й ареоли, які надмірно розширюються, може утворюватися ареолярна грижа.

  Через збільшення грудей лише в одному напрямку та розтягування шкіри розвивається птоз, і тоді зовнішній вигляд бюсту спотворюється ще й характерним розташуванням соска – він спрямовується вниз.

  Асиметрія грудей

  Цей дефект присутній практично у кожної жінки, якщо добре придивитися. Але інколи різниця між лівою та правою грудьми настільки виражена, що її неможливо не помітити. Причини можуть бути різні – вроджені аномалії, травми, раніше проведене хірургічне лікування пухлин або невдалі спроби збільшення грудей. Молочні залози можуть відрізнятися не тільки за розміром та формою, але й за місцерозташуванням (коли спостерігається зміщення – ектопія грудей), а також асиметричним положенням ареол та сосків.

  Рідкісні дефекти будови молочних залоз

  Відомі й такі вроджені вади будови грудей, як:

  • Відсутність однієї чи обох молочних залоз;
  • Відсутність сосків;
  • Наявність додаткових залоз або сосків;
  • Наявність “несправжньої” молочної залози, у якої всередині є лише жирова тканина, але немає залозистої;
  • Інверсія сосків (вони втягуються всередину молочних залоз);
  • Зростання лівої та правої залоз між собою.

  Іноді естетичний дефект – тільки верхівка айсбергу

  У деяких випадках аномалії розвитку грудей є одним з наслідків складних генетичних порушень. Таким є синдром Поланда, при якому спостерігається недорозвинутість грудних м’язів та верхніх кінцівок. Також відомий синдром Симпсона–Голабі–Бемеля, який супроводжується розвитком гігантизму, скелетних аномалій, порушеннями рис обличчя, дефектами серцево-судинної, травної та інших систем.

  Однак аномальна будова грудей не завжди пов’язана з генетикою, її причинами можуть бути пошкодження зародка, неправильне розташування плоду, ендокринні розлади, тяжкі інфекційні хвороби під час статевого дозрівання і навіть використання бюстгалтеру з ефектом “пуш-ап” у підлітковому віці.

  Якщо жінка помічає у себе не тільки незвичні особливості молочних залоз, але й порушення менструального циклу, складнощі із зачаттям дитини або інші проблеми, їй необхідно консультуватися з мамологом, гінекологом, ендокринологом або іншими спеціалістами за показаннями.

  Пластичні хірурги розуміють жіночі проблеми і успішно вирішують їх

  Повільний розвиток грудей, викликаний ендокринними порушеннями, можна лікувати медикаментозно, але тільки у підлітковому віці. Решту проблем вирішують виключно хірургічним шляхом. Оптимальний метод виправлення дефекту обирається індивідуально. Зайві тканини видаляються, для створення належної форми та збільшення розміру застосовуються імпланти або власна жирова тканина.

  Деякі недоліки молочних залоз можуть усуватися поетапно, коли з певним інтервалом виконується дві або більше операцій.

  У Спеціалізованому Мамологічному Центрі працюють пластичні хірурги, які добре розуміють відчуття жінок із недосконалими формами тіла. Вони використовують світовий досвід і застосовують найефективніші методи, щоб усунути недоліки і зробити своїх пацієнток дійсно щасливими.

  Доброзичлива атмосфера та впевненість у високій компетентності спеціалістів забезпечують позитивний настрій пацієнтів нашого центру на успішне лікування. Співробітники СМЦ надають всебічну підтримку від першої консультації до повного завершення реабілітації після мамопластики. Найважливіший крок жінки на шляху до подолання проблеми – це запис на прийом.

  Запис на візит до центру

   Також ви можете зателефонувати нам, щоб обрати зручний час для візиту до лікаря та дізнатися більше про послуги центру.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги