fbpx
Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом

    Як доглядати за грудьми під час вагітності

    Як доглядати за грудьми під час вагітності
    24 Лютого 2023

    Як доглядати за грудьми під час вагітності

    Планування вагітності та виношування дитини викликає у жінок багато хвилювань, і одне з них – це страх перед втратою привабливості грудей. Зміни у формах тіла відбуваються у кожної майбутньої мами, але правильний догляд за собою допомагає зберегти красу, особливо якщо жінка піклується про неї безперервно з перших тижнів вагітності.

    Які зміни грудей можуть турбувати вагітну жінку?

    Під час виношування дитини молочні залози готуються до виконання своєї функції – утворення молока для грудного вигодовування. Об’єм залозистої тканини збільшується, зростає розмір бюсту. Згодом залози починають виробляти молозиво. Через ці зміни та коливання гормонального фону виникають такі проблеми:

    1. Шкіра розтягується. Доки молочні залози готуються до лактації, їх форма може задовольняти жінку, але після завершення грудного вигодовування залозистої тканини стає менше, і груди обвисають. Що більше зайвої ваги набере жінка під час вагітності та лактації, тим сильнішим буде птоз після схуднення.
    2. Через різкі зміни розміру молочних залоз у шкірі розриваються волокна, а потім відбувається рубцювання. Утворюються більш чи менш помітні бліді або темні смуги – розтяжки (стрії).
    3. Шкіра часто стає сухішою під час вагітності, через що на сосках можуть утворюватися тріщини.
    4. У деяких жінок на останніх тижнях вагітності виділяється дуже багато молозива, і воно залишає вологі плями на одязі.

    Догляд за грудьми під час вагітності

    Щоб максимально зберегти красу свого бюсту та уникнути проблем із здоров’ям, потрібно з самого початку вагітності дотримуватися таких правил:

    Обов’язково носіть бюстгалтер, у тому числі – вдома

    Це значно зменшує ризик сильного розтягнення шкіри та утворення розтяжок. Вимоги до білизни наступні: широкі лямки, натуральна дихаюча тканина, зручна форма чашки, правильно підібраний розмір. Вночі, а на останніх місяцях вагітності – і вдень одягайте бюстгалтер для вагітних – еластичний та без кісточок. Хоча б раз на день знімайте білизну та влаштовуйте шкірі грудей повітряні ванни, це сприятливо впливає на еластичність та живлення тканин. Якщо на одязі залишаються плями від молозива, вкладайте у бюстгалтер гігієнічні лактаційні прокладки. Слідкуйте за чистотою білизни.

    Використовуйте якісні креми та олії від розтяжок

    Починайте робити це з першого триместру вагітності, ще до виникнення стрій. Такі засоби можуть попереджувати появу розтяжок, але не здатні усунути косметичні дефекти, які вже з’явилися. Обирайте косметику, вироблену з натуральної сировини і враховуйте те, що будь-які компоненти можуть викликати алергічну реакцію. Щоденно приймайте душ, щоб змити залишки попередньо нанесеного засобу. Обробляти шкіру слід після водних процедур, коли вона найкраще вбирає у себе корисні компоненти. У інструкціях до деяких кремів та олій рекомендується втирати засіб, роблячи масаж. Але рухи мають бути обережними, без надмірного натиску та розтирання.

    Захищайте соски від пересихання та подразнення

    Раніше жінкам радили розтирати соски рушником, щоб підготувати до грудного вигодовування, а під час лактації – мити з милом після кожного годування. Обидві процедури виявилися шкідливими, викликали подразнення і розтріскування шкіри. Догляд за цією найбільш вразливою частиною грудей має бути дуже обережним. Якщо на сосках з’являються тріщини, їх потрібно обробляти спеціальними засобами, обрати які допоможе лікар мамолог.

    Збільшуйте пружність шкіри за допомогою водних процедур

    Приймаючи душ, спрямовуйте струмені води на груди і коловими рухами робіть масаж. Він покращує кровообіг і живлення клітин у тканинах молочних залоз. Не допускайте сильного натиску на шкіру, не зачіпайте ареоли і соски та не використовуйте гарячу або холодну воду. Якщо бажаєте зробити контрастний душ, змінюйте температуру води від більш теплої до менш теплої.

    Забезпечуйте організм поживними речовинами

    Віддавайте перевагу не аптечним засобам, а здоровому харчуванню (якщо для прийому препаратів немає медичних показань). Це вбереже вас і малюка від небажаних побічних ефектів та ризику розвитку гіпервітамінозу. Шкірі грудей у цей час як ніколи потрібні вітаміни А, Е, фолієва кислота, жирні поліненасичені кислоти, тому у раціоні мають бути зелені листові овочі, морква, бобові, яйця, морська риба, молокопродукти. Не зловживайте сіллю, а також кавою та чаєм, які у великій кількості пересушують шкіру і шкідливі для малюка. Щодня пийте не менше 2 літрів води (якщо є проблеми з нирками, уточніть рекомендований об’єм у лікаря).

    Здоров’я – понад усе

    Вагітна жінка потребує пильного догляду лікарів, має обов’язково проходити профілактичні огляди у різних спеціалістів, у тому числі – у мамолога. Цей спеціаліст перевіряє, як організм готується до лактації, дає корисні поради щодо догляду з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки. І найважливіше: мамолог допомагає вчасно виявляти захворювання молочних залоз, адже ризик їх появи або загострення зростає через коливання гормонального фону.

    Частіше доводиться звертатися до мамолога тим жінкам, у яких є патології молочних залоз, наприклад, фіброаденоми. Ці пухлини рекомендують видаляти ще до зачаття, тому що вони схильні до різкого збільшення під час вагітності. А якщо пухлину не видаляють заздалегідь, вагітна жінка має постійно відвідувати лікаря, щоб стан фіброаденоми завжди був під контролем.

    Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру раді надати допомогу майбутнім мамам. Щоб пройти огляд та задати спеціалісту питання, які хвилюють вас, запишіться на прийом до мамолога за телефоном, вказаним на нашому сайті.

    Останні матеріали

    обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
    Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
    Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

    Теги