Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Топ питань до хіміотерапевта

  Топ питань до хіміотерапевта
  21 Вересня 2023

  Топ питань до хіміотерапевта

  Хіміотерапія – це один з ефективних способів боротьби зі злоякісними пухлинами. На жаль, протипухлинна терапія – це чимале випробування для організму, оскільки й найбільш сучасні препарати мають певні побічні ефекти. Тому пацієнтам варто уникати дії факторів, які можуть погіршувати самопочуття або створювати додаткові ризики. У зв’язку з цим виникає багато запитань, на які може відповісти тільки досвідчений клінічний онколог.

  Чи можна після хіміотерапії вживати алкоголь та палити?

  Онкологи попереджають про серйозну шкоду від вживання будь-яких видів спиртних напоїв у будь-якій дозі під час проходження хіміотерапії. Разом з хіміотерапевтичними препаратами алкоголь чинить інтенсивний токсичний вплив на організм. Цитостатики створюють навантаження на всі органи, включаючи печінку та нирки, які у людей забезпечують переробку та виведення продуктів обміну алкоголю. Отже, в організмі накопичується велика кількість токсинів, які отруюють його. Вживання алкоголю між курсами хіміотерапії також не рекомендується.

  Також несумісним з лікуванням раку є тютюнопаління. Компоненти тютюнового диму можуть посилювати побічні дії хіміотерапевтичних препаратів, знижувати імунітет та погіршувати загальне самопочуття.

  Кинути палити важко, особливо під час стресу – лікування онкозахворювання. Варто звернутися за консультацією до свого лікаря, він порадить оптимальні способи, як краще та безпечніше буде позбавитися цієї шкідливої звички.

  Рекомендації хіміотерапевта при лікуванні раку грудей

  Чи можна після хіміотерапії робити манікюр, татуаж, фарбувати волосся?

  Жінкам важливо відчувати себе красивими та привабливими під час лікування раку молочної залози, і догляд за собою може допомогти відволіктися від неприємних думок та фізичного дискомфорту. Але виникають важливі питання: чи не погіршать б’юті-процедури самопочуття, і коли можна їх проводити?

  Хіміотерапевтичні препарати чинять тимчасову руйнівну дію на фолікули волосся, у багатьох пацієнтів вони починають випадати. На щастя, алопеція (облисіння) є тимчасовою, і по завершенню лікування волосся відросте.

  Деякі хіміотерапевтичні препарати порушують структуру нігтів, викликають їх відшарування, підвищують ламкість. Інколи виникає потреба у спеціальних лікувальних процедурах. Робити декоративний манікюр бажано після покращення стану нігтів, і це обмеження залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та властивостей конкретних хіміотерапевтичних препаратів.

  Через побічні ефекти препаратів шкіра стає більш сухою та менш захищеною від дії зовнішніх факторів, знижується імунний захист організму. Тому татуаж бажано робити не раніше, ніж через чотири тижні після завершення хіміотерапії, а точний термін може вказати тільки лікуючий лікар. Якщо на шкірному покриві є пошкодження, потрібно зачекати до повного одужання. Варто бути прискіпливою при виборі майстра та умов проведення татуажу, адже це інвазивні процедури, які мають ризик зараження парентеральними інфекціями (гепатити і т.д.).

  У ремісії пацієнтам можна проводити будь-які косметичні процедури, але краще уточнювати оптимальний час для їх проведення у свого лікаря, адже тільки він точно знає подробиці вашого актуального стану здоров’я.

  Чи можна приймати вітаміни при хіміотерапії?

  Бажаючи покращити самопочуття, деякі пацієнти вирішують приймати вітаміни. Але ставлення до цих препаратів має бути дуже серйозним. По-перше, перед початком прийому необхідно здати аналіз крові, щоб визначити, недостатність яких саме вітамінів має місце. По-друге, безконтрольний прийом може викликати побічні ефекти навіть у здорових людей. Під час проведення хіміотерапії прийом будь-яких препаратів, а також вітамінів, біологічно активних харчових добавок має відбуватися тільки за призначенням лікаря й у повній відповідності до вказаної схеми.

  Чи можна переривати курс хіміотерапії?

  Схема проведения хіміотерапії розробляється лікарем з урахуванням встановлених рекомендацій, особливостей діагнозу та поточного стану пацієнта. Тому не можна пропускати чергові хіміотерапевтичні процедури, змінити їх графік може тільки хіміотерапевт за показаннями.

  Поради хіміотерапевта при лікуванні раку молочних залоз

  Чи можна народжувати після хіміотерапії?

  Проведення хіміотерапії може призводити до аменореї (відсутності менструації). Це явище може мати тимчасовий характер і після закінчення терапії менструальний цикл відновлюється. Деякі протипухлинні препарати необхідно приймати на фоні штучної оваріальної супресії (медикаментозне / хірургічне “вимкнення” функції яєчників). Варто ще до початку хіміотерапевтичного лікування обговорити з лікарем питання збереження фертильності.

  Перші 5 років після закінчення терапії вагітність не рекомендована. Але материнство не заборонити, потрібно тільки заручитися підтримкою фахівців (онколога, гінеколога), пройти обстеження перед зачаттям і оцінити всі можливі ризики.

  А от під час проходження курсу хіміотерапії обов’язково потрібно використовувати ефективні засоби контрацепції, щоб не завагітніти. Цитостатики спричиняють тератогенний вплив на плід, існують певні ризики й для самої жінки. Тому варто дочекатися оптимального періоду для зачаття. Окрема група пацієнток – вагітні, у яких діагностують онкологічне захворювання. Рішення по веденню вагітності на фоні терапії злоякісних пухлин приймається мультидисциплінарною командою фахівців індивідуально у кожному конкретному випадку

  Хіміотерапія у Спеціалізованому мамологічному центрі

  Співробітники СМЦ добре розуміють стан пацієнта, який проходить лікування раку за допомогою різних методів: безліч питань, сумнівів і хвилювань. Ми готові проконсультувати Вас на кожному етапі задля Вашого найкращого самопочуття та збереження високої якості життя на фоні лікування.

  Запис на візит до центру

   Для успішної боротьби з раком грудних залоз потрібно обов’язково дотримуватися рекомендацій клінічного онколога, онкохірурга та інших фахівців, які на даний момент піклуються про Вас. Зі свого боку, лікарі Спеціалізованого мамологічного центру у Києві гарантують високу якість медичного супроводу та доступ до сучасних методів діагностики та лікування. Запишіться на прийом до лікаря у СМЦ, щоб отримати відповіді на хвилюючі запитання зрозумілою мовою.